Използвате ли още стационарни телефони ?

  • 2 599
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 726
Домашния телефон си стои и нямам намерение да го махам. Ако нещо се скапе с мобилната мрежа ползвам него. Единствения минус са ало измамниците, които звънят през няколко дни и е досадно.

# 16
  • Мнения: 4 013
Последно си спомням стационарен телефон вкъщи преди около 20 години. Не съм и виждала уличен телефон горе долу пак от толкова.
Имаме "стационарен" (номерът е домашен, телефонът е малка безжична слушалка) на работа, и съм забелязала, че на него звънят в 99% възрастни хора, а на мобилния служебен съответно само млади.

# 17
  • Мнения: 61
Искам да пусна домашен телефон в селска къща, където нямат обхват мобилните мрежи, но не знам предлага ли се още тази услуга от пощите, да помогнете с опит,  от къде са вашите стационарни телефони?
Стационарните телефони по селата се поддържат само от Виваком и трябва да им се обадите или да отидете в техен офис. Незнам каква е таксата за включване но ние до миналата година като имахме плащахме около 10 лв месечно за хиляди минути.

# 18
  • Мнения: 2 755
И на Виваком не  им ловим мрежата. Няма ли като едно време -по кабел?

# 19
  • Мнения: 61
И на Виваком не  им ловим мрежата. Няма ли като едно време -по кабел?

Домашните телефони са по кабел, просто Виваком са бившата БТК и те поддържат кабелната мрежа.

# 20
  • Мнения: 56
Имаме стационарен телефон по простата причина, че когато нищо друго високотехнологично не работи , поради бедствия и аварии , той е като лъч надежда за спасение!
 Винаги имаме връзка с родителите в такива преекспонирани от медиите моменти -ЗИМАТА НИ ИЗНЕНАДА  с невиждана буря, наводнения, бедствия в областта , свлачища и срутища , снежни натрупвания.  
 Добре, че си запазихме номера от байтошово време и така всеки от роднините го знае и имаме новини от Извора.
 Хубавото е, че след такава медийна активност се чуваме по често с роднините.  Лошото е, че може човек да изперка от притеснения  докато се вдигне отсреща.  А дедото чисти пътека до зимника  с виното и сланината... И казва -   Хубава зима таз година!

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 17:28 от lozana1@abv.bg

# 21
  • Мнения: 4 808
Като ходя в чужбина, все виждам разни интересни улични телефони и се снимам с тях. Във Виена се снимах в старите червени телефонни кабини, в Гърция бяха направени като пеликани, в Турция - делфинчета. За моя изненада, делфинчета в Турция имаха сигнал, т.е. работят. Мисля, че и пеликаните в Гърция работеха, тези във Виена нямаха сигнал, поне тези, с които се снимах. В България не знам дали въобще са останали вече улични телефони.  Върнах се в детството... "Приказки по телефона"...

# 22
  • Мнения: 61
Като ходя в чужбина, все виждам разни интересни улични телефони и се снимам с тях. Във Виена се снимах в старите червени телефонни кабини, в Гърция бяха направени като пеликани, в Турция - делфинчета. За моя изненада, делфинчета в Турция имаха сигнал, т.е. работят. Мисля, че и пеликаните в Гърция работеха, тези във Виена нямаха сигнал, поне тези, с които се снимах. В България не знам дали въобще са останали вече улични телефони.  Върнах се в детството... "Приказки по телефона"...
Интересното в България е че макар и да не съм виждал някой да ги ползва през последните години повечето и работят и дори съм виждал как техници ги поправят.

# 23
  • Атина
  • Мнения: 286
Имаме стационарен телефон с неограничени безплатни минути с цялата страна, Европа, Америка, Австралия... Но и без това при нас няма все още добър интернет без стационарен телефон... Така че стационарния ни е най-вече заради по-бързия интернет (който в сравнение с България е доста бавен). За ало-измамниците - просто не вдигаме непознати номера - стационарния е с голяма памет - 500 телефона събира.

# 24
  • Мнения: 1 056
Последно си спомням стационарен телефон вкъщи преди около 20 години.

Малко се престара. Преди 20 години беше 1999г. Тогава почти никой нямаше мобилен телефон, да не говорим колко скъпи бяха разговорите по него... Поне в България де.

# 25
  • Мнения: 1 921
Имаме стационарен телефон. На него звънят роднини и стари приятели на моите родители, които са се сетили за нас. Детето ми звъни от него като съм на работа, защото има неограничени минути към мобилни телефони.
Улични телефони не съм ползвала от 15-20 години. Дори не знам какво е необходимо, за да се ползват. Карта ли има за тях или се пуска монета?

# 26
  • Мнения: 61
Имаме стационарен телефон. На него звънят роднини и стари приятели на моите родители, които са се сетили за нас. Детето ми звъни от него като съм на работа, защото има неограничени минути към мобилни телефони.
Улични телефони не съм ползвала от 15-20 години. Дори не знам какво е необходимо, за да се ползват. Карта ли има за тях или се пуска монета?
Има и с карти има и със стотинка,макар че тези със стотинка са по малко.

# 27
  • Мнения: 4 013
Последно си спомням стационарен телефон вкъщи преди около 20 години.

Малко се престара. Преди 20 години беше 1999г. Тогава почти никой нямаше мобилен телефон, да не говорим колко скъпи бяха разговорите по него... Поне в България де.

2004 година вече имах цветен мобилен телефон (сони ериксон), а нашите няколко години преди това имаха от черно-белите нокии и малките сименс с оранжев дисплей. Всичките ми съученици и познати имаха по един такъв сименс, кой с оранжев дисплей, кой със син. Така че за да не ти престаравам, около 20 години, с точност значи 17-18 за черно-бял и 15 за цветен мобилен телефон.

# 28
  • Мнения: 9 553
Искам да пусна домашен телефон в селска къща, където нямат обхват мобилните мрежи, но не знам предлага ли се още тази услуга от пощите, да помогнете с опит,  от къде са вашите стационарни телефони?

какви пощи те гонят, те какво общо имат Wink
по принцип БТК има задължение да предоставя универсална услуга  в рамките на населените места. демек ако отговаряш на определени условия, не може да ти откаже да ти прекара фиксиран телефон. последното не означава, че услугата се предоставя по кабел, а че номерът, който ти се дава, е фиксиран и услугата се предоставя в определено местоположение. иначе може да се използва всякаква мрежа, вкл. и мобилна. даже все по-често операторите предоставят фиксирана услуга чрез мобилна мрежа.
ние нямаме отдавна, не ни трябва.

# 29
  • Мнения: 54 509
Последно си спомням стационарен телефон вкъщи преди около 20 години.

Малко се престара. Преди 20 години беше 1999г. Тогава почти никой нямаше мобилен телефон, да не говорим колко скъпи бяха разговорите по него... Поне в България де.

Имаха доста хора. Всички мутреси бяха мобифонки. Sunglasses Дъщеря ми е на 20 и помня как се перчеха в родилното.
ММ също имаше мобифон, на мен ми подари следващата година, а от 2001 съм абонат на Глобул, та до скоро, смених ги с Виваком.
И в тази връзка - най-ненужната покупка се оказа един телефон със секретар, Панасоник, през 1998. Доста скъп беше, а не се ползваше за целта, заради навлизането на мобилните и опцията да пишеш смс-и.

Общи условия

Активация на акаунт