СЕДМИ клас 2019/2020 - тема 6

  • 30 685
  • 753
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 12 228
Здравейте,
може ли малко помощ в анализа на резултатите - на среден успех и това от колко деца си по-добре.
Ето статистиката на едната близначка.
Средният за профила ми е омотан между двете, така че не го гледайте.
Останалите две колонки обаче са следните.
Средният за Междучасие е 71.713, тя е с 72 точки и е по-добре от 38 процента?
Как според вас постигат тази статистика?
Скрит текст:

# 661
  • Мнения: 3 048
.....
С решаване на мноооого задачи първата част е решима за 20 минути от бавно дете като Ния (по данни спрямо пробния от тази неделя в смг).
.....

Мария, естествено ти си знаеш най-добре детето, но въпреки оценката ти, че детето ти не е математик, и усещането му, че не това е неговото, все пак е дете от СМГ, доста успешно в много състезания, и ако ще се използва Ния за еталон, то на над 99% от децата им е спукана работата.

Да, задачите са решими за времето. Никой не оспорва това. Въпросът е колко уместно е направено в този вид.
Аз съм за колкото преценят задачи с различна сложност, за време за което всички да излизат преди края, пред това това да решават много задачи решими за под минута и тиктакащ часовник. (точно с НОМ сравнението показва нелепостта на НВО. Значи НОМ, предназначено за деца с интерес към математика е конструирано така, че да покажат това, което могат при елиминиран фактор време, а за масовия изпит, ще ми пускат часовник...)

...
За мен е абсурдно е да правят стрес тест на 13 годишни деца и НВО да им за цел да ги пробва колко емоционално стабилни са...

+100

# 662
  • Мнения: 6 925
Мисля, че тук колкото и да спорим, освен да се изпокараме, друго няма да стане. Казах, че за мен най-доброто е 1 част и трудни 3 задачи за отсяване, но аз не съм мон. От друга страна казвам, че и нематематик може да се справи за час с 20 задачи, но е излишен стрес. Щом jam има екипа и механизма на действие, ще се справи. Ние тук е излишно да се караме за неща, които не зависят от нас и не можем да променим.

На мен тази статистика нищо не ми говори. Поне брой деца да бяха написали. А ако не бях звъняла нямаше как да разбера и разбивката на частите.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 11:38 от maria77bg

# 663
  • Мнения: 3 491
Аз сега се ядосах, че не питах как се е справил с тезата. Ако задачата с правописните грешки дава най-много точки, то доста се е омотал на някои други, вероятно и на тезата, защото тази с  правописните грешки я е направил.
Нищо не става ясно. Пише само, че е по-добре от 44 процента от потребителите.
Бубче, аз имах предвид немските езикови гимназии. Според мен там ученето е яко, изискванията по всички предмети са много високи. Синът ми има  приятел, който от тази година е там, детето спря да излиза от 15 септември и е казал, че ще се побърка, защото само учи, за нищо друго не му остава време. Възможно е и да е някакъв първоначален стрес, но е възможно и да е перспектива за следващите пет:satisfied: , коригирам се,  години.

# 664
  • София
  • Мнения: 7 190
Знаех си, че ще се оплескат нещата като се регистрирах този път с друг мейл.
Изобщо не мога да вляза с новия профил, който са ми направили; а в стария някак не виждам линк към резултати. Sad
ПП: През телефона ми незнайно защо стана. Simple Smile

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 11:38 от Red

# 665
  • София
  • Мнения: 254
Ние имаме неочаквано нисък резултат от 71 точки. Обадих се да питам за разбивка по части, но ме отрязаха да съм ходела на Гурко да си получа работата. Даже се съмнявам дали е нейната работа, толкова съм шокирана. Но явно подготовката й по БЕЛ е доста слаба. Добре, че отиде на този ПИ.

# 666
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 346
А какво стана с пробния по МАТ на Междучасие. Качи ли го някой или още не са минали всички дати?

