Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 60

  • 27 403
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 2 686
И аз съм на лява гърда. В Сити правих лъчето. Освен, че кожата ми изгоря доста зле и се обели след процедурите, други проблеми за момента нямам. Важно е да се изпълнява правилно дишането по време на процедурите. Моят тумор беше в горната част на гърдата, към средата на гръдния кош

# 706
  • София
  • Мнения: 1 272
Здравейте, нова съм и ужасно притеснена. Бихте ли ме посъветвали къде да правя лъчетерапия/става въпрос за София /.
Винаги ли се получават сраствания след ЛЛ?
Благодаря Ви предварително!
Здравей, аз правих ЛЛ в Токуда, макар че признавам съм с много резерви към тази болница цъм много доволна. Бях при д-р Стоянка Георгиева Лазарова, онколого ми я препоръча. Тя и асистента и са много мили и винаги можеш да отиидеш и да питаш ако нещо те притеснява, пращаха ме на кардиолог. Изписайха ми витамини, които много ми помогнаха и изобщо няма таква навалица както в Онкологията. Аз също съм с операция на лява гърда и много се притеснявах, но съм добре, дори не ми е твърта и по тъм кожата както на повечето момичета, само около зърното малко беше обгоряло, но мина бързо. Отделно имах много силни други тревоги и хич не се се сетих да мисля дали съм добре, ходих връщах се и така.....
В тази връзка , да ви кажа момичета, почти веднага след лъчето ходихме на море заради децата, и аз уж нямаше да ходя на плаж, но ходих. дано не съм сгрешила. Разбира се не съм се пекла а и ходихме след 16ч.

Аз вече съм с много високо кръвно, 150/100 при ставане и 1 час по късно 167/110. Обадих се на кардиолога, каза да си увелича дозата на лекарствата и да си запиша час за консултация Sad И така. Но аз мисля да взема по драстични мерки, като пречистване , но как да започха сега преди празниците . Мислех да не пия кафе, но пих и тръгнах за работа.

Тинтири сви ми се корема като прочетох за кървенето, как си днес?
Скрит текст:
Аз също ще си купувам гел, но много ме е срам. Ужас мислех си, че съм над тия неща. Като ходих на гинеколог , казах че много ме боли, вече и бях сложила диагноза, едва ли не друг рак.... а то било сухота във влагалището от терапията...хаха, голяма съм паника, та лекарката официално дори рецепта ми написа за гела , а аз още не съм отишла да го купя....
Тони как си? Взеха ли ти кръв вече?

# 707
  • Мнения: 2 344
Лагерта, малко ли стрес изживя и херцептина...Много неприятно, дано се овладее проблема.
Антония, и аз чакам новини от теб. Прегръдки.

# 708
  • Мнения: 2 369
Лагерта, явно ти, аз и Лейди страдаме от херцептина. Кардиолога ми каза, че 10% от пациентите реагират така на него и заключението му е, че на равно с наследствеността при мен яено Херцептина е този дето ме мъчи. Стискам зъби сега, пия хапове, меря кръвно и чакам да дойде пролет, когато ще го спра. Дано кръвоносната ми система устиска.

# 709
  • Мнения: 492
Лагерта, явно ти, аз и Лейди страдаме от херцептина. Кардиолога ми каза, че 10% от пациентите реагират така на него и заключението му е, че на равно с наследствеността при мен яено Херцептина е този дето ме мъчи. Стискам зъби сега, пия хапове, меря кръвно и чакам да дойде пролет, когато ще го спра. Дано кръвоносната ми система устиска.
Марита , и мен ме брой в тази група с високото кръвно . И аз все си мисля, че е Херцептина оказва някакво влияние.

# 710
  • София
  • Мнения: 1 272
Само детето моят кардиолог ми каза че действието на херцептина остава с  години след спирането му и това съвсем ме втрещи. Макар че какво пък ще е това дето действа с години, нали тялото чисти постоянно?! Не знам и аз до кога ще изкарам, ако не стане с лекарства. Тази сутрин обмислях да седна да опиша всички дейности по домакинството в електронна таблица, ако се гътна да знаят какво да правят.

