Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 60

  • 27 456
  • 749
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 2 686
Зори, защо не поговориш с лекаря? Ако шансът това с лигавицата да се повтаря е висок, аз бих махнала всичко. И бих избрала лапароскопски, защото възстановяването няма сравнение с коремната операция.

Аз съм се замислила за друго. Моите проблеми, до момента, са с шийката. Ама шийката маха ли се при хистеректомия? Трябва да взема да се образовам по въпроса. Началото на декември ще съм на преглед и ще говоря и с моя доктор, де.

# 301
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Нали от 12 на обяд е срещата? Искам да дойда. Ама пишете и в другата тема на чие име е запазена масата, че аз никого не познавам на живо и да мога да се ориентирам.
Тинти, маха се. При мен не махнаха, защото настоях да остане с оглед превенция на смъквания. За което много съжалявам и май ще има още една операция по темата. Хирурга твърди, че няма нужда, но гинеколожката твърди, че има и още как. Та го мисля още.
Само лапароскопска, разбира се. За отворена операция, не съм чак такава мазохистка.

# 302
  • Варна
  • Мнения: 373
Зори, защо не поговориш с лекаря? Ако шансът това с лигавицата да се повтаря е висок, аз бих махнала всичко. И бих избрала лапароскопски, защото възстановяването няма сравнение с коремната операция.

Аз съм се замислила за друго. Моите проблеми, до момента, са с шийката. Ама шийката маха ли се при хистеректомия? Трябва да взема да се образовам по въпроса. Началото на декември ще съм на преглед и ще говоря и с моя доктор, де.

Не знам за лапароскопска, но мога да разказвам дълго за отворена коремна операция. Моята е през целият корем и малко над пъпа. Боли ужасно в първите 24 часа.  Но само при отворена операция може да се огледа и изчисти всичко. Възстановяването иска много време. И си боли, то си е стрес и за тялото и за душата.
Заедно с мен, в онкологията беше жена, оперирана преди 5 години от рак на гърдата. Сега беше за хистеректомия, като превантивна мярка, тъй като ендометриума ѝ бил удебелен. Нейният разрез беше малък, като при цезарово сечение.

# 303
  • София
  • Мнения: 3 123
Ами аз бях при д-р Карагьозов и той ми каза да избера ,какво да правим,но в разговора разбрах,че е За да  махам всичко.Той е гинеколог онколог. На 28.11 съм при Василев,ще говоря и с него .Тези дни трябва да ходя и до Надежда,че ще си вадя нов протокол за Золадекс и ще говоря и с тях.Гинеколозите са повече за махане,но онколозите не баш - аз веднъж питах в Надежда.Ще видим обаче сега с тази лигавица,какво ще кажат.Влезнах в една тема във форума и малко се стреснах ,колко хора са имали проблем с пикочния мехур ,след такава операция.

# 304
  • София
  • Мнения: 2 686
Я разкажете повече за смъкванията и пикочния мехур... 😒

# 305
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
Я разкажете повече за смъкванията и пикочния мехур... 😒
Ами аз нямам, нало затова махнаха само матката. Но шийката наистина може да направи беля, а при мен остана. Последно имаше и атипични клетки, което уж се разреши като проблем след лечение. Аз специално се интересувах и ходих да питам - ако рака е тръгнал от гърдата, било изобщо казуистика да се прехвърли и в яйчниците. Почти не се случвало такова нещо. Но цитонамазка трябва да се прави на 6 месеца. Така ми казаха хирурзите. Гинеколозите обаче са на друго мнение и твърдят, че имат такива пациентки бол. Сега на кого да вярвам, не знам.

# 306
  • Мнения: 2 345
Стига бе, сега ме стресирахте. Какво смъкване, какъв пикочен мехур...При мен е махната и шийката, аз съм зашита буквално, запушена там.

# 307
  • Мнения: 2 369
От диагнозата аз първо тотално рухнах! Ама тотално! Като Тони реагирах. После бързо се стегнах и започнах борбата, после пак се депресирах по едно време и като видях, че ако пак не се строя и преброя като войник наистина е свършено с мен се осеферих и станах като влак. Та сега мисля да не слизам повече от влака.

Тони, аз пък никога не съм била обикновен и посредствен човек, а пак се почувствах като теб и в това отношение- малка и нищожна. Ще видиш, че точно тези най-страшните чувства се оказват учителите ни и после въз основа на тях някак проумяваме неща, които не сме можели до сега. Мини през всичките си периоди, но не се предавай перманентно. Ще имаш възходи и падения....нормално е. Ще се надигмеш и ти по едно време. Не си по-долу от нас тук преминалите това.
Тита, и за теб предполагам се отнася това горното.

Ето ви едно фото от днес😊
 

Две🤣

# 308
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
На красиво място живееш Марита. И с детето си приличате Simple Smile

# 309
  • Мнения: 2 369
На красиво място живееш Марита. И с детето си приличате Simple Smile
Оо не, не живеем там. На 150 км е от нас това. Близо до Берн, а ние сме в Цюрих. Детето е одрало кожата на баща си. Няма нищо от мен.

# 310
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 695
На красиво място живееш Марита. И с детето си приличате Simple Smile
Оо не, не живеем там. На 150 км е от нас това. Близо до Берн, а ние сме в Цюрих. Детето е одрало кожата на баща си. Няма нищо от мен.
Има, има Simple Smile Погледът е същият
с пламъчетата в очите Simple Smile

# 311
  • Мнения: 492
Маритка, според мен много си приличате с малкия.

# 312
  • Мнения: 2 369
Нещо не мога да качвам снимки и незнам защо. Да ви покажа поне и бащата. Пише, че има прекалено малко памет за това. Ма каква памет в интернет? 😜

# 313
  • Мнения: 2 369

Ето го и бащата. Е? Сега какво ще кажете по въпроса с приликата? 😊 Даже и тялото му е същото като неговото, ръцете, пръстите, стъпалата. От главата до петите е като него.

Сега пък не мога да си изтрия горния пост. Мамата нещо се бъзика с мене.

Аз пия една мастичка и ми е доста добре едно такова🤣 Утре не съм на работа. Дали са ми свободен ден и викам да го отбележа🤣

# 314
  • София
  • Мнения: 2 686
Някой чел ли е нещо за връзката между недостига на йод в организма и РМЖ? Също и за това, че йодът може да предотврати повторната поява, както и да изтрепе свободно кръжащите из организма ракови клетки, които могат да предизвикат появата на мети. Не знам колко е вярно, но освен да почвам да взимам и йод, заедно с всичко друго 😄 Така добре звучи, че направо да го хване яд човек, че се е тровил с химия, вместо да се изйодира едно хубаво

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 00:42 от Тинтири-Минтири

Общи условия

Активация на акаунт