# 667
  • Мнения: 6 585
Сега видях, че на сайта на нашето училище са качили покана за коледно математическо съзтезание и за седми клас е написано, че ще бъде във формат на НВО.

При вас в какъв формат ще бъде КМС?

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 12:00 от Biserka_a

# 668
  • Мнения: 6 925
Сега видях, че на сайта на нашето училище са качили покана за коледно математическо съзтезание и за седми клас е написано, че ще бъде във формат на НВО.

При вас в какъв формат ще бъде КМС?
Така е. И тук писах. Но при нас съвпада с оли по бел. Въпреки това свалих темата от м.г. Трудността е малко по-голяма от нво, ако това е от значение.

# 669
  • София
  • Мнения: 254
Моят син има 77т на пробния изпит по БЕЛ-доволен е😄😄.Аз-не толкова....А като му казах,че се е справил по-добре от 54% от явилите се-направо се възгордя🤗Сега ще ходя до Гурко за да получа работата му и да обсъдят с учителката къде са му пропуските.Аз мислех,че резултата ще го стресне и ще се стегне,а то май ще има обратен ефект.

# 670
  • София
  • Мнения: 9 110
И аз получих мейл, че са качили резултата по БЕЛ и оценката за първия модул в izpitai.me. Според мен статистиката е на база само на резултата от НВО, но не съм сигурна в това твърдение.
Иначе допълнителната оценка за първи модул в школата е просто една цифра :rolling_ eyes: .Мислех, че ще има 2-3 изречения.

# 671
  • Мнения: 3 491
Аз се разходих до офиса на "Гурко", защото работя наблизо. Тезата е оценена за пет точки, в преразказа има грешка на един пълен член, едно "във" е написал вместо "в". Има и една стрелка за разместена последователност на действията, ако правилно разбирам.... Много ще ми е любопитно да покажете преразкази за над 30 точки. Аз снимах неговия, но не знам дали е удобно да се разпространяват така материали от изпита.
Грешките на теста са на въпросите за сложни изречения, той твърди,че този материал не е бил взет тогава, както и от недобро познаване на произведенията- тези с кой мотив липсва и т.н Не чете и това е.

# 672
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Това ли е "характеристиката" на децата от първи модул? Аз реших, че оценката е  от приравнените точки от пробния изпит🤔
Amanda.D., може би сме от една група в курса или проверяващ😁 Моето дете е орязано за всяка запетайка, дори за недописана дума от бързане на преразказа. Взети са му точки за дума, която не е грешна, но той е поправил за грешна ( фини- финни) в текса от първи модул, колкото пъти се повтаря думата, толкова пъти са му отнемани точки. По принцип, в нашата група за преразказ, който не е супер подробен  няма шанс да имаш повече от 26-27 точки, ако си без никаква правописна грешка. За това мислех, че 30 т. са някакво голямо достижение, но не се оказа така, като видях другото оценяване. Аз съм ок да го режат сега, а не на НВО. Ориентирам се правилно в нивото му, въпреки такова оценяване. За нас е стимулиращо.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 15:44 от googlish

# 673
  • София
  • Мнения: 254
Преразказът на ПИ на Междучасие от чие име е трябвало да се напише? Наборката е писала от неутрален разказвач.

Допълвам се, за да не стават много постове. И заради това, че е писала от неутрален разказвач, вместо от името на майката, има само 16т. на преразказа. Има и един непълен член и една запетайка сгрешени. И доста чавки, които сякаш показват изпуснати факти, но не съм сигурна.

"Финни" е неправилно, пише се "фини" така че би трябвало да се брои за грешка. Но в нашия тест не е преброено за грешка.

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 18:31 от mumble-bumble

# 674
  • Мнения: 3 491
При нас е от името на майката Ето го на снимка в две части.
Скрит текст:
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 26 ное 2019, 13:51 от Amanda.D

Общи условия

Активация на акаунт