Любители на Котки - Тема 139

  • 25 161
  • 758
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 15 317
Да, кастрацията за женски домашни котки е задължителна. Ако ще тъпчеш животното с хапове против разгонване и разни хормони, защо изобщо сте го лишили от средата му. Така не го спасяваш, а го обричаш на бавна смърт придружена с мъчителна агония. Чела си в темата много за кастрацията и защо е необходима. Особено при женските котки. Ако ще гледаш животно - осигури му комфорта от който се нуждае, запази здравето му, направи онова, което е в твоята власт. Не бъди като някои стопани, които са кастрирани от мозък, кастрирай животното.

# 271
  • София
  • Мнения: 8 348
Да, трябва да се кастрира женска котка.
И не, не трябва да търсиш причина да се привържеш към нея, просто го правиш.

Ще е съвсем различно животно с различен характер.

Не започвай отново да анализираш и да си измисляш драми. Живей си живота, гледайте си животинката и и се радвайте.

# 272
  • Мнения: 19 027
Здравейте!

Ще ме приемете ли отново в отбора?
Чета ви редовно.
Какво стана със спасеното от Симантро котенце? Къде остана?
Какво става с Васко и Гликоза?
Радвам се за новодошлите в темата. Тя е полезна дори и с критиките си.

Нямаше да пиша, но се нуждая от помощ. Не знам аз ли греша или стопанката.


Първо да се представим:



Феликс, родена на 28.04.
Стопанката й я нарече така защото прилича на котето от рекламата. И е хитра - реве и те води до чинийките и.
Дойде в нас на 11.11 - на пет месеца. Живяла е в двор на къща и била тормозена. Първите дни не отговаряше на име, криеше се. Още учи Влизай!, Излизай!, Ела тук!.
Човешка храна не яде, консерви също не обича. Само паучове и суха по малко.
Още не е водена на лекар.


Водя битка за кастрация със стопанката й. Чела съм написаното тук и съм за защото е девойка. Не искам да умирам и с нея половин година.
Моя старец беше некастриран - пикаеше навсякъде и ревеше по нощите. Но той си беше той, първи, последен, единствен!
Момиченце досега не сме гледали. Чела съм как им се подува корема, развиват рак. Не искам да умирам половин година и с нея!
Как да убедя стопанката й да я кастрира?

С дядото сменихме лекари и пак не открихме нашия.
Колко струва, какво се гледа при кастрация на девойка?
Близо до нас са тези от Св. Антим, зад Лидъла на Захарна фабрика и тези до Т Маркет в Люлин 10. Кънев и вет. клиника Орион ги описвам, мръсни търговци.
Велев, последния ни лекар, далече от нас, смята, че инжекция хормони е най - правилно. Той е от старата школа. Лошото е, че стопанката му вярва. А аз съм чела, че това е най - лошия вариант.

И аз съм объркана и не знам кое е истина.
Говоря с нея, опитвам се да й кажа, че ако я кастрира, може да си вземем още едно, но и него ще трябва да кастрираме, за да не се бият и да делят територия. Тя си мечтае за трицветно момиченце, а аз за рижав котарак.


Не знам дали не избързахме. Два месеца след смъртта на Бегинс тя дойде в нас. Аз съм се зарекла да не я обичам докато не е кастрирана- не искам да умирам пак половин година.
Понякога й давам храна и играя с нея. Толкоз! Ще я закарам на доктор ако трябва, но ...
Дали моя старец ми се сърди, че толкова бързо го заменихме? Как да я обикна и защо?
Помня как бяхте до мен в битката половин година. Колко много ми помогнахте с думи през клавиатурата!
Ей, благодаря ви!

Много симпатична мацинка. Явно е навършила вече 6 месеца, ако досега не се е разгонваш, скоро може да го направи. Добре е кастрацията да е преди това.

