Образователен Говорилник v.1.0.1. хотфикс 2

  • 13 382
  • 737
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 5 639
Попитах те съвсем ясно: Ти споделяш ли мнението на Нотарис, че за жената  е по-важно за кого ще се омъжи от това какво ще завърши, а за мъжа не е така?
Че той и Нотарис не го споделя това мнение. Joy Не и в този буквален смисъл. Чак и изрично го написа накрая, макар че беше ясно за всички, освен за теб. Хипербола е това и контраст, с цел поддчертаване на виждането му, че ако не се получи в брака, една жена излиза от него с по-големи последици от един мъж. Колко още страници трябва да изпишем, за да го разбереш? А разбрахме и че според теб няма разлика между мъжа и жената в това отношение. Та, викам да спрем вече, а?
Може ли да се върнем на темата с чистачките? Joy

Да ти го каже някой друг, та дано разбереш.

Не е на моето мнение Русалка, не и както го разбираш в момента. Тя току що сама го обясни. Стига сме се забавлявали с житейски неща, че ми докарахте една нова идея, ама за това утре.

ПП Русалка, няма да ни разберат напълно. Дори не си помислям за разни лоши неща, за това мисли майка им💐

ППП Тройка имах аз, щото писах домашното по БЕЛ.  Въпросът ми беше какво ще ти донесе фактът да си ПЪЛЕН отличник САМ ПО СЕБЕ СИ пак не си го разбрала. Наскоро видях дипломата на един клиент, най-големият в неговия бизнес. 3.80 висше. Тъпанар.

# 526
  • Мнения: X
Хайде, бе, изпуснал влака.. Понеже (принципно, не визирам щерката на Нотарис) няма успели тук/навън хора и с някоя тройка за разкош от гимназията. Още повече, ако тройката/четворката е текуща оценка по мат, а човекът се е ориентирал да учи нещо съвсем друго.
Ако не го изпуснал и не го осъзнаваше, нямаше да пише тук тези неща. Търси си човекът успокоение и го получава.  Има, да, ама са много малко,  много повече са неуспелите.
Въпросът ми беше какво ще ти донесе фактът да си ПЪЛЕН отличник САМ ПО СЕБЕ СИ пак не си го разбрала. Наскоро видях дипломата на един клиент, най-големият в неговия бизнес. 3.80 висше. Тъпанар.
Нотарис, множеството на хората с 3,80 висше е много по-голямо от множеството на хората с 3,80 висше и голям бизнес. Какво правят всички тези с 3,80 висше, които нямат никакъв бизнес, че и нямат и работа? Наличието на 3,80 висше не е причина да имаш голям бизнес. Фактът да си пълен отличник ще ти донесе по-добри възможности за университет и последващата реализация. А фактът да си с 3,80 висше няма да ти донесе по-добри възможности за голям бизнес. Изобщо, статистика и вероятности Simple Smile
Скрит текст:
Хайде, бе, изпуснал влака.. Понеже (принципно, не визирам щерката на Нотарис) няма успели тук/навън хора и с някоя тройка за разкош от гимназията. Още повече, ако тройката/четворката е текуща оценка по мат, а човекът се е ориентирал да учи нещо съвсем друго.

И какво има да помня, аз пак съм на същото мнение. Красива според кого е дадена девойка - според мама, според татко, според наборите с бушуващи хормони, според съседа застаряващ и точещ лиги, според наложения от медиите модел на анорексична манекенка, според любителите на по-закръглени форми, според чалга визията с тунинговането и напомпването на каквото се сетиш? Това с красотата е толкова субективно и вярвам, че всеки го знае, затова и гледам на твърденията на Нотарис в това отношение като на закачка.
Ха-ха - въпросът не е дали красотата е относителна, а каква е връзката между красотата и успеха в учението Laughing

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 01:59 от Анонимен

# 527
  • София
  • Мнения: 18 033
И каква е? Simple Smile Наистина ми е интересно. Няма ли красиви и грозни умници (отличнички), както и страхотни хубавелки, респективно грозотии с мозък като билярдна топка (демек без  никакви гънки)? С всичката условност на понятието  красота..
Да разбирам ли е, че има зависимост между красота и успехи в учението?

