Частни училища - информативна тема 30

  • 32 609
  • 749
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 5 898
От Питагор беше отишла в Банкерче. Май година мина от тогава. Времето ми се размива. Хоуп, тя на началното училище ли ще бъде или на "Иван Апостолов"?

# 481
  • Мнения: 8 265
След 10 години в Питагор се премести за кратко в Банкерче. От тази година е в Азбуки. Не в Иван Апостолов.
Доколкото знам Сандева е директор в Еврейското. А сегашният директор на Питагор е Милушева от 51.

# 482
  • София
  • Мнения: 212
Здравейте!
Родителят много, много внимателно следва да избере училище, в което ще учи детето. Аз не се справих добре с тази задача, за съжаление и сега по никое време търся училище, в което да преместя детето. Да, но има един много, много голям проблем - дали детето ще успее да навакса пропуските и на каква цена!? Много съжалявам, че се отказах да кандидатства в СС. Сега не зная изобщо, ако има свободно място, дали ако я приемат, ще догони останалите...
За това сега се лутам и не мога да спя по цяла нощ....
Някой има ли по- подробна информация за бритиш скул или още по-добре личен опит?

# 483
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 301
Кой клас е детето? Обикновено няма проблем да се наваксат пропуските. Доколкото знам СС има по няколко (2-3) места, но ще чакате ли цял втори срок? Само недостигът на учене ли е проблем? Ако е само това, то е лесно да се изчака края на учебната година с домашни занимания...
Инфото ми за бритиш е старо, доколкото ми е известно е касичка...

# 484
  • София
  • Мнения: 2 780
Аngela Go, ако сега детето е в ПУК, можете да кандидатствате за 1-ви клас, но си има изпити и ще трябва допълнителна подготовка, която да започне възможно най-бързо (зависи и как е в сегашното ви училище). Все пак в ПУК е сравнително още лесно. По средата на годината едва ли ще има места в СС. Ако сте решили училище от вида на СС, по-добре заложете на допълнителната подготовка и кандидатстване за следващата учебна година, отколкото да се лутате по други ЧУ. И това, само ако проблемът е в подготовката, а нямате други сериозни проблеми в сегашното училище.

А, с Лейка сме писали едновременно.
 Ако ви приемат, значи детето е на сходно ниво с останалите и потенциал. Иначе не биха го приели.

# 485
  • София
  • Мнения: 12 050
Мисля, че става въпрос за по-голямо дете. По-напред беше споменала,  че се интересува от периода 5-7-ми клас.

# 486
  • София
  • Мнения: 212
Детето ми и 5 клас. Традицията от началното продължава и сега - всичко за вкъщи и на мен ми се налага да преподавам по всичко... а английския е тотална щета. Сега и БЕЛ...
Извинявайте, просто съм много притеснена и объркана, чувствам се в безизходица. Проблема не е във възможностите на детето, а в училището.

# 487
  • София
  • Мнения: 7 277
Angela Go, може би има и други училища с добро ниво от 6 клас. Не е само СС.

# 488
  • София
  • Мнения: 8 283
Angela Go,
това в ЧУ ли се случва?
Преподавате по всичко?
Ужас, направо не мога да си го представя как успявате.

# 489
  • София
  • Мнения: 212
Не, не ЧУ.
Скрит текст:
На прага на изтощението сме и аз и детето. Все пак съм и на работа и трудно успявам да се подготвя с уроците, за да преподавам вечер, т.е. подготовката ми тепърва започва към 18 ч. Губя много време докато се опитвам да се справя, детето вече е изморено и накрая резултата е разпокъсани знания и пропуски. Не съм учител в крайна сметка. Мисля си ,че нарочно са прави това, за да ходят децата на уроци.
В началното пропуските ги наваксвахме лятото с уроци, но вече ми е жал за детето. Мислех си, че проблема е в учителката в началното, но явно и нагоре е така. Трябваше да ми светне лампата още тогава, че там така стоят нещата.
Ще съм благодарна на информация, за бритиш скул, моля ако някой знае подробности извън тези в сайта на училището, да сподели.

# 490
  • София
  • Мнения: 10 825
Нали си наясно, че училището не е акредитирано от МОН и българска диплома няма да получи детето? Ако имате идея да продължи в гимназия у нас ще е доста трудно, а за АК ще трябва да се плаща такса като за чужденец?.

# 491
  • Мнения: 19 309
Анжела, ако детето е пети клас, едва ли нещо фатално сте изпуснали. Запиши го на курсове по математика и български, а догодина или още втори срок мисли за смяна на училището.

# 492
  • София
  • Мнения: 8 283
Уф, минала съм през това..., но само по два предмета съм преподавала (за щастие близки до мен).
Имате шанс още, при нас в 6 клас се случи. Точно поради това ме накара да се замисля за ЧУ.
Скрит текст:

Докато се ориентирам мина време и стана време за 7 клас, за съжаление това, което остана като възможно в списъка не бе много по-добро по БЕЛ и Математика от старото училище, т.е. списъка се изчерпа.

Съветът ми е максимално бързо да действате. При нас по други причини в 5 клас исках да го местя, но заради любима учителка детето отказа, таткото го подкрепи, след това когато мъжете увряха за смяна бе късно.

Съвет за ученето. Може да ползвате уча.се - говоренето е дебилно и мен много ме дразни, но могат да се подредят уроците според учебника.
Когато аз преподавах, не се подготвях предварително, а го правихме заедно.
Той чете, аз допълвам или обяснявам, след това разказва, отговаря на въпроси решава всичко, ако има нужда пак разяснявам или помагам.

# 493
  • София
  • Мнения: 212
Наясно съм, че не получава българска диплома, но не предполагах, че ако реши да се премести след 7 клас в друго училище, ще е проблем. Явно трябва да се поразровя и прочета повече. Бихте ли ме насочили къде да прочета повече?
А за АК, направо съм шокирана, много неприятно ще бъде, ако ще трябва да се плаща като за чужденец....
Скрит текст:
Когато приключва училище в ранния следобед е почти мисия невъзможна да ходим на уроци - БЕЛ, МАТ и АЕ,  особено както е нашия случай - един куп домашни за следващия ден, все пак трябва да се подготви за училище, но ще се наложи, за да я махна от там.

# 494
  • София
  • Мнения: 2 780
Angela Go, а защо мислите за Бритиш скул? Заради английския ли? Защото там с българския едва ли ще ви се реши проблемът. Можете да разгледате СГ, Азбуки, Златарски или Британика, ако е заради английския, но тук няма много информация за общото ниво по предметите там, а само от информационните срещи е трудно да се придобие реална представа. В СС всяка година се появяват единични места, но подготовката за там ще трябва да е доста сериозна. Без уроци ще ви е трудно, така както описвате нещата. До 4-ти клас един родител що-годе може да помага, но след това материалът и изискванията стават повече и си трябва външна помощ. Проблемът с времето е сериозен, но го има почти навсякъде. Дори да изберете ЧУ и се окаже, че там подготовката не ви задоволява, пак ще имате ограничено време за наваксване/надграждане. На първо време опитайте да си намерите помощ (учител), а през това време продължавайте с проучванията.

Общи условия

Активация на акаунт