Частни училища - информативна тема 30

  • 32 481
  • 749
  •   1
Отговори
# 600
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 328
Аз пак да попитам за БШ - впечатления? Интересувам се за малката ми дъщеря, която е 2 клас в момента, тоест евентуално прием за 3 клас. Гледам статистиката за НВО за няколко години назад, има добра позиция.

http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp

ЕСПА е напред, но ако не се лъжа сградата им е на Околовръстното и въобще не ми харесва. Евростар май не съществува вече, нали? ПЧМГ и СС - няма влизане. С немски училищата също отпадат, защото тя не е учила немски досега и не ни е цел.

# 601
  • Мнения: 8 236
Може ли малко информация за изпита за прием в Питагор в края на втори клас? Какъв е форматът и какъв материал е обхванат?

Формата е същият като този от пробните изпити.
Обхваща материала по математика от ФЧ и ИЧ - темите разгледани в сборниците НЕМО и Умник-математик.



gadamer, какво търсиш в едно училище? Какви са причините да искаш да преместиш детето?

# 602
  • Мнения: 5 895
Аз пак да попитам за БШ - впечатления? Интересувам се за малката ми дъщеря, която е 2 клас в момента, тоест евентуално прием за 3 клас. Гледам статистиката за НВО за няколко години назад, има добра позиция.

http://alekdimitrov.com/uchilishte/rezultati-NVO.asp

ЕСПА е напред, но ако не се лъжа сградата им е на Околовръстното и въобще не ми харесва. Евростар май не съществува вече, нали? ПЧМГ и СС - няма влизане. С немски училищата също отпадат, защото тя не е учила немски досега и не ни е цел.

Бих погледнала Образователни технологии преди БШ.

# 603
  • Мнения: 9 683
Може ли малко информация за изпита за прием в Питагор в края на втори клас? Какъв е форматът и какъв материал е обхванат?

Формата е същият като този от пробните изпити.
Обхваща материала по математика от ФЧ и ИЧ - темите разгледани в сборниците НЕМО и Умник-математик.



Лошото е, че пробен има чак на 17 май.
В книжката им видях стари изпитни теми само за 3-ти и 4-ти клас.
За втори също ли е два модула  - тест + задачи с разписване?

# 604
  • София
  • Мнения: 2 779
Във Фейсбук има група Прием в Питагор и ПЧМГ. Там миналата година имаше качени тестове за по-малките класове.

# 605
  • София
  • Мнения: 7 277
gadamer, трябва да си изясниш най-вече за теб в какво училище желаеш да учи детето ти. Ако целиш СС и Питагор, ЕСПА също не е лош вариант. А БШ не са еквивалент. Пак от познати, чието умно и хубаво дете тази година беше 7 клас в БШ, в училището не се държи особено на резултатите и не се учи много. Нещо като Увекинд, макар че в момента нямам пред себе си резултатите от миналогодишното НВО, но по описание и обратна връзка си вадя този извод. Детето не беше прието по БАЛ в желаните училища.

# 606
  • Мнения: 7 150
Във Фейсбук има група Прием в Питагор и ПЧМГ. Там миналата година имаше качени тестове за по-малките класове.
Мисля, че тестове за втори клас няма в групата.
Ето я:
https://www.facebook.com/groups/777383175954282

В книжката им видях стари изпитни теми само за 3-ти и 4-ти клас.
За втори също ли е два модула  - тест + задачи с разписване?
Предвид, че материалът всяка година се смъква в по-долен клас, може да видите тестове за трети клас от по-стари години. Книжката, която издават пчмг с пробни и приемни изпити на мен ми беше много полезна.
Задачите от последните години са много добре балансирани и с умерена трудност.

# 607
  • София
  • Мнения: 7 277
Скрит текст:
Във Фейсбук има група Прием в Питагор и ПЧМГ. Там миналата година имаше качени тестове за по-малките класове.
Мисля, че тестове за втори клас няма в групата.
Ето я:
https://www.facebook.com/groups/777383175954282
Предвид, че материалът всяка година се смъква в по-долен клас, може да се видят тестове за трети клас от по-стари години.
+1000

# 608
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 328
Няма причина да местя детето, освен тази, че ми се иска да не учи само екзистенц минимума, а малко по-задълбочено. Не искам СС и Питагор, защото не ги намирам за подходящи за моето дете. Търся баланс между между добра образователна подготовка и спокойна среда. Ама всякакви артистични, прогресивни, монтесори, еко и био училища също не са ми цел. Да е у-ще от предни позиции в класацията за НВО, но не и в топ 3. За БШ имам добри отзиви от приятели, но детето им е 4 клас.