# 528
  • Мнения: X
И каква е? Simple Smile Наистина ми е интересно. Няма ли красиви и грозни умници (отличничики), както и страхотни хубавелки, респективно грозотии с мозък като билярдна топка (демек без  никкавигънки)? С всичката условност на понятието  красота
Именно, че няма връзка Simple Smile И затова този въпрос няма смисъл. Освен за самоуспокоение на таткото, че като е красива, не е нужно да е отличничка.
Скрит текст:
И каква е? Simple Smile Наистина ми е интересно. Няма ли красиви и грозни умници (отличнички), както и страхотни хубавелки, респективно грозотии с мозък като билярдна топка (демек без  никакви гънки)? С всичката условност на понятието  красота..
Да разбирам ли е, че има зависимост между красота и успехи в учението?
Питай Нотарис, той го зададе Simple Smile

# 529
  • София
  • Мнения: 18 033
Понеже ще си лягам, последно питам - наистина ли вярваш, че един мъж на възраст, а не младок (съдя по това кога каза, че е родена голямата му дъщеря), вярва в това, че красотата сама по себе си е е достатъчна? Че няма натрупания житейски опит и не знае колко преходен е този позитив, та да го смята за спасителна сламка за собственото си дете? Подценяваш мъжете, в частност пишещите тук..Този толкова опростен начин на мислене не е характерен за предствители на мъжкия пол, подвизаващи се някак "случайно" в теми за образование. Wink

# 530
  • Мнения: 5 639
Лекаааа, както ми казва “златотърсачката”. Нов ден - нов късмет.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 02:27 от Notaris

# 531
  • София
  • Мнения: 62 595
Като се замисля, при равни други условия е по-важно дъщерята за кого ще се омъжи, защото оттам нататък нещата влизат в съвсем друг коловоз - деца, компромиси и т.н. Жените са в доста по-неизгодно положение от мъжете първо заради физическата си слабост, после заради културните клишета и трето заради децата. Децата са най-уязвимата точка на една жена, то е все едно да са й нарисували мишената на сърцето, а манипулациите от страна на мъжа с това е най0лесният начин за контрол. Затова първо и най-важно е момичетата да се възпитават със самочувствие и да се самоценят, а това става първо от родните им бащи и майки. Каквото и да учи една жена, с каквото и образование и материално състояние да е жената, няма никаква гаранция, че това ще я спаси от ролята на жертва, ако попадне на такъв мъж. Има предостатъчно заможни и образовани жени в това положение. И не е задължително мъжът да е непременно страшен - достатъчно е да е мързелив и инфантилен.

Мъжете, които са на принципа за жената-трофей на тема красота не са един и двама, това е начин на мислене. Но и обикновено жените, на които попадат не са вчерашни и сделката я знаят и двете страни.
Относно разведените мъже - вече и жените захитряха  и все по-малко се кефят на връзка с разведен мъж с деца, защото това е товар, който той влачи на гърба си цял живот в пряк и преносен смисъл. Защо да си го причинява?

# 532
  • Мнения: 5 898
Създаването на семейство е сключването на най-трудната "сделка" в живота. Андариел го е описала много точно.
Аз бих "посъветвала" дъщерите на Нот да си търсят емоционално интелигентни и амбициозни младежи, и много внимателно да преценяват родителите му. Парите по наследство за мен, поне на този етап на развитие на обществото ни, са по-скоро проблем за момичетата, когато попаднат в такова семейство. Заради начина на натрупването им. Разбира се това е много грубо обобщение и винаги има изключения. Но постигнатият заедно успех винаги сплотява, за разлика от привнесените само от едната страна позитиви...

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 09:38 от Fancy

# 533
  • София
  • Мнения: 7 277
Попея, има правила на форума за изказ, който може и не може да се използва. Трябва да спазваш правилата. Не мога да повярвам, че изпадаш в краен буквализъм за най-малкото нещо, а иначе едно просто правило не можеш да разбереш и да приложиш на практика. Не си нов потребител, все пак. Истина, неистина - няма значение. Има ограничения за изказа. Приеми го като дрескод, ако не схващаш какво е ограничение за изказ.

Предлагам следната тема на разговор: "Как да образоваме децата си, за да разпознават хипербола, алегория, намек, алюзия, сарказъм и др., и съответно … да не изпадат в досаден буквализъм, а да извличат същественото около тях." Според мен става с повече четене и разбиране на литература от най-малка възраст. Пак се съгласих с Нотарис, BTW.

# 534
  • Мнения: X
Аш - бутонът за модератор го знаеш, ако не, питай Фенси.  

Русалка, а аз не мога да повярвам, че си толкова заблудена в симпатиите си, че не можеш да разбереш какво казва всъщност Нотарис.

Скрит текст:
Създаването на семейство е сключването на най-трудната "сделка" в живота. Андариел го е описала много точно.
Аз бих "посъветвала" дъщерите на Нот да си търсят емоционално интелигентни и амбициозни младежи, и много внимателно да преценяват родителите му.
Скрит текст:
Парите по наследство за мен, поне на този етап на развитие на обществото ни, са по-скоро проблем за момичетата, когато попаднат в такова семейство. Заради начина на натрупването им. Разбира се това е много грубо обобщение и винаги има изключения. Но постигнатият заедно успех винаги сплотява, за разлика от привнесените само от едната страна позитиви...
Подкрепям напълно! И важи не само от този етап на обществото и не само за това общество, бих казала.