Съветът ми, след като вече сте я прибрали и все пак е по-добре да има покрив над главата, особено зимата, е да не се опитваш да убеждаваш майка ти, ако мислиш, че не става. Не сте я водили досега на вет. Проучи клиниките, които са ти удобни, специално в аспекта на кастрацията как се справят, и избери някоя. Гледай да правят кастрацията с възможно най-малък разрез, по-бързо е възстановяването, няма нужда от бодита и пр. Ние сме кастрирали улични котки и тези, които са кастрирани лапароскопски или с минимален разрез, до вечерта, след освестяването от упойката още в клиниката, си бяха доста добре. Незапознат човек трудно би разбрал, че са кастрирани, освен че изглеждат с хлътнали корени, малко като изкормени. Казваш на майка ти, че ще водиш котката на ваксина (добре е наистина да го направиш някой ден, макар и не скоро след или преди кастрация), на общ преглед с кръвни и други изследвания... Измисляш нещо, запазваш час за някоя сутрин, когато имаш възможност да заведеш котката, няма да ѝ даваш никаква храна късно вечерта и сутринта никаква вода, и я караш в клиниката да я кастрират. Вечерта си я прибираш вече освестена. Майка ти и да разбере, няма какво да направи при свършен факт. Всъщност е добре един път да я заведеш в клиниката да я прегледат и преди кастрацията дали е здрава, но в краен случай може и непосредствено преди кастрцията да ѝ направят кръвни изследвания, ако видимо изглежда здрава.

П.п. Аз съм кастрирала през 2017 г. в София женска котка за 120-130 лева. Сега в провинцията с кръвните изследвания пак излиза толкова в по-рекламираната клиника, но има и ветеринари, които вземат по-малко.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 07:55 от кукумицинка

# 273
  • Мнения: 15 317
Нашата кастрация излезе около 65лв. с целия му масраф. Grinning

# 274
  • Мнения: 855
Мога да споделя цените във Ветхаус кастрация на женска е 100 лв, на мъжко 60 лв. Аз съм твърдо за кастрацията на апартаменти котки, че даже и на дворни. Преди си мислех, че е голяма мъка за животното да му махнеш тези органи, но след толкова четене се убедих, че не е, напротив, много по-зле е да е затворено и да не може да си свърши работата. А за здравословним аспект да не говорим, там достатъчно изследвания има.

Момичета, моля препоръчайте ми препарат за вътрешно обезпаразитяване. Иска ми се да е възможно най-лесен за даване, това да го сложа директно в гърлото няма как да стане при мен. Макс е на 4,5 месеца, 2,9 кг.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 08:58 от Среднощно Слънце

# 275
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз ползвам каниверм.

# 276
  • Мнения: 9 826
Някой може ли да ми каже паучовете на Schmusy Nature Balance, дали биват?
Попринцип Ади яде Concept for life и Bozita, от време на време natural life cat (ама за 70 гр., 3 лв. ми идват доста), обаче са му поомръзнали.  Консерви не иска. От animonda има запек, от applaws, chicopee и hills - разстройство. Nuevo не харесва. И то други бебешки няма май. Да се сещате за нещо друго?

# 277
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 239
Велев, последния ни лекар, далече от нас, смята, че инжекция хормони е най - правилно. Той е от старата школа. Лошото е, че стопанката му вярва. А аз съм чела, че това е най - лошия вариант.
Oh mon Dieu! Клетото коте.

# 278
  • Мнения: 1 622
Здравей Зуки, добре дошла отново в темата. Flowers Hibiscus
Феликс е прекрасна Sparkling Heart
Относно кастрацията подкрепян момичетата, че трябва да я кастрирате на всяка цена. Кастрацията на Ая струваше 120 лв. преди 4 години и разрезът и беше огромен.
Относно заобичването на котето: Аз въобще не я исках Ая. Имахме си Матилда, при майка ми и тя беше нашето коте. Прибрах Ая от улицата (тя беше голяма вече, на около 2 години) само заради дъщеря ми и защото все пак ми беше мъчно за котето, защото идваше зима, а и тя толкова сладко мяучеше като ни видеше и ни се галеше.
В началото много се терзаех, че съм толкова мекушава и съм се поддала на манитулацията да я прибера. Даже не я харесвах, дразнех се от нея, да не говорим пък за обичане Pensive После малко по-малко започнах да свиквам ( след месеци) и сега вече не мога да си представя въобще как съм могла да изпитвам такива отрицателни чувства към нея, не мога да си представя, как сме живяли без нея. Тя е най-милата и най-обичливата, най-послушната, най-гальовната, най-гушливата и най-прекрасната котка, която някога съм имала:laughing::
И аз си мислех, че никога няма да заобичам Ая, ама ей на случи се. Така, че ще я заобичаш и ти Феликс лека по-лека. Може да не е същата любов като към Бегинс, но пак ще е любов. И въобще не го предаваш. Просто обича едно друго котешко същество, което има нужда от твоята грижа и любов.

# 279
  • София
  • Мнения: 8 348
Моите си свършиха 12те килограма Феринга гранули и им взех ТОУ. Леле как го нападнаха, тъпчат като невидяли. Малко омекна изходния материал, щото хем смених рязко, хем преяждат. Прасета.
Сега съвсем като кучета ги храня, щото оставя ли купичките пълни изчезва всичко за отрицателно време.

