За обръщенията във форума ІІ

  • 1 296
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 4 576
Вижте сега, Княгиньо, то вярно сте млада и зелена, пък и аз никога не бих и споменала нещо такова, но ще ви разкажа една поучителна притча в късния следобед...

и така... Нашият братовчед по майчина линия, лорд Едуард Дърти най-накрая реши да се задоми. И достойна невеста му намерихме - наследничката на рода Ненаситни. Дотук добре, само дето лордът вече съвсем си беше заслужил фамилията...Но минала пищната сватба, настъпила дългоочакваната (от единия, оф корс) брачна нощ. Всичко било разкошно подредено, десет лакеи осветявали с факли брачното ложе, петнадесет камериерки очаквали заповедите на новата господарка...Започнали и мъките на нашия братовчед, не се вдигало гордо мъжкото му достойнство. Мъчил се, мъчил, невестата се изпренадала, но нищо...И тогава лордът решил да излезе с достойнства от ситуацията. Надигнал се и рекъл: Е, това е заради лошото осветление! Хей, слуга, ела насам! Дай ми факлата! Лягай сега при милейди! Ето, така се свети!!!

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
За обръщенията във форума І

Друго не знам, мили дами, но и детето ми говори (както е и редно, впрочем!) на Вие. Браво! Похвално. Точно така трябва да приказва едно възпитано дете на многоуважаемата си майка.

"Искате ли кафе" ме попита отрочето току-що.

Не сте единствената възпитана майка  hahaha И моето дете казва "заповядай", "мерси", дори когато ми подава боклуче от килима.  Laughing


Жалко, че не си патентовах заглавието на темата - вече плагиатствате, доня!  Crossing Arms

# 17
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Но мила ми Киса, вашето невръстно отроче на Вие ли ви говори, както е редно? Аз вярвам, че и всяко дете от простолюдието ще да каже 'мерси' и 'заповядай'...или греша?
Не плагиатствам, моля ви! Продължавам интересната ви тема, че вашата мина и задмина 15 страници...

# 18
  • Мнения: 3 818
Моята невръстна фейска наследничка не може да говори още, но пък ме гледа на Вие Mr. Green

# 19
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Но мила ми Киса, вашето невръстно отроче на Вие ли ви говори, както е редно? Аз вярвам, че и всяко дете от простолюдието ще да каже 'мерси' и 'заповядай'...или греша?
Не плагиатствам, моля ви! Продължавам интересната ви тема, че вашата мина и задмина 15 страници...

Доня Проклетнице
, дълбок поклон и реверанс, че продължавате важната и жизненонеобходимата за форумското ни общество тема.   Mr. Green

Не, моето чедо не ми говори на Вие, по простата причина, че не е запознато с изискани дами и госпожици, каквито населява многоуважаваният ни форум.  Laughing

Амин!

 Joy

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Моята невръстна фейска наследничка не може да говори още, но пък ме гледа на Вие Mr. Green
Joy Добро беше това, ваше благородие Laughing

# 21
  • Мнения: 4 406
Моята невръстна фейска наследничка не може да говори още, но пък ме гледа на Вие Mr. Green
това ще да е голяма дарба!

# 22
  • Мнения: 4 406
има нещо, което хвърля в смут нежната ми дwшица- дали да се притеснявам повече, ако достойният ми наследник освен че ми налива кафе, и го изпива с възклицания "ММММ кафето на мама!!!"

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Grinning На 2 години и ви пие кафето? Мила ми Бумеранг, това как да е, но ако започне да ви изпива и шерито - вече имате проблем!

# 24
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Мили дами, не беше ли редно да изпратите вест, че има сбирка на Ваши благородия. А моята скромна личност отведе драгоценната си дъщеря на разходка и изпусна Новото начало...

# 25
  • Мнения: 44
Една майка  била много горда с възпитаното си дете. Поканила гостенки и взела да се хвали. На вратата на хола се чука, влиза детето и о ужас : " Мамо! Пикае ми се!". Срам и ужас, и естествено край на темата - моето възпитано дете.
 След гостито следва допълнително обучение по линията " Когато имаш пишо, чукаш, влизаш и помахваш две пръстчета"
 Спокойна на следващото гости, при същата тема, майката отново чува настоятелно почукване. Спокойно казва влез.
Спокойна, заедно с всички вижда две пръстчета да мърдат и ........ чува добавката - " и ми се сере" .
Мисля, че за дълго темата за възпитаното дете е била забравена. Във вица нищо не казват.

# 26
  • Мнения: 843
 защо, сър?   Аз се смея,  без да пиша... Чета дамите и се смея:-))
Дълбокомисленото  ми сомоуважение ме  кара да се засмея да Вашата притча  и да я оценя като "възможна", както би се изразил нашият приятел  икономът Джийвз, чиито маниер, определено се налага като поведение  , поглеждайки горното. Поне повечето от него:-))

# 27
# 28
  • Мнения: 843
Часът е 11.  
Сър ,съпругът ми, НВ,  след като чинно е задал въпросът " Мила, имам ли шанс да изпълня съпружеските си задължения", с огромна и прозираща даже и под нощницата му надежда..си е заспал кротко под балдахинчето ни./ След краткото ми ,  ясно и приветливо  : "НЕ"
 Аз, оставайки страж на "словото" , редя думи... пиша.  
 Додето не ме обори нощна Стража на съня./ Дано да не е нощната Стража по Тери Пратчет, че  ще е веселоо, дами и господа.
  Предлагам да се видим утре, когато можем на спокойствие да отпием от прекрасният ни следобеден чай ссс дребните ми сладки,  тайна на семейството от времето на появата на брашното изобщо.Simple Smile
  ле...

# 29
  • Мнения: 4 406
Grinning На 2 години и ви пие кафето? Мила ми Бумеранг, това как да е, но ако започне да ви изпива и шерито - вече имате проблем!
за мое и Ваше щастие по времето на шерипитие, милият невръстен е вече в покоите си за заслужен отдих, почивка или занимания с прескъпо излизащият ни възпитател.
изглежда , че достойният ми наследник е решил по нищо да не прилича на изтънчените си родители... снощи го изненадах докато надигаше Слава Богу вече празния бокал на достопочтенния си дядо Граф Бумерангтън... Възнамерявам да наема нов възпитател, с по- строги възгледи и категорично отричащ алкохола като вероятност, който да вдъхне убежденията си на своя повереник...

Общи условия

Активация на акаунт