За базата на ЕСПА може ли да споделите нещо? И за Образователни технологии?

# 609
  • Мнения: 8 236
Няма причина да местя детето, освен тази, че ми се иска да не учи само екзистенц минимума, а малко по-задълбочено. Не искам СС и Питагор, защото не ги намирам за подходящи за моето дете. Търся баланс между между добра образователна подготовка и спокойна среда. Ама всякакви артистични, прогресивни, монтесори, еко и био училища също не са ми цел. Да е у-ще от предни позиции в класацията за НВО, но не и в топ 3. За БШ имам добри отзиви от приятели, но детето им е 4 клас.

За базата на ЕСПА може ли да споделите нещо? И за Образователни технологии?
Аз бих пробвала в следната последователност:
1.Образователни технологии
2.Мердиан 22
3.Климент Охридски
4.ЕСПА
/в последните години за ЕСПА чувам все повече и повече коментари, че се развиват в посока силна академичност. Имам няколко познати с деца не приети в Питагор и СС , които си записаха децата там.

# 610
  • Мнения: 5 895
Базата е прилични стаи, в мазето обособена столова + някакво импровизирано салонче. Уж ходят в Ботаническата, но нямат къде да излязат и да спортуват. Доколкото знам ги извозват с бусове до някои близки игрища и тенис кортове. Родителското паркиране е абсолютен кошмар там. Това + факта, че за всяко нещо искат доплащане ме отказаха отведнъж. Иначе като образователно ниво според моите разбирания никак не са зле.
БШ ще се въздържа да го коментирам, че пак ще стане скандал. Можеш да поровиш назад в мои мнения. Като цяло смятам, че лежи на стара слава и в момента търси пазарната ниша с всевъзможни експерименти.

Последна редакция: пт, 06 дек 2019, 14:08 от Fancy

# 611
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 328
БШ нали има нова директорка, която преди това беше в Артис? Надявам се, че е за добро.


Не че избирам у-ще по базата, но винаги като съм минавала покрай Еспа или до КАТ (Кл. Охридски),  съм си казвала, че това са ужасни места за деца, самата обстановка е депресираща и никак не ме вдъхновява.

Hope for Two подредбата е на база "академични резултати" ли?

# 612
  • София
  • Мнения: 2 779
gadamer, и аз преди години като видях за първи път местоположението на ПЧМГ (не мислех още за училища, блажени времена бяха) си казах, че е ужасно място за училище Simple Smile Даже се чудех кой изобщо ще си запише детето там Simple Smile Ама, ето че сега вече, години по-късно, съм на съвсем различно мнение и относно условията, и относно сградата и относно местоположението. Мисълта ми е, да не зачеркваш, примерно ЕСПА, само заради това, ако другите неща отговарят на търсенето ти и те устройват условията. Нищо не пречи да ги проучиш.

# 613
  • Отвъд алеята зад шкафа
  • Мнения: 7 328
Ще обиколя няколко у-ща, но ще пратя детето на пробни изпити в максимум 3. Благодаря за мненията. Иначе разцъках статистиката и за по-долни позиции, има доста ЧУ с изненадващи резултати - Св.Георги, Златарски - очаквах по-високи резултати на НВО и не знам какво е обяснението.

# 614
  • Мнения: 5 895
БШ нали има нова директорка, която преди това беше в Артис? Надявам се, че е за добро.


Именно затова казвам, че си търси пазарната ниша при спадащо ниво в последните 4-5 години. Артис и БШ са на двата полюса като образователни цели и методики. И колаборацията с Прогресивното. Ми, аз принципно при всичко това съм нащрек към обещанията. Общо взето съм типаж, който би се доверил на дългосрочен и доказал се модел. Честно казано бих се доверила в пъти повече на Климент Охридски. Поне са малко деца и отношението ще е почти като на индивидуално обучение.

Общи условия

Активация на акаунт