Частни училища - информативна тема 30

  • 32 447
  • 749
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 5 634
На излизане, влизането ясно. Чух от приятели на дъщеря ми, 12 клас, че в Колежа повечето били закусвали, много малък процент не били. Та, ако изискванията са 5,90, много сериозно учене ще да пада, не съм си мислел, че е чак така при вас. Айде една трета, айде половината, ама по 5-6 на клас да стоят гладни много ми се видя. Егати училището.

# 436
  • Мнения: 7 149
Моята девойка никога не е оставала гладна, с което се гордея разбира се.
Мога да споделя колко от колежаните завършиха с шалчета тази година, но в понеделник.
Иначе във фейсбук публикуват снимки от закуската и ориентировъчно може да се види бройката на ситите.

# 437
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 735
Какви са тия закуски, метафора за нещо си ли? Обяснете на простосмъртните, че явно е време да мисля за колежа (на бебето, де, 5 годишният е изпуснат вече)

# 438
  • София
  • Мнения: 7 276
Не разбирам какъв е проблемът с домашните за почивните дни.
Не би го приложила за твоето семейство, но за някои е нещо, на което държат и аз разбирам такива хора. В много от ДУ до 4-5 клас няма домашни. Колежка с деца в 125-то не пишат домашно или поне тя така твърди.

Ако Шарки е сигурна, че в БШ до 7 клас нямат домашно (или само някое тук-там през 3 седмици, което не се брои), БШ ми отива в списъка на ЧУ без домашни за уикенда Simple Smile

# 439
  • Мнения: 3 939
Пипи, чисто информативно погледнах графика на бусчето на детето, понеже пътува с деца от Младост 3 - между 20 и 30 минути пътуват децата до СС, което мисля е повече от прекрасно.

Ако търсиш училище ПУК-4 клас, реално теб не те хваща и клаузата за успех.
Иначе програмата е достатъчно лежерна, според мен. Имат спорт, отделно тенис, отделно танци, музика, изкуства, труд и техника, разпръснати измежду останалите часове. Правят и проекти, водят ги насам-натам. Домашни не е имала досега.

# 440
  • Мнения: 1 721
Няма такова нещо като без домашни в БШ. В ПГ имаха по една страница уикенда и отделно по език да оцветяват основно. В първи клас има доста домашни Simple Smile няма състезателна математика за най-малките, от тази година въведоха ментална аритметика. Говоря за нормалните паралелки. За мен комбинацията от класически и прогресивни едновременно е единствено опит да се хване гребена на вълната.

# 441
  • Мнения: 914
... аз наистина искам просто спокойно място, което да поощрява любопитството, да има добри учители, целоднвено обучение, да пасва на детето ми и да е близо. Никакви космически критерии толкова нямам.


"Артис" беше точно такова място за моето дете в първи клас. (Именно това търсех и аз.)
Домашни през уикенда имаха - в първи клас съвсем малко, втори малко повече и така.

Изобщо не е вярно, че в БШ нямат домашни. Имат домашни, плюс постоянно някакви проекти, нон-стоп има нещо да се прави. Че тая по испански (той е избираем в момента, не е задължителен) току и през седмицата от вторник за четвъртък им даде нещо.

# 442
  • София
  • Мнения: 16 175
ОК, аз явно съм си отгледала вундеркинд, който си е пишел домашните в училище (той беше в БШ 5-7 клас). Събота и неделя нямаше. Същият този "вундеркинд" не е достигал нито веднъж до закуска с Президента в Колежа за 4 години.

Нотарис, за да си поканен на закуската с Президента, трябва да отговаряш на същите условия, като за стипендия от МОН: успех над 5.90 и нито една 4-ка по който и да се предмет.

