Спряхме да пишкаме на гарне.

  • 1 756
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 520
Това, което съм чела по статии за психолози е, че е честа реакция при дете, поставено прекалено рано на гърне. За да се избегнат такива последици, препоръчват слагане на гърнето след 1.10 м. и ако детето не покаже готовност- отлагане.
Посъветвай се със специалст, иначе рискуваш задълбочаване на проблема  Peace

# 16
  • София
  • Мнения: 15 222
Знаеш ли и аз за това се замислям, защото да седи на гарнето му беше интересно.
Кой знае може и седалка ще му е интересна мисля да пробвам.


Накарай таткото да му покаже как се пишка прав в тоалетната. И това може да му хареса.
Аз махнах памперса на Иво когато беше на 2г. и 5-6 месеца. Отказваше категорично да седне на гърнето. След като баща му му показа "как пишкат мъжете" и той започна да пишка като тях-прав, в тоалетната. След като махнахме памперсите постепенно свикна и с гърнето.

# 17
  • Мнения: 46 520
Чак сега прочетох темата  Joy щом си психолог, ще се справиш сама, трябва да знаеш къде се намира отговора  Grinning

# 18
  • Мнения: 3 146
Мисля си, че на 7 месеца е много рано, но след 10 е вече късно. При мен нямаше такъв проблем, а само периодично спираше да си казва, но после пак започна. Мисля, че ще отмине от само себе си. просто му слагай и памперс, а го слагай и на гърне, дори да не пишка, просто за да свикне с него, че не е страшно и не стои на 1 метър, да чакаш, а се прави, че не ти пука дали ще свърши работата.

# 19
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.

И аз си мисля, че детето ти се противи на наложения режим. Ти сама казваш че си го слагала, той не ти е давал сигнали. Е, вече е голям и ти показва, че не е съгласен. Много вероятно е причината да е в твърде ранното слагане на гърне. Свидетел съм как големи деца махат памперса от раз, без никакво "учене", просто им се обяснява за какво иде реч. Остави го на мира, според мен, нека се успокои. После пробвай или на тоалетната чиния, или на ново гърне.
Peace

# 20
  • Мнения: 6 039
на 7 месеца някои деца не могат да стоят седнали, камо ли на гърне.
и защо по дяволите е толкова важно това. дали на 10, дали на 15 месеца, каква е разликата.
не приемам мнения за това, колко са вредни памперсите.
няма да си стресирам детето.
Аз имам обратния проблем, дъщеря ми исака нон стоп да е на гърнето, крия го.....

# 21
  • на североизток
  • Мнения: 285
И ние минахме през този етап ooooh!.При нас съвпадна и с пускането му на ясла и беше Shocked.Ще ти кажа как намерих решение и дори вече отказахме памперса.;
Купих му адаптер за тоалетна чиния и му казах, че след като не иска да ходи на гърнето ще го приберем, че то е за по - малки деца/той пък е много голям де Joy/.И така - показах му къде ходим ние с баща му, сложих адаптера - имаше малко адаптация в началото, но..свикна доста бързо и сам искаше да си ходи там.Това беше някъде през пролетта.После започнахме да махаме и памперсите и така - вече сме на гащички, ходи си на адаптера и нямам проблеми.Опитай  - дано да стане и при вас по този начин!Успех и стискам палци!  bouquet

# 22
  • Мнения: 2 768
По повод за мускулите и това как децата неразбират, немогат и някой други в този дух исказвания на "специалисти" не ми се коментира.
Само ще помоля привържениците на късното слагане на гарнето да се замислят по въпроса ""На кой му е изгодно децата ни да се изхождат в памперс".
Психолог съм по образование така че извесни ми се вижданията на "специалисти".
Моля майки които имат опит с рано слагане на гарне да споделет опита си, защото теорията ми е ясна.
 Peace

Не искам да ти звучи като заяждане, но никъде не срещнах мнение на психолог, който популяризира памперсите. Мисля, че сама се измъчваш с тази измислена "конспирация". Давай го по-спокойно, ще видиш, че ще е по-лесно свикването!  Peace

# 23
  • Мнения: 14 133
Малък е дечко. Не се впрягай излишно.  Ние махнахме памперса едва тази пролет и ефекта още е нулев. На гърнето си сяда, но не казва за пишането. Ако уцелим момента, може и цял ден да остане сух. В против случай стават аварии. А другия месец тръгваме на градина.... За какво въобще говорим... Вярно, че има деца, които свикват и преди втората година, но не можем да слагаме всички под един показател. 

# 24
  • Мнения: 2 214
Искам да благодаря на всички за съветите които ми дадохте ето го и резултата Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 7 097
Искам да благодаря на всички за съветите които ми дадохте ето го и резултата Laughing

 smile3501

# 26
  • София
  • Мнения: 1 361
Мами, а как се качват децата на тази седалка, вие ли ги слагате или някаква степенка се използва ? И още - от къде се купува такова чудо, има ли нещо, за което трябва да се гледа или са стандартни размери?

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Мами, а как се качват децата на тази седалка, вие ли ги слагате или някаква степенка се използва ? И още - от къде се купува такова чудо, има ли нещо, за което трябва да се гледа или са стандартни размери?

На седалката я слагам аз. Стандартни са и не са скъпи, но не знам от къде е, мъжът ми я донесе. Трябва да го питам.

# 28
  • Мнения: 1 383
Според психолозите, прекалено ранното поставяне на гърне (в случая 7 месеца) може да е "успешно" за известно време, детето просто привиква да пишка по рефлексен механизъм. В такъв случай това не съзнателно придобита функция и когато детето стане достатъчно зряло за да може само да разбере смисъла и механизма на пишкането, ако е било приучвано от рано, то се връща назад, отказва да ходи на гърне, иска отново само да си "присвои " тази функция на организма си и  да започне да го прави , НО вече съзнателно и по собствено желание. Казват,че детето е зряло не по-рано от 18 месеца.
Това го пишат "специалистите".


Детето на познато семейство беше точно такъв случай. В крайна сметка се научи по-късно от останалите. Мисля, че не е само теория.
Вижте тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=115907.0
Дори там се казва че приучването на бебето над 7-8 месеца е безрезултатно.

# 29
  • Мнения: 809
И при мен беше същото. От осеммесечен го научих да ходи на гърне. И като порасна на година и половина и не ще да види гърнето. Казва, че има ако и се крие в другата стая, че и вратата затиска да не мога да вляза. След обстойно обсъждане в bg-mamma стигнах до извода да го оставя и да не му обръщам внимание. Така и направих, макар че този период продължи доста дълго, чак започнах да се притеснявам. И изведнъж той реши да си ака и пишка в гърнето, та досега. Така че според мен това е някакъв период. Не го насилвай, остави го, ще видиш, че сам ще започне да иска гърнето, когато реши. Само да спомена, че близо 6 месеца не искаше да види гърнето изобщо. Така че се въоръжи с търпение. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт