Пращате ли подаръци в България?

  • 5 008
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 452
Цитат на: HOLY
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking[/quote]


В понеделник изпратих 2 пратки до Европа - цената зависи не само от теглото, но и от размерите на пакета. На мен пощенската служителка ми помогна много, като ме разубеди да използвам красивите Коледни кутии, а вместо тях сложих подаръците в пликове с bubble wrap, като тя специално ми избра възможно най-малките (аз лично не вярвах, че нещата ще се съберат вътре, но тя ги напъха). В резултат, за малък пакет (под 0.5 кг) в най-малкия размер плик платих около 8$, а за големия пакет ((между 0.5 и 1 кг) в среден размер плик цената бе 23$ за изпращане със самолет.
Може да ви звучи абсурдно, но съм изпращала колети от България (от много малък град при това) с обикновена поща, които пристигат в Канада за по-малко от седмица! Говоря за много на брой колети!

Аз лично не вярвам цената на услугата да е различна в Квебек и Онтарио. Поне нямам подобни спомени (то може да се провери в сайта на Канада Пост). Според мен разликите идват от опаковката на пратката и размера.

Последно: тази година българската общност в Отава изпрати съобщение, че българи организират транспорт на пратки до България; размерите бяха огромни (до 90 кг), като цените бяха много приемливи (максимум 80$), но приемаха пакети до края на ноември, за да гарантират получаване за Коледа. За догодина може да се възползвате.

# 16
До сега пращахме символични подаръчета на роднините. Но до тази година. Тази година пари (имаме оставена кредитна карта ва Б-я ) Цените са зашеметяващи, обикновенно пощениският разход излиза по-скъп от покупката вътре. Предпочитам сумата за Пощите да я дам за харч какъвто и да е той в Б-я. А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги) Сегашните новогодишни портретни снимки катой ей тази отдолу в подписа ми, ще заминат 6 дена след Нова Година по сестра ми. Поне ще съм сигурна, че ще пристигнат. Grinning

# 17
  • Мнения: 3 880
Цитат на: Honda
А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги)


Като спомена за снимки и пак се ядосах  #Cussing out  Досега винаги изпращах снимки с препоръчано писмо и винаги са ги получавали. Последният път обаче реших да ги пусна без препоръка, защото на новото място където живеем пощата ми се пада далечко, а и снимките не бяха много. Сложих ги нарочно в един леко прозиращ плик да се види, че са снимки, а не нещо много ценно и да го отворят. Почти 2 месеца вече и още не са ги получили (няма и да ги получат Sad ), а иначе пристигаха за няма и седмица. Не ми е за друго, ама кой знае къде се търкалят захвърлени снимките на детето ми. Какво има толкова в едни снимки, че да ги крадат не мога да разбера
Така, оплаках се... Embarassed

# 18
  • Мнения: 3 611
Цитат на: *Biba*
Цитат на: Honda
А снимките ги пращам по приятели, защото и тях спряха да получават (разбирайте крадат ги)


Като спомена за снимки и пак се ядосах  #Cussing out  Досега винаги изпращах снимки с препоръчано писмо и винаги са ги получавали. Последният път обаче реших да ги пусна без препоръка, защото на новото място където живеем пощата ми се пада далечко, а и снимките не бяха много. Сложих ги нарочно в един леко прозиращ плик да се види, че са снимки, а не нещо много ценно и да го отворят. Почти 2 месеца вече и още не са ги получили (няма и да ги получат Sad ), а иначе пристигаха за няма и седмица. Не ми е за друго, ама кой знае къде се търкалят захвърлени снимките на детето ми. Какво има толкова в едни снимки, че да ги крадат не мога да разбера
Така, оплаках се... Embarassed


Понеже пиша редовно писма и още по - редовно пращам снимки, то съм zабеляzала, че писмата, които са по - тежички (около 15 грама) ми се крадат почти винаги.
Тъй че ако пращам снимки, то винаги са по 3 в плик...и нищо друго. Neutral Face

П.С. И един съвет от мен. Купувай си винаги от най гроzните и обикновени пощенски марки...има много филателисти иz БГ пощи #2gunfire

# 19
  • Мнения: 172
Ние изпращаме подаръци за племенниците постоянно или с колет или по хора, но пък тази коледа направо се улях.Майка ми е тук за известно време да ми помага  и преди коледа ще си отиде за няколко седмици до БГ и познайте-няма място да си вземе никакви нейни дрехи, целия багаж е само подаръци .Ама и на нас ни изпращат,даже днес дойде дядо Коледа от БГ.
Нали са празници-да се забавляваме,а какво по хубаво от това да зарадваш някого.