# 280
  • София
  • Мнения: 6 096
Зуки, така вижда ли се адресът? Ул.Беравица 17 пише, че е.

https://www.facebook.com/pg/%D0%92%D0%B5%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%B8 … 0398083352/about/

Не знам какво толкова си се свила и чакаш повелята на "стопанката". Тя да не е родна майка на котето, та ще има монопол над решенията за него?! Останала съм с впечатлението, че ти доста грижи положи за Бегинс, не знам защо се дърпаш и абдикираш от "стопанската" позиция. Тропни по масата и действай, за доброто на котето.

Понеже се бави доставката от Зооплюс и на Мади и свършиха консерви и паучове, взех 1 от ДМ, уж от по-приличните. Ами похапна малко, колкото да се каже, че е яла, и другото си седи. Трябваше да го хвърля навън, ама забравих, дано не се развали до довечера и тя да не вземе да го изяде. Crazy Ще кара на сухоежбина, в магазините около нас Шезир не се предлага.

# 281
  • София
  • Мнения: 3 841
Зуки, и ние сме в този район и кастрирахме Елизка в клиника Свети Серафим в Света Троица, на бул. Сливница. Не е имало дилема за или против - животинчето се мъчеше, беше постоянно от едно разгонване в друго, имаше кисти и хиперплазия, можеше да се стигне до пиометра, а това вече е опасно за живота. Ако беше живяла с нас от мъничка, разбира се, нямаше да допуснем това - щяхме да я кастрираме на няколко месеца преди да започне разгонванията. Доволна съм от отношението на клиниката и от грижите за нея. Даже специално за това й взехме количка, да я заведем и приберем в нея.

# 282
  • София
  • Мнения: 13 153
Нашата кастрация излезе около 65лв. с целия му масраф. Grinning
Тази оферта наистина си заслужава! Хем Мая е кастрирана съвсем наскоро! Само не знам дали си от София. Ако е така, Зуки направо да отива при твоя ветеринар. Дори и да е в другия край на града, изхарченият бензин не може да покрие разликата.  Laughing

Зуки, Феликс е прекрасна! Дай си малко време и ще видиш, че неусетно ще я заобичаш! И аз дълго време не можех да приема Наско като моята котка, но си стана. Ако си мислиш, че в момента обичам Рижко колкото останалите, грешиш. Но виждам как все повече ми влиза под кожата, макар и да ме ядосва. Laughing Едва ли ще обичаш Феликс по същия начин като Бегинс, но ще я обичаш. И не го предаваш! Не си мисли такива глупости! Все едно един ден да имаш само едно дете, защото ще го предадеш ако му родиш братче/сестриче.  Wink Когато човек иска да обича, любов има за всички.

# 283
  • Мнения: 10 609
Аа, значи Феликс е котката на майка ти и от два месеца ти се грижиш за нея. Ясно...
По въпроса за кастрацията. Имах една Роки - такъв рев все едно я бият, колят жива по време на разгонване - не сте чували и виждали! Маркираше като мъжко (сред други женски). Кастрирах я. Не се траеше такава агония. Имам сега една Шушу (прибрах я от моста миналата зима). За трети път се разгонва - гласчето не й се чува, само играе ръченица от време на време и е по-гушлива от обикновено. Ето такава котка можеш да се двоумиш дали да я кастрираш. Така че, според мен, тя Фелито ще ти "разкаже" какво трябва да направиш. За определен период от време можеш да я оставиш да се разгонва, но без хапове и хормонални препарати, докато избереш удобен момент за кастрация. Не е закон да я кастрираш преди да се е разгонила.
Една кастрация при нас последно беше 80 лв. Ветката от скоро започна да практикува страничен разрез - много по-бързо възстановяване за животното било. Самата кастрация става за 30 мин. Събуждането после отнема около час-два, ако й дадат събуждащо лекарство, ако не, може и четири часа да откара, докато се събуди. Събуждане не значи свестяване, обаче. Свестяване (докато съсредоточи зениците и почне да премига) отнема също около половин-един час.

# 284
  • Мнения: 19 027
Прочети за страничния разрез, режат се мускули, и възстановяването всъщност често е много по-бавно и с повече усложнения, отколкото при централния. Аз не бих се съгласила без наложителна причина, изискваща точно страничен разрез

Общи условия

Активация на акаунт