# 443
  • София
  • Мнения: 10 825
Аш, колежката с дете в 125-то лъже или прости детето ходи на добра занималня, където следят да си пише домашните. Имам близки с деца там и домашните са ежедневни още от 1 клас

# 444
  • София
  • Мнения: 7 276
ОК, аз явно съм си отгледала вундеркинд, който си е пишел домашните в училище (той беше в БШ 5-7 клас). Събота и неделя нямаше. Същият този "вундеркинд" не е достигал нито веднъж до закуска с Президента в Колежа за 4 години.
Не казвам, че не си отгледала вундеркинд Grinning да не си помислиш такова нещо … но може и нещата да са се променили от тогава. Ето има хора, на които децата са в училището в момента и казват, че имат домашни за събота и неделя.

Onna, на мен им е любопитно за домашните през уикедна и с колежката от 125-то говорехме за тези домашни, а отделно има и една с деца в 6-то - също нямаха домашни през уикенда. Иначе за седмицата нямам никаква информация. Ходят на някакви занимални, но не зная какво правят там. Вероятни си имат домашни през седмицата.

# 445
  • София
  • Мнения: 10 825
Ами, имат си домашни всеки ден, т.е. имат и в петък. Но петъчното домашно си е домашно като това във вторник, сряда и т.н. Не е по-обемно. Реално детето няма друго допълнително домашно, което да пише събота и неделя, ако си го е написало по време на петъчната занималня.
Това важи за всички държавни училища, защото те са полудневни

# 446
  • Мнения: 5 869
Аш, Пипи може и много да ме нерви, ама точно никога, никога, никога няма да я пратя в ПБ да си къса после нервната система. Там е супер до 4 клас, ако уцели точната учителка. Мога и имена да цитирам. Което вече е на късмет да се падне в техния випуск и трябват "преговори" с Шотева.

Пипи, умолявам те най-искрено, ама съвсем сериозно...помисли така, че да не се налага да местиш детето до 7 клас. Само в най, най краен случай ако се окаже "светнат" с математиката мисли за ПЧМГ след 4-ти. Моля те, базирай си сегашната стратегия така, че да търсиш училище до 7 клас. Децата са адаптивни, но стреса за тях, а и за цялото семейство не е никак малък. Животът може и да се извърти и да ти се наложи да го местиш. Но не планирай сега това като предопределеност.

Аз лично, ако съм на твое място бих гледала:
1. ОТ
2. БШ - стандартни класове
3. СС

и като резерви
4. Азбуки
5. ЕСПА

И то точно по начина по който съм ги степенувала, според желанието ти за "лежерност", отдалеченост и учене.

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 18:33 от Fancy

# 447
  • София
  • Мнения: 7 276
Ами, имат си домашни всеки ден, т.е. имат и в петък. Но петъчното домашно си е домашно като това във вторник, сряда и т.н. Не е по-обемно. Реално детето няма друго допълнително домашно, което да пише събота и неделя, ако си го е написало по време на петъчната занималня.
Това важи за всички държавни училища, защото те са полудневни
Е, да и аз това имах предвид. Не им остава още едно бонус домашно за уикенда, както е при нас.

Фенси, аз също щях да ѝ препоръчам ОТ - ама нали ѝ е далече … Confused

Последна редакция: сб, 23 ное 2019, 18:59 от Аш

# 448
  • Мнения: 8 228
Разстоянието между БШ и ОТ е 9 минути.
Сутрин задръстването не е в тази посока според мен.
Да си призная честно най-добре е да учи до дома. Но от опит ще кажа,  че 20 минути в повече не трябва да наклоняват везните. За съжаление това е положението в София.

# 449
  • София
  • Мнения: 11 962
Нито едно училище няма оценки от първи клас до 4 клас. Поне тези които са към МОН.
Сега извадих да си погледна и договорите. Клаузата за прекратяването при нисък успех се включва в договорите от 4 клас нагоре, преди това липсва
Е, няма количествени оценки, но качествени има. Wink Което не е врат, ами шия. Laughing Поредната тъпотия, която МОН сътвори преди няколко години.
А клаузата за прекратяване си я има и до 4-ти клас, просто е малко по-различно формулирана /липсват конкретни цифри/.

Общи условия

Активация на акаунт