# 20
  • Мнения: 1 975
Пращам само по познати..... Иначе не пращам по пощата....... абсурд.........  Imp ......

# 21
  • Мнения: 444
Цитат на: Krassy


Еееее...ама това е супер, много евтино.
Аз като бях в Пунта Кана /а това е много близко до Санто Доминго/ само за едно писмо до Канада ми взеха 2.50$ Щатски, оба4е от резор за по4ивка, а там направо ти смъкват кожата.

Нееееее, не е близко за тукашните разстояния.И Пунта Кана е най-скъпия курорт на острова, затова са ви одрали така.

# 22
  • Мнения: 676
Цитат на: Laura
Цитат на: HOLY
WOW... Shocked каква е тази скъпотия при вас? В Торонто е по-ефтини4ко, до 2 кг / но задължително и един грам не трябва да е пове4е ина4е ще е $35/ с кораб аз плащам $15 със таксите. Само 4е е голяма мъка този път всеки колет до сега е пристигал за не по-малко от 2 месеца...ужас...и както ти казваш и аз преминах отдавна на варианта с пари4ките... Simple Smile бързо и лестно.
И като се замислиш, какво толкова може да се прати до 2кг Thinking  нищо и техника неможе и да си помислиш защото сме на 110v и остава само джунджорийки дето и в БГ ги има


И на ман ми е много любопитно 4рез коя фирма си пращате колетите?Все пак сме в една държава,би трябвало и в Квебек да има . #Onfire Винаги съм се 4удела дали има други фирми,които да предлагат по-ефтини цени от Канада Пост Thinking



В понеделник изпратих 2 пратки до Европа - цената зависи не само от теглото, но и от размерите на пакета. На мен пощенската служителка ми помогна много, като ме разубеди да използвам красивите Коледни кутии, а вместо тях сложих подаръците в пликове с bubble wrap, като тя специално ми избра възможно най-малките (аз лично не вярвах, че нещата ще се съберат вътре, но тя ги напъха). В резултат, за малък пакет (под 0.5 кг) в най-малкия размер плик платих около 8$, а за големия пакет ((между 0.5 и 1 кг) в среден размер плик цената бе 23$ за изпращане със самолет.
Може да ви звучи абсурдно, но съм изпращала колети от България (от много малък град при това) с обикновена поща, които пристигат в Канада за по-малко от седмица! Говоря за много на брой колети!

Аз лично не вярвам цената на услугата да е различна в Квебек и Онтарио. Поне нямам подобни спомени (то може да се провери в сайта на Канада Пост). Според мен разликите идват от опаковката на пратката и размера.

Последно: тази година българската общност в Отава изпрати съобщение, че българи организират транспорт на пратки до България; размерите бяха огромни (до 90 кг), като цените бяха много приемливи (максимум 80$), но приемаха пакети до края на ноември, за да гарантират получаване за Коледа. За догодина може да се възползвате.[/quote]

Аз само Канада Пост ползвам и понеже знам 4е и размера има зна4ение, колетите ми винаги са в по-големи кутии за обувки и никога не съм плащала пове4е от $15 но винаги ги пращам с кораб.

# 23
  • Мнения: 3 394
А и снимки вече не пращам-последния път изчезнаха 54 бр. Баси някой е видял къде сме се мотали с мъжа из Англия, чудо велико. Но не стигнаха по предназначение #Cussing out Затова вече снимки замо по и-нет Bulb Тъпо, но няма как, щом и тях крадат

# 24
  • Мнения: 1 502
И ние пращаме, на родителите си и на най-добрите ни приятели. Няма смисъл да се повтарям, че при нас също са много скъпи пощенските улуги, но няма как жертваме се един път в годината. Обикновено, пращаме видеокасети, снимки и нещо малко, те най-много на снимките и касетите се радват. Да чукам на дърво, засега всичко е пристигало без проблем.
Но смятам да променя нещата. Не знам вие как пращате пари до БГ, но ние 2-3 пъти пращахме и в БГ им взеха почти половината от изпратените пари, чрез разни комисионни. В тази връзка много българи тук, включително и ние се присъединяваме към "метода" на дебитните карти. Отворих си дебитна карта, в друга банка (сега в петък ще е готова) и ще я пратя на майка си в БГ. Отделно тук всяка банка предлага на клиентите си да имат нетбанка, т.е. спокойно ще си внасям пари в дебитната карта и в същото време ще следя какво има в нея. А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна. Така има ли някакъв повод, теглят парички и отиват и си купуват подаръка, край на колетите.
Между другото по този начин, ще си поръчвам разни неща и те ще ми ги пращат без да ги обременявам в разходи. Дори вече съм си набелязала неща от "Данет"- нетмагазина на БГ-Мама.
Смятам, че идеята е много добра, поне за нас.

Малко се увлякох, но исках да ви я споделя, може и за вас да се окаже удачна.

