Време е за ИКЕА! - Тема 29

  • 45 194
  • 775
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 6 288
Дръжката на вратата на онази снимка застъпва полицата горе и това предполагам те е подвело Simple Smile

# 661
  • Варна
  • Мнения: 1 197
Drago, а тази шарка на стената, на която е таблата на леглото, как я направихте? С боя и хартиено тиксо ли? Хареса ми!

# 662
  • Мнения: 6 288
С боя и тиксо. Тиксото беше специално синьо на цвят уж точно за такива проекти и на доста висока цена. Оказа се некачествено, а беше на Scotch. Чела съм, че го правят масово с книжно тиксо иначе...

# 663
  • Мнения: 39 305
Аз си мислех, че е тапет. Браво! Поздравления! Супер прави черти!

# 664
  • Мнения: 6 288


Аз лично май повече харесвам тази стена как се получи.
Иначе съм съчетала леглото Малм с нощни шкафчета от Jysk, нали от там тръгнахме с дискусията. Бяха по цена около 40-45 лв, а в Икеа за тези пари нищо не ми допадна.

 Сега има тези на хубава цена ако авторката на питането се интересува (Master) и ѝ се вписва в концепцията с черното легло и цветовете на помещението. Може да ги боядиса в някакъв цвят или да ги омасли?!
https://jysk.bg/spalnya/noschni-shkafcheta/noschno-shkafche-ilbr … hekmedzhe-natural

Иначе при моите няма разлика в тоновете на бялото. На това легло обаче съм сложила само две чекмеджета в предната част и реално шкафчетата не пречат при отваряне.

Последна редакция: чт, 02 апр 2020, 23:51 от drago_2008

# 665
  • Мнения: 4 239
Драго, какви са конзолите? Не ми става ясно от снимката.

Тези мисля, че бяха нашите
https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/wall-shelves/brac … -konzola/80142067

 гледам, че и тези са подобни
https://www.ikea.bg/products/storage-furniture/wall-shelves/brac … -konzola/10417734


Точно за същите етажерки писах по - горе. Идеята за конзолата е супер!

# 666
  • София
  • Мнения: 1 154
Благодаря на всички за предложенията за нощните шкафчета!
Направих 2 поръчки, които да получа в различни дни и часови периоди. За едната получих потвърждение, че е предадена за доставка, но за другата все още нямам, а денят й е тази неделя. Въпросът ми е спазват ли си посочения ден и часови ингервал за получаване? Може ли някъде да се проследи времето за доставка? Обаждат ли се куриерите предварително за уточняване на часа за доставка? И какво да ако не получа потвърждение до неделя?

# 667
  • софия
  • Мнения: 86
Здравейте, изчетох доста по темата за кушетките и виждам, че са доста коментирани, но дали някой, който има би могъл да ми каже точни размери на Hemnes и brimnes, тъй като схемите в бг сайта и в чуждестранни се разминават. Мястото ми е супер малко и мога да вместя само 199/160 в разтегнато положение , в бг сайта обаче дават hemnes с дължина над 200 и ширина 190....Благодаря предварително.

# 668
  • Мнения: 292
Здравейте, изчетох доста по темата за кушетките и виждам, че са доста коментирани, но дали някой, който има би могъл да ми каже точни размери на Hemnes и brimnes, тъй като схемите в бг сайта и в чуждестранни се разминават. Мястото ми е супер малко и мога да вместя само 199/160 в разтегнато положение , в бг сайта обаче дават hemnes с дължина над 200 и ширина 190....Благодаря предварително.

Здравейте, имаме и двата вида кушетки. Hemnes  е 209 см дължина, а Brimnes е 205 см.
Ширината и на двете е 166 см - в положение спалня.

# 669
  • София
  • Мнения: 9 918
Реших, че може да се възползвам от безплатната доставка, като поръчам един евтин Poang и една скъпа възглавница.  Да ги тествам 1 седмица и евентуално да върна едната или да поръчам още една рамка/кресло...
Колко ще струва връщането (София)

# 670
  • Мнения: 68 634
Има ли още БД..не свърши ли ?
Аз поне не виждам...

# 671
  • София
  • Мнения: 9 918
Явно всяко "чудо" за 3 дни... ако знаех колко точно тежат - може и с колата да отида (ако има такава опция в момента). Ако са под 10кг ще ги поръчам с куриер.
Само някаква томбола...
40 ваучера на стойност 60 лв. за пазаруване в ИКЕА.
Скрит текст:
Дотогава продължавайте да пазарувате онлайн на www.IKEA.bg. Всички покупки над 60 лв., платени с Mastercard, и регистрирани на www.ikea.bg/swedentrip до 30 април продължават да участват в играта. Вижте актуализираните условия на играта на www.ikea.bg/swedentrip.