Ще се опитам да ви илюстрирам тезата си с един стар соц. виц: срещат се две жени и едната пита другата "Как си, как са децата?", а втората отговаря "Щерката е много добре, намери си мъж-слънце, всичко той върши вкъщи, работи като вол, пере, чисти, глади, децата гледа, тя по цял ден лежи и си гледа кефа." Първата: "А, хубаво, хубаво. А синът ти как е?" Втората: "Ауууу, не питай, на такава жена попадна, да ти се изправят косите от ужас. Нищо не пипва вкъщи, всичко той върши, пере, чисти, готви и децата гледа. Съсипва се, а тя само лежи и си гледа кефа. Как попаднахме на това чудо, не знам. Голям кутсуз." Та така, въпрос на гледна точка Simple Smile Дано не  ми се случи да попадна на снаха, за която "мързелът движи света".

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 10:06 от Анонимен

# 535
  • София
  • Мнения: 7 277
Попея, не мога да повярвам, че те интересува само модераторът и пет пари не даваш за аудиторията, заради която, по същество, си тук и самата ти. Модераторът ще види мнението ти и сляпо ще го затрие, но за останалите ще остане споменът от написаното от теб. Вече няма и нужда да се самоцензурираш, между другото - то не остана някой, който да не е прочел споменатата вулгарност.

Съжалявам, че не успях да прочета поезията на Мецан - нещо е самоизтрил май Confused

# 536
  • Мнения: X
Попея, не мога да повярвам, че те интересува само модераторът и пет пари не даваш за аудиторията, заради която, по същество, си тук и самата ти. Модераторът ще види мнението ти и сляпо ще го затрие, но за останалите ще остане споменът от написаното от теб. Вече няма и нужда да се самоцензурираш, между другото - то не остана някой, който да не е прочел споменатата вулгарност.

Съжалявам, че не успях да прочета поезията на Мецан - нещо е самоизтрил май Confused
Намеците за четенето ще ги подмина, защото няма как да знаеш нито колко книги съм изчела, нито какви. Алюзия, алегория и намек разбирам достатъчно, за да знам, че ако изобщо ти мине през ума да питаш "красивото момиче трябва ли да е отличничка", няма как да се съглася с теб. Казвам си мнението и го отстоявам. Нотарис като има друго мнение, да си го защити сам, а не да се крие зад полите на жените, които тъничко четка, за да са на негова страна в спора. Няма сили човекът да се справи сам, какво да прави друго...
Откога и ти стана говорител на цялата аудитория?

# 537
  • Мнения: 5 898
Ама той нито се крие, нито мълчи. Че ти не схващаш какво всъщност казва е друг въпрос. И, че много повече хора го разбират, и изцяло, или до някъде споделят мисленето му също.
Фиксациите само показват дефицити.

Аудиторията покрепя написаното от Аш. Колко още поста трябва да се напишат от различни хора, че да го разбереш? А и репликата ти за аудиторията е евтин прийом да удариш.

В тази тема, много сме се карали и спорили. И до сега има непримирими противници по някои теми. Но до преди твоята поява, никой не си позволяваше да премине една невидима граница на възпитание и благоприличие. Колкото и да те боли, именно поради тази причина предния път те докладвах.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 10:21 от Fancy

# 538
  • Мнения: X
Фенси, знам, че и ти се изживяваш като говорител на аудиторията Simple Smile Не мисля повече да дискутирам тази тема. Който има нещо против постовете ми, е свободен да не ги чете и да не ги коментира. Остракизмът е трудна работа във виртуалното пространство Wink
Отлично го разбирам Нотарис и той много добре го знае  Wink По-интелигентен е от всички  говорители на аудиторията, взети вкупом. Човекът има проблем и търси решение. Само че е малко късно и затова му трябва някой да го успокои, че всичко ще бъде наред.
Е, Нотарис, всичко ще бъде наред Simple Smile Повече няма да ти досаждам с откровеност, четкай си фенките и им чети успокоителните постове, щом така ти харесва.

Скрит текст:
В тази тема, много сме се карали и спорили. И до сега има непримирими противници по някои теми.
Но до преди твоята поява, никой не си позволяваше да премине една невидима граница на възпитание и благоприличие. Колкото и да те боли, именно поради тази причина предния път те докладвах.
Ха-ха, мен да ме боли?! Вече не вкарват в Белене за доноси, че да ме боли. Теб те заболя май, като се убеди, че доносът е нож с две остриета  Simple Smile Свободна си да донесеш отново.

Последна редакция: пн, 18 ное 2019, 10:41 от Анонимен

# 539
  • Мнения: 5 898
Хахахах, ти се смяташ за човек с голямо влияние и способности, който поради това настройва "плебса" срещу себе си ли? Хахахахах..........
Липсва ми онова търкалящо се човече.

Какъв нож бе, ПоПеЯ! Ако имах каквито и да било притиснения, дали щях да напиша публично, че аз съм натиснала бутона? Белене, Боже, наистина фиксациите ти нямат край! Хахахахаха!

Общи условия

Активация на акаунт