# 25
  • Spain
  • Мнения: 3 750
ох маи не съм единствената дето нещо и е из4езнало Sad
при нас в Испания колеат струва 17 евро първия килограм и маи по 2 евро нататък. По рано пращах доста , главно неща за спомен ,СЪС САНТИМЕНТЛНО ЗНА4ЕНИЕ. до миналата година да ви кажа пристига6е вси4ко . но тази като 4е нещо се промени ... моя позната бяха изпратили (със специална поща и гаранция)  скъп подарък - златни гривна и кулие с тюркоази мисля и пристигна само кулието Sad . та  естесвено никои не им върна стоиността на гривната (а вси4ко уж бе6е описано !!!).Добре 4е майка и не знае6е какво е трябвало да бъде и все още си мисли 4е вси4ко е наред Sad иан4е  щеше да и се допла4е на женицата(50 годишен юбилеи).
пък на мен друго ми се слу4ва .. не знам ве4е какво да си мисля... тази година съм изпратила поне 20 писма до БГ и Русия  ииии пристигат ссамо писмата до една моя позната (вси4ки !!!!) а другите се губят по пътя Simple Smile . така ме е яд и толкова " псувах"  дори новогоди6ните карти4ки  за миналата 2004 не са полу4или
хората .....  и немога да си обясня на кого му трябва една карти4ка която не е адресирана до него. даже пробвах разли4ни видове доставка и пак същото .  и понеже нещата не стигат и до двете държави  се 4удя къде ли е  проблема ....
сега с много страх ще си пусна дори и писъмцата пък дано стигнат да зарадват някои стар 4овечец Simple Smile

# 26
  • Spain
  • Мнения: 3 750
Цитат на: Mama Vessi
А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна. Така има ли някакъв повод, теглят парички и отиват и си купуват подаръка, край на колетите.
Между другото по този начин, ще си поръчвам разни неща и те ще ми ги пращат без да ги обременявам в разходи. Дори вече съм си набелязала неща от "Данет"- нетмагазина на БГ-Мама.
Смятам, че идеята е много добра, поне за нас.

Малко се увлякох, но исках да ви я споделя, може и за вас да се окаже удачна.

 таксата е приблизително 2,5 евро поне за карта на Viza  в Servi Red mрежа(маи мрежата няма зна4ение) на трансференция .
та зна4и поне при нас е по- добре да изтегли6 еднократно голяма сума отколкото няколко пъти малки

# 27
  • Мнения: 676
Направо съм изненадана #Shocked как така из4езват тези писма.
На мен до сега за 5 години ми се е загубило само 1 писмо със снимки преди 3 години и си го обяснявам, 4е е било заради соматохата около Нова Година и натоварените пощи. Аз редовно пращам снимки с обикновенно писмо и то по 10 снимки в плик, а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

# 28
Цитат на: Krassy
...а и аз вси4ки писма от БГ съм си ги полу4ила.

Краси, от Б-я и аз всичко получавам ама не всичко дето аз пратя се получава там. Вчера говорих с майка ми и я питах дали са ми получили картичката. ПРатена е преди 10 дена ако не и повече вече и я няма. Никоя и от приятелките ми все още не са ги получили. Какво търсят тия пощаджии или който е там по пликовете. ЕЙ, ПРОЧЕТЕТЕ МЕ. НЕ СМЕ БАЛАМИ ДА ПРАЩАМЕ ПАРИ В ПЛИКОВЕТЕ. ПРЕСТАНЕТЕ ДА КРАДЕТЕ. Imp


Цитат
Mama Vessi написа:
А майка ми ще може да тегли пари от нея от всеки банкомат в БГ. Разбира се ще се слага някаква такса на парите, защото са теглени извън Исландия, но тя ще е незначителна.  

Мамо Веси, ние процедираме така от 3 години насам. Таксата за нас е 2.50 паунда на теглене. За това когато сме там теглим винаги максималната сума за деня, която е равностойността на 200 паунда. И с дебитни и с кредитни карти могат да се ползват всички банкомати.

# 29
Упс и за за протокола. От тук могат да се пращат и пари по пощата. Съвсем законна услуга си е на британските пощи. Плаща се мисля беше 3.50 паунда застраховка на сумата пратена вътре или  ценни документи. Стойността на възстановителната застраховка е 200паунда. Та първата година имахме глупостта да пратим пари по пощата и познайте дали стигнаха #2gunfire  #2gunfire . Поне Бритнаските пощи поеха разследването(нали за това сме си платили) и нещата стигнаха естествено до Б-я и край , от там нататък никой нищо не може да каже- Те ни възстановиха сумата от 200 паунда въпреки, че не бяхме пратили толкова, но вътре беше и английският акт за раждане на Симона.
От тогава - сори. Само по познати, а с парите съм описала по-горе как сме решили проблема.

Общи условия

Активация на акаунт