Мога ли да получа правата над дъщеря ми

  • 2 143
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 582
Посъветвай се с адвокат и то в близките дни.
Ти успяваш ли да я спреш да ги бие, когато си там. Извинявай за въпроса, но ми прозвуча, че си само свидетел

# 16
  • Мнения: 46 437
Да, консултирай се с адвокат, за да не се окажеш и ти замесен, защото и бездействието също може да се тълкува като проблем. Но трябва да имаш солидни доказателства и свидетели, иначе е малко вероятно.

А ти в състояние ли си да се грижиш физически за детето. Т.е. можеш ли взимаш болнични, когато е болна, да я гледаш, да я водиш/прибираш от градина/училище?

# 17
  • Мнения: 31 379
Питам се защо чак сега авторът е решил да се разделя?
И защо досега не я е спрял като е биела децата?

# 18
  • Мнения: 3 439
Дефинирай "бия си децата" и тогава съди.

# 19
  • Мнения: 2 755
Колко често се случва да"бие" , в какво се състои "боят" , колко често пие, ти пиеш ли, удряш ли -децата,  жената, вербална агресия? И да го правиш едва ли ще го споменеш...  Излиза,  че нейното поведение е изцяло негативно,  а твоето е само положително и мотивът ти е само да спасиш детето, но това са само твоите желания и гледна точка , а в едни семейни отношения винаги има поне две страни.

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 09:30 от acer

# 20
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 12 999
Здравейте, извинявям се предварително, ако темата не е за този раздел и нека модераторите я преместет, ако има нужда.

Семейство сме с жена ми от 5 години.Има син от предишният й мъж, което е почти на 10 г. и малко момиченце на 4 години.Нямаме брак.В момента сме в кризисни отношения - буквално пред разделяне.
Въпросът ми е, ако се разделим какъв е шансът да получа правата над дъщеричката ни?

голямото дете не е твое, а малкото припознал ли си го?

Цитат на: Ivan_V
От година насам - не ги пребива, но все пак това влияе отрицателно на малкото ни момиченце, тъй като се плаши от такива действия..
[/quote
трудно ми е да повярвам, че нещо, случило се отдавна и недоказано с документи би се приело от съда. съсредоточи се в случващото се сега или преди 1-2 мес.
голямото дете не ми се вярва да говори против майка си и в защита на теб ако се стигне до разпитване.


# 21
  • Мнения: 16
Здравейте, извинявям се предварително, ако темата не е за този раздел и нека модераторите я преместет, ако има нужда.

Семейство сме с жена ми от 5 години.Има син от предишният й мъж, което е почти на 10 г. и малко момиченце на 4 години.Нямаме брак.В момента сме в кризисни отношения - буквално пред разделяне.
Въпросът ми е, ако се разделим какъв е шансът да получа правата над дъщеричката ни?

Здравейте,
Наистина ситуацията е доста неприятна. По принцип при едно такова дело за родителски права, предвид това, че детето е момиченце и предвид възсрастта й, много по-голяма е вероятността съдът да даде родителските права на майката. Разбира се, всеки случай е индивидуален и трябва да се вземат предвид всички факти. Освен възрастта и пола, съдът преценява финансовото състояние на родителите, битовите условия, дали има жилище родителят, поведението на родителя. По принцип се призовават свидетели за доказването на едно или друго поведение. Тъй като момиченцето няма 10 години, няма как да бъде изслушано в съдебно заседание и желанието му при кого иска да остане да се вземе предвид.
Като цяло, при този тип дела, изходът зависи от преценката на съда и това как ще изтълкува всички доказателства, взети заедно. Няма как със сигурност да се каже, в чия полза би прикллючило делото.

Поздрави,
адв. Лора Цанкова

Общи условия

Активация на акаунт