Как да се справя с подигравките?

  • 21 790
  • 352
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 540
Вярно, но сега са едни халета, на много места, с по 100 тина човека. Ми всеки ако на извади мнджорляка... 🤣🤣🤣А половината няма да искат да се отвори прозореца, че пък им духа, или пък са изобщо неотваряеми... Все по-рядко има офис, както ти спомена от стар тип, с по2-3 бюрца. И пак може да се дразни единия.

# 271
  • София
  • Мнения: 62 595
И без това големите климатици само въдят вирусите, поне сега ще въдят манджи. Simple Smile

# 272
  • Мнения: 11 762
Как да се справя с подигравките? Това е темата. Не ядене върху/под/над бюро и заобикалящите миризми.

# 273
  • София
  • Мнения: 62 595
Свободата, Санчо, е на върха на копието!

# 274
  • Мнения: 1 296
А кой каза, че на бюрата се яде? Пише ли го някъде?
Преди години дори четох, че във Франция имало подобна забрана, за ядене на бюро, с презумпцията, хората да могат да си ползват обедната почивка. Иначе се получавало злоупотреба на работодателя, защото хората докато ядат и работят в същото време дъвчейки примерно сандвич. А и много по кратко време почиват така. Споделям, че може да има много и различни причини. Не просто, че му мирише на колега и др.
Ако някой почне да грухти хрупайки ябълка на бюро до мен/срещу мен много би ме подразнило. Яденето на ябълка може да е доста шумно.
Има офиси, в които нямаш право нищо освен мишка и/клавиатура да имаш. И телефон не може. Седи в шкаф извън стаята. И си го пише. Но все още не съм видяла/чула да пише, че се яде на бюро в официален документ. Точно обратното съм чела.
Едно е да ядеш вафла, друго е да извадиш чинии и манджи. А изисквания от типа какво не можеш и къде трябва да си оставиш телефона могат да се контрират с искане на 5000лв заплата или просто "гледайте си работата" (т.е. намираш друга работа). Работодатели идиоти има всякакви, не е ясно защо има роби готови да се примиряват.

# 275
  • Мнения: 5 300
Направо се чувствам късметлийка, че работя сама в офис и си нося, каквото ми душа иска, кеф ми риба, кеф ми шкембе чорба. Grinning Но пък аз и не обичам да се храня сред хора, които не са ми близки, та не знам какво щях да правя, ако трябва да съм с още със 100 човека на едно място.

# 276
  • Русе
  • Мнения: 293
И аз винаги съм плюскал на бюрото без да ми пука от разни сръдльовци, които гледат злобно и завистливо ! Sunglasses

# 277
  • Мнения: 18 227
Може би трябва да ги почерпиш и ще спрат да гледат така. Grinning

# 278
  • Русе
  • Мнения: 293
Е ние сме се черпили взаимно безброй пъти по разни случаи. На някои им личи от 100 километра колко са фалшиви и изкуствени в отношението си към теб, като имам рожден ден например и колегата който най-много ме ненавижда ще направи своята фалшива изкуствена усмивка и ще ми пожелае баналните неща които се казват за РД, защото случая го задължава да го направи.
Но причината за тия погледи едва ли е че ям на бюрото, а това че изпъквам над тях и с външен вид и с други неща.
Sunglasses

# 279
  • Мнения: X
На моята работа управителката също пуска понякога гадни реплики по мой адрес. Не искам да знам какво говори зад гърба ми. Преди коледните празници също пръскаше отрова. Опитваше се да ме предизвика с коментари от рода на „вече не сие правиш букли ,както преди” , вече не си много руса -в смисъл имам нужда от фризьор. Или „ И ти си на изпитателен срок ,като колегата в офиса ,който затваряме„. Последният път ме изпратиха в друг офис и тя не пропусна да коментира „тук ти харесва ,нали, не искаш да ходиш в друг офис.”
Ама Господ си знае работата. Преди Коледа паднала и си навехнала крака няма я цял месец.
А мен шефът ме извика и ми каза, че ми продължават договора.
Личи си,че е лицемерна и ми се усмихва само по задължение. Обучението й траеше само 5 дни дали имаше. А трябват месеци , за да влезеш в час. Добре, че имах опит преди това някакъв в същия сектор, ако беше друг да беше напуснал.
За съжаление се връща и не знам как ще се държи. Едва ли по -различно от преди.
От опит знам, че такива не може да промениш отношението им с добро. Те просто са злобни с претенции ,че са нещо повече от теб. Решила съм да си търся друга работа.

Пс Моите колежки същ ми надничат в чинията. Питат дали съм го правила аз или е купено. Казвам, че съм го правила аз. Чак се учудват. 😂 Имам желание. Аз не съм семейна, а те са  и купуват готова храна.
Дори да бях семейна пак бих готвила за мъжа си.

Последна редакция: нд, 19 яну 2020, 11:46 от Анонимен

# 280
  • Пловдив
  • Мнения: 23 543
с Моите колежки същ ми надничат в чинията. Питат дали съм го правила аз или е купено. Казвам, че съм го правила аз. Чак се учудват. 😂 Имам желание. Аз не съм семейна, а те са  и купуват готова храна.
Дори да бях семейна пак бих готвила за мъжа си.
А тук положението е " Търкулнало се гърнето, та си намерило похлупак."

# 281
  • Мнения: X
Днес една от колежките влиза да си налива вода и дойдв до мен да наднича в чинията ми какво ям.
Ами нямам думи. Close

# 282
  • Мнения: 452
Ягодке, ще ти чета темите след време като се задомиш. А и ще ги коментирам с удоволствие.
Аз за десетина години семеен живот видях реалността... и вярвай ми много мога да говоря. Но преди това и аз като теб бях активно спортуващо и здравословно хранещо се момиче... сега поради липса на време и възможност и липса на помагачи само си мечтая за спорт  и здравословна храна... но ще ти коментирам като му дойде времето

# 283
  • Мнения: 10 253
Е, какво ще коментирате? Всеки действа според възможностите и времето си. И аз не съм си представяла, че няма всичките ми тениски и блузи да са изгладени и да "треперят" във всеки един момент, но и това ми се случва. Като и дойде времето, ще яде каквото и падне, сега като има възможност защо да не се храни здравословно. Всяко нещо с времето си. А не е длъжна да дава обяснения непрекъснато с какво се храни.

# 284
  • Мнения: 6 643
Днес една от колежките влиза да си налива вода и дойдв до мен да наднича в чинията ми какво ям.
Ами нямам думи. Close
Това е нищо на фона на една случка при която един (50 годишен),ми бръкна в чинията за си вземе, че бил "момченце"....Не реагирах, бях втрещена.

Общи условия

Активация на акаунт