Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 60

  • 27 452
  • 749
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 2 092
Мерси Детелинке, ще го запомня за следващия път😊 Снощи го заведох на доктор и даде антибиотик. То е гнойна ангина😑

Да, положението е малко изпуснато, щом вече е и гнойна. Но за следващ път, ако има такъв, с този разтвор можеш да го пресечеш още в началото. Между другото, с този същия разтвор, но в по-малка концентрация (по 1/4 чаена лъжичка сода и сол, и 3 капки йод) направо усмъртявам всяка хрема. Капе се по една пълна пипета в ноздра. Честно, откакто открих този лек, вече изобщо не допускам да се развие хремата. Почвам го още когато усетя оня специфичен сърбеж в носоглътката, нали знаете, сърби и щипе,  та като почна да наливам в ноздрите, целия ден до вечерта, на другия ден съм здрава, няма хрема, няма течащи носове, няма нищо. Цялата работа е основана на антимикробните свойства на йода - в операция "Пустинна буря" едно време в Ирак американците са дезинфекцирали вода за пиене, когато се е случвало да се наложи да пият от непознат източник. А содата алкализира и по този начин предотвратява възпаление. Ако трябва да се знае, аз и кашлица съм си лекувала с това, но там е по-сложно, защото пулверизирам разтвора, докато в същото време вдишвам. Нещо като инхалация, много ефективно.

# 271
  • Варна
  • Мнения: 373
Здравейте. Ето ме тук - новак, прясно диагностицирана с карценом на двата яйчника, втори стадий. Оперирана от д-р Младенов, в Онкологията във Варна. Предстои ми комисия и химиотерапия. Търся мнение за тази терапия във Варненската Онкология. Прочетох доста споделено тук за д-р Тимчева в София и почти нищо за химиотерапия при варненски лекари. Иска ми се да не пътувам до София за вливания.

# 272
  • Мнения: 2 345
Тита, съжалявам.
Здравей.Аз съм доволна от Варненската онкология. Защо не представиш епикриза и в София за второ мнение и избереш?  Аз се консултирах в Сити клиник, назначиха ми същата химиотерапия като Варненската комисия и си я направих във Варна. Няма проблем с лекарства или лоша организация тук, добре са нещата. Не е лошо да чуеш още едно мнение за избор на лечение, както и е добре да направиш ревизия на хистологията.  И никакво отчайване, горе главата! Питай, каквото те интересува...знам какво те тресе в момента. Има и други варненки, а и останалите момичета - ще помогнем с каквото можем.🍀🍀🍀

# 273
  • Варна
  • Мнения: 373
Тита, съжалявам.
Здравей.Аз съм доволна от Варненската онкология. Защо не представиш епикриза и в София за второ мнение и избереш?  Аз се консултирах в Сити клиник, назначиха ми същата химиотерапия като Варненската комисия и си я направих във Варна. Няма проблем с лекарства или лоша организация тук, добре са нещата. Не е лошо да чуеш още едно мнение за избор на лечение, както и е добре да направиш ревизия на хистологията.  И никакво отчайване, горе главата! Питай, каквото те интересува...знам какво те тресе в момента. Има и други варненки, а и останалите момичета - ще помогнем с каквото можем.🍀🍀🍀

Благодаря за подкрепата! Изчаквам да излязат резултатите от още тестове, които не се покривали от касата. Имам препоръка за тях в епикризата. Все още нямам становище за конкретна терапия. След това ще потърся второ мнение, от София. Може и в моят случай да съвпаднат. А за тази комисия аз ли трябва да се обадя за определяне на дата и час? В епикризата са записани само контролните прегледи. Пише, че подлежа на лекарска комисия към онкологията, но не е определена дата и час.

# 274
  • София
  • Мнения: 1 272
Тита, не си добре дошла, но щом вече си тук ще помагаме с каквото можем.
Ако си направиш консултация с друг онколог той просто ще ти каже каква терапия препоръчва, няма да се назначава наново комисия, поне при Тимчева е така.

Детелинка за кашлица, аз съм правила на децата инхалации като във водата сипвам сода, така е по лесно отколкото да пръскаш и да дишаш.

Ох , хора , не съм добре, преди малко умирах от жега, отварях навсякъде, сега умирам от студ. Знам че е от хормоналната, ама.... И днес пак кръвното 162/102 ужас, а си пия лекарствата( Небилет и Нолипрел), и защо изобщо ги пия след като ще е така, само се тровя. Вие какво пиете за кръвното?

# 275
  • Мнения: 2 369
Здравейте мацки, здравей Тита!

Аз днес цял ден съм на вън. Буквално. Аз и детето обикаляме с колата и отмятаме задачки. Даже карах на 35 км.да взема едно котешко дърво (незнам как се казва на български тая джаджа) за бъдещите ни котета, дето ще се уредя от България благодарение на Детелинка😊 Вече им уредих почти покъщнината. Чак и играчки много наследихме с дървото. Ето гледайте какви са сладки.