# 711
  • Мнения: 2 369
Лагерта, явно ти, аз и Лейди страдаме от херцептина. Кардиолога ми каза, че 10% от пациентите реагират така на него и заключението му е, че на равно с наследствеността при мен яено Херцептина е този дето ме мъчи. Стискам зъби сега, пия хапове, меря кръвно и чакам да дойде пролет, когато ще го спра. Дано кръвоносната ми система устиска.
Марита , и мен ме брой в тази група с високото кръвно . И аз все си мисля, че е Херцептина оказва някакво влияние.
Няма как да не оказва, след като е всеизвестно, че точно в сърцето "бие". Убедих се вече. Добре, че хаповете ми действат, че на Лейди не и действаха и страдаше много. Опитах от това страдание. Не съм вярвала, че високото кръвно така драстично влошава качеството на живот. Ми по-зле от химиите е даже😁

Ох аз пак се чувствам зле девойки. Чувствам се излъгана и предадена. Вие не знаете всичко, а и няма какво да ви занимавам чак толкова с личните си драми, но да стигна до решение да реагирам така с гаджето както реагирам не е от нищо повярвайте ми. Та аз го обичах много и може даже и още да го обичам. Той обаче ме нарани като намрази детето ми. Сега се изнася прекалено бавно и всеки ден идва да ми разбрицва нервите. Лежех си едно блаженно в леглото и се канех пак да подремна, след като пратих детето на училище, че днес работя малко след обяд и той дойдр. Пак експлоадирах. Пак ми каза, че иска принципно връзка с мен, но без детето ми. Моля???? Тъжна и бясна съм. На границата на загуба на контрол съм....да почна да правя грозни неща, а не искам.

Лагерта, много се надявам кардиолога ти да греши, защото си еба мамата направо! Ще питам и аз тук.

# 712
  • Мнения: X
Добро утро момичета. Оперираха ме от рак на лявата гърда, мястото е близо до сърцето/на 11 часа/ и затова се притеснявам, т. к. моя приятелка има фиброза на бял дроб и два стенда на сърцето от ЛЛ.
В момента чакам резултат от онко тайп тест, за да се прецени дали ще е само ЛЛ или ще има и ХТ и търся мнения, къде правят най-щядящото ЛЛ, ако въобще има такова.
Фиброза и стендове от какво е получила? ЛЛ имаш предвид Лъче - лечение ли?
Не вярвам да е получено от лъчетерапия. Преди започването се ходи на кардиолог, прави се преглед на сърцето и с ехограф, твоята позната правила ли го е това, има ли го документирано?
Аз също съм с лява гърда, 28 сеанса на най-стария уред в Исул, нито изгаряне, нито нищо. Дори не се зачервих. Умората я имах защото беше през декември и януари, най-студените месеци, ходех непрекъснато и на работа, всеки ден.
sil01rumi не се настройвай негативно предварително.

# 713
  • Мнения: 72
Благодаря, Фри успокои ме. Да от лъчетерапия и се е получило, 2013г. я е правила.

# 714
  • Мнения: 384
Ето мее.. Всичко мина, взеха ми кръв, не ме боля кой знае колко..по дълга игла трябвало.. Минах на вливка..нищо ми няма за сега.. Пуша даже в момента. Само малко ми е замаяно ма сиг от притеснение и чат пат ми претупва сърцето. В стая съм с много позитивна жена. Сестрите са супер добрички..за сега всичко е ок..
Мина..

# 715
  • Мнения: 2 344
Еее, радвам се, Тони, дано така да е. Още 5 такива и си готова.
Марита, не го приемай лично, макар, че и аз щях да съм така. Явно човека си е такъв, той няма деца нали...Ти вече си го решила, само да се изнесе по-скоро.
Леко се спичам аз за предстоящия магнитен резонанс след 18 дни, и то не за друго, а защото толкова нерви хвърлям напоследък, пак допускам стресове да ме тресат..а уж се справях, пак се размекнах нещо. А стреса си е бич за тези неща. Кажете нещо перманентно антистресово, как да си излекуваме мозъка така, че стреса да не влиза навътре, само на повърхността? Пффф, разбрахте ме, де.