В ЧЗП пише за 40дни време за тест, а в ОУ 14 дни?!
Скрит текст:
Vа. ОТКАЗ ОТ ДОГОВОР ОТ РАЗСТОЯНИЕ ЗА УСЛУГИ

1. На основание чл. 50 от Закона за защита на потребителите /ЗЗП/, Потребител който има качеството на потребител по смисъла на ЗЗП има право да се откаже от договора от разстояние за услуга в срок от 14 (четиринадесет) дни от датата на сключване на договора. Потребителят предварително трябва да уведоми Доставчика на e-mail: hfadvice.sofia@ikea.bg– за Услуга Съвети за обзавеждане на дома, и на e-mail: cs.ecommerce@ikea.bg – за Услуга Монтаж, че на основание чл. 50 от ЗЗП се отказва от договора от разстояние за услуга. При неизпълнение на посоченото в предходното изречение условие Доставчикът запазва правото си да не възстанови пълния размер на заплатените от Потребителя суми. Потребителят няма право на отказ по отношение на стоки и обстоятелства, попадащи в обхвата на чл. 57 от ЗЗП.
***
 Тези т.нар. Обекти - самите магазини ИКЕА ли са? Да разбирам че мога да го върна директно в магазина /без куриери, понеже е обемна стоката а и не ми е далеч?! Някъде го четох това в условията им, но сега  при ИП не знам как се процедира, затова ме касае този 40дневен мъни бек.

4. Цената на Доставката се определя в зависимост от теглото на Поръчката и мястото на доставка съгласно тарифа, която може да намерите ТУК. Конкретната стойност на доставката се калкулира при извършване на Поръчката. При избрана доставка/получаване в търговски обект на Доставчика на територията на Република България Потребителят не дължи Цена на Доставка.

Иначе, за фурнир кафявото ми светна на първо четене, но не е ли претенциозно?
Или избелен дъб?

# 672
  • Мнения: 68 634


Магазинът в София НЕ РАБОТИ.
Центровете за поръчки също.
Само онлайн можеш да поръчаш в момента...и то само до входа на сградата. Не и до вратата - заради близкия контакт.

Връщането - по същият начин...с куриер.

# 673
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Явно всяко "чудо" за 3 дни... ако знаех колко точно тежат - може и с колата да отида (ако има такава опция в момента). Ако са под 10кг ще ги поръчам с куриер.
Само някаква томбола...
40 ваучера на стойност 60 лв. за пазаруване в ИКЕА.
Скрит текст:
Дотогава продължавайте да пазарувате онлайн на www.IKEA.bg. Всички покупки над 60 лв., платени с Mastercard, и регистрирани на www.ikea.bg/swedentrip до 30 април продължават да участват в играта. Вижте актуализираните условия на играта на www.ikea.bg/swedentrip.

В ЧЗП пише за 40дни време за тест, а в ОУ 14 дни?!
Скрит текст:
Vа. ОТКАЗ ОТ ДОГОВОР ОТ РАЗСТОЯНИЕ ЗА УСЛУГИ

1. На основание чл. 50 от Закона за защита на потребителите /ЗЗП/, Потребител който има качеството на потребител по смисъла на ЗЗП има право да се откаже от договора от разстояние за услуга в срок от 14 (четиринадесет) дни от датата на сключване на договора. Потребителят предварително трябва да уведоми Доставчика на e-mail: hfadvice.sofia@ikea.bg– за Услуга Съвети за обзавеждане на дома, и на e-mail: cs.ecommerce@ikea.bg – за Услуга Монтаж, че на основание чл. 50 от ЗЗП се отказва от договора от разстояние за услуга. При неизпълнение на посоченото в предходното изречение условие Доставчикът запазва правото си да не възстанови пълния размер на заплатените от Потребителя суми. Потребителят няма право на отказ по отношение на стоки и обстоятелства, попадащи в обхвата на чл. 57 от ЗЗП.
***
 Тези т.нар. Обекти - самите магазини ИКЕА ли са? Да разбирам че мога да го върна директно в магазина /без куриери, понеже е обемна стоката а и не ми е далеч?! Някъде го четох това в условията им, но сега  при ИП не знам как се процедира, затова ме касае този 40дневен мъни бек.

4. Цената на Доставката се определя в зависимост от теглото на Поръчката и мястото на доставка съгласно тарифа, която може да намерите ТУК. Конкретната стойност на доставката се калкулира при извършване на Поръчката. При избрана доставка/получаване в търговски обект на Доставчика на територията на Република България Потребителят не дължи Цена на Доставка.
Иначе, за фурнир кафявото ми светна на първо четене, но не е ли претенциозно?
Или избелен дъб?

Зависи от интериора ти, предишният у нас беше избелен дъб, добре седеше, сегашният е точно такъв кафяв, като на първия линк, но в действителност цветът не е съвсем като на снимката, т.е. не е толкова наситен и тъмен. Така че какъвто си харесаш.

Опитах да снимам, това е горе-долу цветът на моя:
Скрит текст:

Последна редакция: нд, 12 апр 2020, 13:06 от labrex

# 674
  • София
  • Мнения: 3 159
Трети ден не мога да се регистрирам в онлайн магазина на ИКЕА. Праща ми смс, въвеждам кода, след което ми казва че номерът ми не е валиден. Абсурден е този сайт, нямам търпение да отворят магазина и да напазарувам нормално.

Общи условия

Активация на акаунт