СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 698
  • 753
  •   1
Отговори
# 570
  • София
  • Мнения: 2 850
Момичета, успокойте се, ще ви дадат резултатите, само малко търпение, не бива да се офлянкват от школата, ама пък и там работят хора.Relaxed
Синът ми има 82 точки на пробния в неговата школа, затруднила го е тезата, както писах някъде по-назад, затова вчера купих помагалото със 150 тези на Милослава Стойкова, което препоръчахте тук и ще отпочваме полека-лека тренировките.
В петък бяхме на "Хъшове" в Народния, доста дълго представление, но ни хареса, заслужаваше си емоцията. Още помня разсъжденията върху речта на Странджата и Македонски преминава Дунава от моя отдавнашен 7 клас.
Разгледах в пощата въпросните карти, които се коментират често тук, вчера ги видях и на живо в книжарницата, обаче ми се струва рано за работа с тях. Има много цитати, които не можем да познаем, защото произведенията не са изучавани още. Може би към края на годината ефекта от тях би бил най-добър.
Днес гледахме отново семейно и "Доза Щастие" и не сме очаровани никак от филма, за нас е слаб. Една и съща сцена се повтаря час и половина, просто на различни места. Може би финалът беше по-интересен, но като цяло, време и пари на вятъра си беше.

# 571
  • Мнения: 4 967
Моята дъщеря има 87 точки, тя си ги смята за 91, защото е допуснала много глупава грешка от недочитане на единия въпрос. Онзи да се напише жанра на съответното произведение. Нашата недочела и написала авторите.  #Crazy Та, доволна съм, така или иначе. 32 точки на преразказа, 4 на тезата.
Сега се чудя по математика дали ще й го дадат другата неделя, въпреки че тя ходи само на български. Ако не, не знам как да го чакам, сигурно по мейл.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 08:19 от Betty L.

# 572
  • Мнения: 6 925
А, то е ясно, че ще дадат резултатите. Но аз, която също съм човек, когато закъснея със срок, търпя неустойка. Същото е и когато си свърша работата некачествено. Но тук нито имам договор, не съм питала и документ за плащане имам ли, та нямам друг избор, освен да си затварям очите и да проявя търпение. Мен само точките (заедно с разпределението им) на преразказ ме интересуват. Тестове имам бол, прави ги, проверявам ги.

# 573
  • София
  • Мнения: 2 437
Уау какви високи резултати се споменават тук. Браво на децата и това е само първият пробен. Аз в събота бях на родителската в школата и започваме работа върху краснописа. Госпожата по БЕЛ каза (и аз си знам), че нищо не му се чете и ако така продължава на изпита и при най-перфектен преразказ ще му пишат 0 т., защото няма да са го прочели. Постоянно говоря, че пише нечетливо, но не се разбира от дума - самият той често не си разчита. От вчера започна да пише печатно Simple Smile. Основният проблем при Митко ще се яви преразказът. И тезата, но тя не ме притеснява толкова. Все ще хване три-четири точки, но преразказът .... Засега е на 26 т., което е изключително слабо.

# 574
  • София
  • Мнения: 3 561
Аз ще си ударя д-то в тавана ако моят има 26т на преразказ...

# 575
  • Мнения: 47 981
Спокойно, и аз съм така Simple Smile
Ще се справят и нашите деца, колкото-толкова

# 576
  • софия
  • Мнения: 25 446
Констатираните проблеми са добре известни, за съжаление. И какво от това? Пак със съжаление.
https://www.dnevnik.bg/analizi/2019/11/25/3996641_bednostta_e_v_ … ite_po_bulgarski/

# 577
  • София
  • Мнения: 8 932
Моята дъщеря се е справила добре според мен за първи пробен. Госпожата им е казала да си запазят в тайна резултатите. И родителите да не истерясват с точките.

# 578
  • София
  • Мнения: 4 035
Да, тъкмо влизах да напиша, че Михайлова им ги е върнала. Соня има 85 точки. Като за първи пробен е добре.