# 716
  • Мнения: 384
Йога Бела...Йогата мн помага..
Марита, такива мъже като него бол. Не му се напрягай. Аз имам една приятелка с дете, разведена...и тя все такива, даже й казват " теб те искам ма без ремаркето" като ги чуе и край. Сигурна съм, че ще попаднеш на точния в точния момент. Когато назрее..още не е.
Аз все още съм замаяна, но това е!

Последна редакция: пн, 02 дек 2019, 17:00 от Антония Д

# 717
  • Мнения: 72
Цитат от Лагерта:

"Здравей, аз правих ЛЛ в Токуда, макар че признавам съм с много резерви към тази болница цъм много доволна. Бях при д-р Стоянка Георгиева Лазарова, онколого ми я препоръча. Тя и асистента и са много мили и винаги можеш да отиидеш и да питаш ако нещо те притеснява, пращаха ме на кардиолог. Изписайха ми витамини, които много ми помогнаха и изобщо няма таква навалица както в Онкологията. Аз също съм с операция на лява гърда и много се притеснявах, но съм добре, дори не ми е твърта и по тъм кожата както на повечето момичета, само около зърното малко беше обгоряло, но мина бързо"

Лагерта ти коя година си правила ЛЛв Токуда?

# 718
  • София
  • Мнения: 2 092
Ето, заради такива изказвания на мъжете съм готова пишки да режа. Мамка му, какво си представят те? Може би очакват като ти кажат така, и ти да вземеш да разкараш детето си в дън гори тилилейски, и да почнеш да им въртиш гьобеци и мусака. Огромна част от мъжете не са никакви мъже, а просто пишконосци. Нямат гръбнак да държат на трудности. За мен думата МЪЖ означава силен не само физически, но и духовно човек, който може да бъде истинска опора на жената във всеки аспект на живота, а не спаринг партньор за креватна гимнастика. Защото, хайде да бъдем честни като жени, много малко от тях са наистина толкова добри в тая работа, че да заслужават адмирации. А ние вече сме дотолкова независими, че можем да изкарваме сами парите си и не се нуждаем от мъж да ни издържа. Освен това, и секс можем винаги да си осигурим, без да трябва да перем гащи и чорапи за благодарност. Ето затова имаме извоювано правото да имаме претенции към този, който ще бъде другар в живота ни. Не сме толкова закъсали, че да си зарязваме децата заради съмнителните облаги, които може да ни предостави съжителството с тях. А те, излежавайки се на дивана пред телевизора, някак си пропускат да забележат това. И все по-често чета обяви на шейсетина годишни мъже, които цял живот са го играли пчелички, от жена на жена, а когато изведнъж са забелязали, че остаряват, и простатата почва да алармира, както се казва в рекламата, а и мама вече е умряла и няма кой да пере гащите и да им готви, се юрват да си търсят съпруга. Ама не каква да е, а забележете, ВЪВ ФЕРТИЛНА ВЪЗРАСТ! Искат хората на 60 години бащи да стават! И изобщо не им идва на ума, че, първо, на кого е изпотрябвало изветрялото им вече семе (щото и ние предпочитаме да си правим децата с кеф, с млад мъж), и второ, да създадеш дете означава че и трябва да можеш да го отгледаш след това, а не след няколко години майката да гледа освен дете и болен мъж. Ах, Маритка, ти направо ми бръкна в бесовете, честно. Ей, добре, че не пия алкохол, сигурно иначе шях да се отрежа като казак от яд. Бясна съм.

# 719
  • София
  • Мнения: 2 686
Тинтири сви ми се корема като прочетох за кървенето, как си днес?
Аз също ще си купувам гел, но много ме е срам. Ужас мислех си, че съм над тия неща.

Благодаря ти, мила, уж съм добре. Има някакво течение, ама не е кръв. И тежест усещам в корема, явно не си го внушавам. Та ще пропусна танците днес и в сряда ще видим какво ще кажат лекарите.
А ти си вземи гел! Наистина е съвсем друго с него. Аз се чудя дали, защото не го бях взела на вилата сега и се получи така...

Тониии, видя ли, че не е страшно! ❤️

Общи условия

Активация на акаунт