Неприятна миризма след изпиране

  • 3 837
  • 45
  •   1
Отговори
# 30
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Добре. Вариант е да обърна за известно време на прах за пране. Снощи пуснах пералнята с някакъв препарат за котлен камък а1. След него не съм пускала да се пере нещо.
Днес минах през маркета за белина. Абе, на Аче-то лавандула пише, че може да предизвика корозия на металите.  И сега?! А така се бях залетяла да изсипя две бутилки в барабана.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 1 411
Добре. Вариант е да обърна за известно време на прах за пране. Снощи пуснах пералнята с някакъв препарат за котлен камък а1. След него не съм пускала да се пере нещо.
Днес минах през маркета за белина. Абе, на Аче-то лавандула пише, че може да предизвика корозия на металите.  И сега?! А така се бях залетяла да изсипя две бутилки в барабана.

Прах за бяло и най-дългата програма на 90 градуса. Но, най-големият проблем в твоя случай, понеже казваш, че пералнята е нова, е препаратът за пране. Купи си някакъв ПРАХ, различен от Бонукс, Сано, Рекс - Мрекс.  Може и едно обикновено Бинго малка кутийка. Пусни програма над час и нещо, ако дрехите са лично или спално бельо и кърпи, можеш и 60 градуса да пробваш. И после пак мини да ги подушиш няколко часа след простиране.
Ще помоля да ми спестят обясненията тези със скъпи гащи, които не ги рискуват на високи градуси.

# 32
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Според мен единственото, от което имаш нужда, е приток на свеж въздух.
Ако имаш възможност, простри една вечер преди лягане и остави вратата в помещението достатъчно открехната, ако това е балконска врата. В противен случай остави полуотворен прозорец.
Вярвам, ще се убедиш, че проблемът не е в пералнята.
Добавям забележката, че никога не пера на 30-40  градуса, винаги на по-горещо.

Последна редакция: вт, 19 ное 2019, 19:28 от nelka.nelka

# 33
  • Мнения: 1 764
Добре. Вариант е да обърна за известно време на прах за пране. Снощи пуснах пералнята с някакъв препарат за котлен камък а1. След него не съм пускала да се пере нещо.
Днес минах през маркета за белина. Абе, на Аче-то лавандула пише, че може да предизвика корозия на металите.  И сега?! А така се бях залетяла да изсипя две бутилки в барабана.
Не са ти нужни 2 бутилки. И 100тина грама ще свършат същата работа. Погледни във ваничките дали има специална ваничка за белината. Някои перални не са предвидени за препарати за избелване. Другият вариант е да се пусне пералнята на 90 градуса празна, ти явно си го направила. Мисля че това ще помогне, защото високата температура също трепа бактериите.

# 34
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 239
Леле, 2 бутилки Joy
Ако  е от онази пенливата- гел, направо ще изригне пяна отвсякъде. ½ мерителна чашка е напълно достатъчна.

# 35
  • Мнения: 9 991
Съвсем малко белина трябва за дезинфекция.

# 36
  • Мнения: 3
Здравейте, незнам дали е тук мястото, но искам да попитам някои дали може да ми преведе програмите на сушилнята!  Взех я втора употреба

# 37
  • Norge
  • Мнения: 2 311
Когато НЕЗНАЕШ Rolling Eyes, това обикновено върши много полезна работа:


https://translate.google.no/?hl=no#view=home&op=translate&sl=de&tl=bg  Peace


# 38
  • Мнения: 3
не превежда много добре, заради това реших да питам някои с добър немски Simple Smile

# 39
  • Мнения: 2 394
Лидълският Формил мирише така ужасно, предполагам е от него. Само веднъж съм го купувала и няма да повторя. Няма нужда от белина, продават читави дезинфектанти за пране, на Sagrotan например. Слагат се към всяко пране, нощем вратичката на пералнята се държи отворена. Българските течни на Тео за бяло и Медикс за цветно са по - добри от вносните маркови.

# 40
  • Мнения: 1 764
И според мен, че Формил  не мирише добре. Една от моите приятелки го ползва, но миризмата никак не ми хареса. Но не мисля, че проблемът, който е описан се дължи точно на Формила.

# 41
  • Мнения: 2 394
Друга причина може да бъде постоянно използване на пералнята само на ниска температура, както по - нагоре писаха.

# 42
  • Мнения: 1 591
И аз мисля, че пералнята трябва да се пуска на висок градус веднъж в месеца. Аз ползвам един препарат специален за почистване, в големите вериги го има, почиства се чекмеджето за прах, уплътнението на прозореца и самата пералня. Особенно ако се пере по често е много важно.
Иначе исках да попитам някой беше писал за кърпички за сушилнята ароматизирани. За първи път чувам. Аз като пускам сушилнята и аромата на дрехите изчезва и все едно не съм ги прала. От къде ги взимате, как се казват? Благодаря (:

# 43
  • Мнения: 1 463
Моята пералня е Сименс от 1995. Само веднъж ми е дала дефект, при отваряне. Желязна е. Обаче, винаги като свърши работа попивам гумената част на барабна с хавлиена или друга кърпа, за да не остава влага. Оставям я отворена, за да изсъхне за около половин час.
Лош мирис може да се усети само ако не се спазват някои основни навици, плюс влагата на терасата или в стаята. Писах също, за някои препарати нагоре в темата.
Пускам я на кратка програма без пране или препарат веднъж годишно.
Кърпички с аромат, поне аз купувам от Лидл и Джъмбо, но те се водят и цветоулавящи. От тях полза не виждам.
Гледам да използвам предимно прах, а не течни перилни. Поне за мен, те са по-добри като качество.Капсулите не са ми на сърце.
Предпочитам напоследък Бинго прах, както и омекотител. Хем са бюджетни, хем са качествени. Первол също. При него ароматът даже е доста силен. На израелските Сано съм доволна от белият, който се води био, за бебета, но аз го ползвам, заради качестовто.
Течен Ариел е единственият препарат след който сякаш дрехите си излязаха буквално миришещи освен на непрано, ами и на вмирисано.
Никога не съм правила изброените от вас трикове. Може би зависи от машината.

# 44
  • София
  • Мнения: 13 029
Аз писах за ароматизиращи кърпички за сушилня. Купувам от ДМ. От тяхната марка.
Цветоулавящи с аромат не съм виждала. От тях съм също доволна, защото не ми се е боядисвало пране от години, откакто ги ползвам.

Общи условия

Активация на акаунт