Частни училища - информативна тема 30

  • 32 446
  • 749
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 212
sadlady, заради английския е.
Наясно съм, че за СС ще е необходима сериозна подготовка, предвид нивото което е в момента в нейното училище.

# 496
  • Мнения: 8 226
sadlady, заради английския е.
Наясно съм, че за СС ще е необходима сериозна подготовка, предвид нивото което е в момента в нейното училище.
Имам приятелка женена за англичанин. Преди да се върнат в Англия детето беше в Златарски. Там програмата била най-близка до тази в Англия.

# 497
  • София
  • Мнения: 2 774
Аngela,  според мен трябва да си изясните и какви ще са ви приоритетите след 7-ми клас. Ако ще са ви важни резултатите от НВО, не знам дали е добра идея да поставяте само английския като акцент при търсенето на училище. Има разлики в нивото по БЕЛ и МАТ в различните ЧУ, та имайте едно наум.

# 498
  • София
  • Мнения: 7 276
В ЕСПА подготовка и по трите предмета също е на много добро ниво. Ако детето има да наваксва, мисля, че могат да предложат индивидуална подготовка.

Присъединявам се към мнението на Лейди по-горе.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 11:54 от Аш

# 499
  • Мнения: 5 868
А кое е сегашното училище? И не са ли различни учители по всеки предмет щом е 5 клас? Всички ли са еднакво зле?

# 500
  • Мнения: 2 046
Моят син от държавно училище , след 4 клас кандидатства в СС.По  Бел и Мат имаше високи резултати на изпита , но не успя да прескочи англ.Там искат доста високо ниво , който с 4 часа в ДУ  няма как да покрие.Имайте и това придвид.

# 501
  • Мнения: 5 868
Дори и да ви е бил по-нисък английския, всъщност и другите два резултата не са били достатъчни. Моето дете влезе с 4-ка по английски след 1 клас. Но другите два предмета бяха много високи и прецениха, че разликата по английски може да бъде наваксана. А и вероятно е имало кандидати с по-добри резултати и по-трите предмета.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 09:59 от Fancy

# 502
  • Мнения: 2 046
След 1 клас може и да се навакса , но след 4 вече сигурно е по-трудно. Това ми казаха от училището ! Сега каква е истината не знам . Просто споделям , че държат и на високо ниво по английски , който не може да се достигне с 4 часа седмично.

# 503
  • София
  • Мнения: 212
Благодаря на всички за споделеното и насоките ви!
Hope for Tow, за Златарски не се бях сетила, просто си мислех, че училището й е супер и сега започвам да се лутам, чета, проучвам.
Fancy, ще споделя училището обещавам, веднага щом се преместим, за сега с оглед да не навредя още повече на детето, ще замълча. Учителите са различни, да, но само по география учителят е на ниво.
Скрит текст:
Например: АЕ - дори не си прави труда да им произнесе думите, а детето ги научава вкъщи, но когато я изпитах, се оказа, че може да ги пише, но не може да ги произнася, та с гугъл преводач ги учила, правила, такива неща изобщо не им преподава, но ела да видиш на контролните. Онзи ден по БЕЛ им е преподала 15 урока (не преувеличавам, видях от учебника) на два листа в тетрадката и се хванах събота и неделя да обяснявам, да се упражнява и т.н. По Мат, детето когато беше болно и аз  и преподавах, каза "ама мамо, то било много лесно и приятно, да решаваш задачи .... и още много мога да пиша... Факт, че когато не е на училище сама я подготвям по-добре, а не съм педагог, трудно ми се отдава да обяснявам, изнервям се, защото съм уморена от работа и домашни задължения....

# 504
  • София
  • Мнения: 7 276
След 1 клас може и да се навакса , но след 4 вече сигурно е по-трудно. Това ми казаха от училището ! Сега каква е истината не знам . Просто споделям , че държат и на високо ниво по английски , който не може да се достигне с 4 часа седмично.
След 4-ти и според мен граничи с невъзможното да се постигне входното ниво без странични и допълнителни занимания. После може да се навакса с малко повече труд, но от опит на познати знам, че никак не е приятно. Тяхното дете влезе в ПЧМГ от 5 клас от ДУ и най-трудно му е по английски.

Но да речем, ако за едно лято се минат интензивно учебниците и се научат поне част от думите - може да се получи. Като цяло е сложно да се прогнозира. Трябва да се има и предвид обаче, че когато децата са малко по-големи, те имат по-силен потенциал да разберат и приложат правилно граматиката - това поне са моите наблюдения. В малките класове учат езика малко хаотично според мен. Това е личното ми мнение.

# 505
  • Мнения: 5 868
Моето дете трябваше през лятото след 1 клас да наваксва точно едно ниво. Влезе после с оценки от входните нива и контролни А и Б.
До 3 клас включително са по детските учебници. После в 4 клас стават сериозни нещата.

# 506
  • София
  • Мнения: 5 000
Наскоро коментирахте броя на отличниците в АК. През втория срок на миналата учебна година в периода 9-11 клас с успех 5,90 - 6,00 са били общо 177 ученици. т.е. ~ 59  от общо ~ 160 ученици на випуск или ~37%.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 16:26 от Prizma

# 507
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 300
Оооох малко ми е тууу мъч това... закуска с президента... дано децата се мотивират от подобни срещи.

# 508
  • София
  • Мнения: 16 175
За мотивация - не знам, не мога да кажа от първо лице, при моя синковец явно не върши работа; признание за положените усилия - да.  Толкова сме отучени да чуваме "благодаря" и "браво". Отделно, тези "хранения" имат social bonding effect, създават усещане на "заедност".

# 509
  • София
  • Мнения: 2 774
Силно се надявам тези закуски да не са индивидуални, че горкия президент направо го ожалих - 199 дни да трябва да закусва с учениците Joy

Общи условия

Активация на акаунт