Абе аз си знам, че съм по-различна като мислене, ама моля - обяснете ми какво означава Има 85т, като за първи пробен е добре! За мен 85т е прекрасен и уникален резултат и като за последен пробен, и като за реално НВО. Поне така си мисля де, аз и на последния пробен от миналата година като беше с 81т супер много й се зарадвах. И за този пробен дето се е издънила с преразказа и то по-скоро най-после са я отрязали заради графичното оформлемие й казах, че е супер и ще надграждаме. Сигурна съм, че може би такива квалификации са продиктувани и от възможностите на детето, които най-вероятно са за към над 95т, ама аз направо изпадам в депресия като прочета разни такива неща SmileSmileSmileSmile

# 579
  • София
  • Мнения: 3 457
Бубче, действаш ми успокоително.И аз съм като теб.Може ли някоя добра душа да каже разбивката  като точки-за какво по колко се дават макс.Пък дано се намерим в тях с надежда

# 580
  • Мнения: 6 925
Това с тайната е много яко Simple Smile)))))))))) Любимо!

Критериите за преразказ ги има в първи пост.

# 581
  • софия
  • Мнения: 25 446
КРИТЕРИИ И ТОЧКИ ЗА ОЦЕНЯВАНЕ НА ПРЕРАЗКАЗ
Скрит текст:
В първата част - БЕЛ, задачата, която дава най-много точки е намирането на правописни грешки - между 12-14.

# 582
  • Мнения: 8 228
При 85 точки бих била повече от доволна. Първи истински пробен ще видя чак напролет. Сега прави вкъщи по математика тестове, но там и да смятам точки, не са реални. Моят е от децата, които вкъщи се представят по-зле отколкото на изпит. Вкъщи всичко го разсейва, гледа да свърши по-бързо, за да се занимава с нещо друго. Работи с половината си потенциал, а понякога е съпроводено и с мрънкане, че го карам да се занимава с "глупости". Лоша услуга му играе и фактът, че по 75 точки на изпит биха му стигнали за това, което иска. И човекът го знае и съвсем не ще да си дава много зор.
Всъщност, надявам се сериозна проверка като пробен да е КМС. Разпечатах темата от миналата година, но не ми остана време да я прегледам и да я съпоставя с НВО- то от миналата година и с другите пробни, които сме решавали.

# 583
  • София
  • Мнения: 4 035
КРИТЕРИИ И ТОЧКИ ЗА ОЦЕНЯВАНЕ НА ПРЕРАЗКАЗ
Скрит текст:
В първата част - БЕЛ, задачата, която дава най-много точки е намирането на правописни грешки - между 12-14.
Там мойта се е докопала до 12т Simple Smile Истината е, че съм доволна, че Михайлова я е приземила. Миналата година Алексиев нито веднъж не я санкционира за графичното оформление, сега Михайлова й е резнала 3т на преразказа заради него, аз все повтарям, че не пише с достатъчно ясно обособени интервали между думите, че не става ясно една ли са, две ли са думите, че не обособява като хората нов ред, ама нали аз си го повтарям - не се отразява. Сега се понасмела по въпроса Simple Smile

# 584
  • София
  • Мнения: 1 531
Да, тъкмо влизах да напиша, че Михайлова им ги е върнала. Соня има 85 точки. Като за първи пробен е добре.

Абе аз си знам, че съм по-различна като мислене, ама моля - обяснете ми какво означава Има 85т, като за първи пробен е добре! За мен 85т е прекрасен и уникален резултат и като за последен пробен, и като за реално НВО. Поне така си мисля де, аз и на последния пробен от миналата година като беше с 81т супер много й се зарадвах. И за този пробен дето се е издънила с преразказа и то по-скоро най-после са я отрязали заради графичното оформлемие й казах, че е супер и ще надграждаме. Сигурна съм, че може би такива квалификации са продиктувани и от възможностите на детето, които най-вероятно са за към над 95т, ама аз направо изпадам в депресия като прочета разни такива неща SmileSmileSmileSmile

хаха, абсолютно си права, че резултата е много добър, няма да си кривя душата. Не знам дали самата тя е за над 95, но ми се ще да ги докара към 90 и то най-вече, за да компенсира математиката, където не е добре. Но има почти цяла учебна година, за да пооправи и математиката.

Общи условия

Активация на акаунт