Добрах се най-после и до доктор! Счупен ми е пръста. Не само пукнат, а направо счупен, но за щастие не е разместен. Предполагам стяганията дето му правя са го спасили. Добре изглежда каза доктора и ме прати да си ходя. Ще боли дълго обаче. Пак уцелих един симпатяга доктор🤣 Добре ми обърна внимание🤣 Не му беше работа да ме учи как най-адекватно да се превързвам, но си направи труда😊 Ходих на очен, намериха ми по-хубави лещи. Абе, хубав ден имах. С детето си прекарахме добре.
Съвпадение ли е, че си счупих пръста или от терапията ми изтъняха костите?

Детелинке, голям лечител си май😊 Ще пробвам методите ти.

Лагерта, ходи да ти ги сменят. И на мен първите не ми действаха. Сега имам Васкорд (незнам има ли го при вас) и бетаблокер някакъв. Помагат!

# 276
  • Мнения: 492
Lagertha  Аз пия Ко-Диован сутрин и вечер по половин таблетка. Под 140 обаче рядко ми пада кръвното. С вълните и аз като теб. През деня е поносимо, но през нощта откачам. Бетаблокер не са ми изписвали, щото уж ми е в норма пулса. Според мен обаче е завишен . Все се върти около 90-100. Според доктора това е нормално, но преди пулса ми беше между 70 и 85 удара в минута, та не знам. Май Херцептина почва да дава резултати.

# 277
  • Мнения: 2 369
А моят пулс си беше нормален, а сега е забавен, но пък успешно свалихме кръвното. Докторката каза, че в комбинация двата медикамента така действат. Сърцето ми претупкваше преди от време на време, но всъщност, ако имах стрес (то на кой не тупка тогава) и за това ми го изписа. Абе общо взето на основата на стрес май са ми тези отклонения. Оф...още малко и ще отпадне един от стресовете.

# 278
  • София
  • Мнения: 2 686
Тита, здравей! Съжалявам, че си тук, но пък ми звучиш много добре, което е супер! Само така, момиче, ще пребориш гадината!

Аз се връщам от кръчма. Много добре се разтоварих, не бях излизала така от миналата година. Пийнах, хапнах и порипах хорца на воля. Ей ме, да ме видите, че съм нацапотена поне. Лилавото на главата не се вижда много, ама на светло ще направя утре снимка.

Скрит текст:

# 279
  • Мнения: 2 345
Тинтири, много си сладка 😊Не се вижда особено лилавато, само загатнато.
Тита, с епикризата и всичко трябва да отидеш на онколог. Това е тъпото, че са в една болница хирурзи и онколози, ама не си прехвърлят мед.документи служебно между отделите, а ти сама трябва да потърсиш мнение за последващо лечение. Вземаш си бумагите и отиваш примерно в химиотерапията в Аспарухово. Може като ти дадат решение за лечение с него да потърсиш второ мнение.
И аз бях снощи на рожден ден до късно, затова пък днес неделя вече съм събудена и то сама, щото като ме хапят бръмбарите, толкова спя..и  ме цепи глава. Обаче си направих кафе и си го взех в леглото и смятам да се излежавам поне до 10.
Хубава неделя! 🌹

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 07:47 от unabella

# 280
  • Мнения: 2 369
А аз пък ще ставам сега да пътувам пак днес цял ден. Ще си връщам народната носия, а и в нас не ми е приятна обстановката. Понаспах се и днес😊

Тинти, хубава си!

Добро утро! (аз бях вече няколко пъти будна, но с леко зор слава Богу пак заспивах)

# 281
  • Варна
  • Мнения: 437
Тинти,супер си!С боя ли го докара цвета?

# 282
  • Варна
  • Мнения: 373
Благодаря ви, девойки! За думите, насоките и подкрепата. Вече ми е ясно какво трябва да направя в следващите дни.
Тинти, звуча така, вероятно защото не осъзнавам съвсем какво точно се случва с мен. Сякаш съм в нереалност някаква. Отидох на профилактичен в началото на октомври, без симптоми. Няма да забравя израза на лицето на д-р Георгиева, когато ме погледна на ехографа. После туморните маркери посочиха конкретно, че нещата не са ОК. А се чувствах съвсем нормално. Единствено понякога усещах тежест и подуване, но коя жена не ги знае тези моменти.... И после шеметно се завъртя света ми. Сега не знам къде съм. Ясно е, че цялата борба предстои, въпреки че ми се иска да се приключи с отстраняването на яйчниците и матката. И че аз мога да променя всичко в мен, за да накарам рака сам да си отиде.  Но ... много ме избива на рев, като виждам загрижеността в близките и приятелите ми. Тяхното страдание за мен ме натоварва много.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 13:03 от tita_klrv

# 283
  • София
  • Мнения: 2 686
Тинти,супер си!С боя ли го докара цвета?

С оцветител на Elea

# 284
  • Варна
  • Мнения: 437
Много добре се е получило!

Общи условия

Активация на акаунт