Пращате ли подаръци в България?

  • 5 005
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 256
аз не чъм съм пращала, но съм се замисляла. но от как една позната тук ми каза че последния път като пратила колет и искали от майка и мито да му плаща и се въздържам(пратила некви дреболии-дънки на сестра си, петниче, блузка нищо повече). каква е тая просотия не знам. аз съм пращала не с повод колети и никога не е било мито да търсят на наще, но това момиче ме срази. тя е от сливен. а като знам че и да има такова нещо наще няма да ми кажат и ще си го платят без една дума да кръстосат със служителите и не смея да пращам. може би това е било едини1ен случай но не пращам. парички най-добре.

# 31
  • Мнения: 1 072
ПраЩаме подарьци около празницитеи рожденните дни.Пари се праЩат сьЩо, даже напоследьк предпо4итам пари4ки да изпратиме вместо да се главобльскам какво да купя за племенника ми ( вьзраст ни рак, ни риба). Всяка седмица заминават бус4ета за БГ., така 4е ми е много удобно изпраЩането,( като колетите се таксуват ( по мое мнение на око)   Stuck Out Tongue Winking Eye
Относно писмата през 2002г. много изпраЩах и много полу4авах, може би само едно се изгуби там и едно тука.Когато сьм праЩала карти4ки без плик само с марка вьв Видин винаги са полу4авани, а в София до "Дьрвеница" и "лЮлин" един пьт не стигнаха Angry Не си го обяснявам.

Не сьм наясно как стои вьпроса с изпраЩането по поЩите,  никога не сьм се интересувала Blush

# 32
  • Мнения: 2 655
Пратих 2 колета.
Единият с подаръци за племеницата ми /тогава неродена, сега на 6 месеца/, още го чакат.  Shocked
Вторият за РД на майка ми-ОГРАБЕН без парфюма, защото е най-скъпото нещо и два крема.
Повече нищо няма да пратя от тук!!! Embarassed

# 33
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Krassy
Направо съм изненадана #Shocked как така из4езват тези писма.
На мен до сега за 5 години ми се е загубило само 1 писмо със снимки преди 3 години и си го обяснявам, 4е е било заради соматохата около Нова Година и натоварените пощи. Аз редовно пращам снимки с обикновенно писмо и то по 10 снимки в плик, а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

даже нарочно ходя да ги тегля и слагам по гголеми марки , плюс това ги давам на пощальона , и пак.....  а ве4е предпо4итам да се обаждам . а от снимките една не е стигнала - баща ми си ги свалят от нета и  си ги принтират !!!! по4нах да психясвам дажв 4е нешо не пи6а адресите правилно - и внимавам ама много ..Simple Smile

# 34
  • Мнения: 1 502
Honda, поздравлявам ви, че сте се сетили толкова рано. Е, вече и ние сме в това число, по-добре късно от колкото никога. А тази такса, знам че идва по-малка от комисионните, които трябва да се плащат при изтегляне на пратените пари. освен това, тук проблема е, че тукашните банки не могат да превеждат директно парите до БГ банки, трябва да минат през най-малко 2 кореспондентски банки, които да извършат трансфера и това още повече го оскъпява. Както и дае, картата ми вече е готова и утре я пращам за БГ.

# 35
  • Мнения: 676
Цитат на: vici75
аз не чъм съм пращала, но съм се замисляла. но от как една позната тук ми каза че последния път като пратила колет и искали от майка и мито да му плаща и се въздържам(пратила некви дреболии-дънки на сестра си, петниче, блузка нищо повече). каква е тая просотия не знам. аз съм пращала не с повод колети и никога не е било мито да търсят на наще, но това момиче ме срази. тя е от сливен. а като знам че и да има такова нещо наще няма да ми кажат и ще си го платят без една дума да кръстосат със служителите и не смея да пращам. може би това е било едини1ен случай но не пращам. парички най-добре.


Така се полу4ава когато се пише много висока стоиност на колета /това ми го обясниха в пощата/
зна4и, преди да  пуснеш колета те питата колко е като стоиност и ако се надуе цената на стоката в него, когато той престигне в съответната държава му се плаща мито.
Това е няма нищо сложно, просто не казваите голяна сума, аз винаги пиша около $60 и съм нямала проблеми.

# 36
Цитат на: Mama Vessi
...А тази такса, знам че идва по-малка от комисионните, които трябва да се плащат при изтегляне на пратените пари. освен това, тук проблема е, че тукашните банки не могат да превеждат директно парите до БГ банки, трябва да минат през най-малко 2 кореспондентски банки, които да извършат трансфера и това още повече го оскъпява.

Абсолютно същото беше положението и тук с банките и им показахме  Hands Fist . И тяхната такса беше далеч по-висока. Помня, че за сума от 200 паунда ни искаха 50 паунда за трансфер.  Twisted Evil

# 37
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Ами и аз праЩам подаръ4ета като вси4ки останали около Коледа и за рождени дни. Не съм праЩала никога досега по поЩата заЩото имам кофти опит с бг поЩи. Винаги има разни познати които си ходят до Бг и обикновено давам на тях. Опитах да пускам и по автобусите които си патуват до София но ми казаха 4е непридружен багаж макар и среЩу заплаЩане не приемат Imp Пари4ки обикновено слагам в плик и праЩам както подаръците по хора. Снимки само по нета или по 4овек ако са хартиени. Confused

# 38
  • Мнения: 1 116
Аз съм пращала за племенниците преди да се родят, после за рожденните им дни, винаги и за Коледа, и без поводи също и до сега всички колети са се получавали. Колетите винаги са в порядъка на 4-5 килограма, до 100$ обявена стойност мито не се плаща в БГ. Бонбони никога не бях пращала, ама свекърва ми много държи на бонбоните, та за миналата Коледа сложих и една торбичка с коледни бонбони, е колета пристигнал само с 3 бонбона в торбичката. Това го разбрах наскоро, свекърва ми беше тук, племенника имаше рожден ден и аз пратих колет и я чувам по телефона как им казва подробно какви неща съм пратила и аз се ядосах, нали е изненада, е тогава тя ми каза, по-добре да знаят какво трябва да има в колета, щото бонбоните за Коледа така и така.... Е само този колет закъсня много, пристигна там за около 40 дена, вече го бяхме отписали.
Тази Коледа обаче няма да пращам колети, щото свекърва ми си замина преди месец и имаше страшно много подаръци за всички. Мислех да нароча някои за Коледа, да ги опаковам и да им кажи да си ги отворят на празника, ама така и не се организирах. Само на нашите трябва да пратя, че нещата за тях не се събраха в куфарите на свекърва ми Simple Smile Ама така като гледам колко съм организирана май и за Коледа няма да си ги получат, но те поне не се сърдят.
Снимки пращаме почти всеки месец, и то най-малко по 30 в плик и до сега само веднъж не са се получили за тия 3 години, това лято беше. Бяха два плика със снимки, единия се получи, другия не.

Общи условия

Активация на акаунт