С какво ви дразнят свекървите? – 116

  • 28 895
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Гугълче, аз като режа синьото сирене, едно парче слагам в чинията, а две в устата ми, та не знам дали ще си навита точно аз да го режа.

# 16
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Предлагам малко да си озаптят фантазиите някои, че да не стане и тази тема под индиго с предната, и по- предната, и всичките преди тази.
Къде прочетохте, че свекървата, защото е дала жилище, се чувства собственица?
Че демонстрира, че това е нейния дом?
Никъде, разбира се, но защо пък да не я награкате?
Единствените факти, които са дадени по случая са, че е била демонстративно игнорирана от снахата и майката, които са се изживявали като горди собственички-домакини и не са я допуснали жената да се включи и тя в шетането.
Пак ще напиша- за отношения на пренебрежение и тъпо-селяндурска демонстрация иде реч.
Кои са тези факти?  А щом самата ти казваш, че който бил в кухнята се изживявал като "горда собственичка домакиня", значи и ти мислиш, че само собственичката може да е домакиня, ама тази собственичка, която е дала апартамента. Т.е. свекървата има пълно право да се вихри в кухнята и да покаже на родата чии е апартамента и кой командва парада в него. От къде на къде снахата ще се заема се прави на домакиния в подарения на мъжа й апартамент в който живее тя със същия тоя мъж .Satisfied Как така някаква си там снаха ще си шета в кухнята, че и майка си ще вика да й помага?! Satisfied

# 17
  • Мнения: 2 039
КАG като свекърва,сигурно е малко по-чувствителна по темата,но и аз съм била свидетел на подобно тенденциозно  и демонстративно поведение на снаха и тъща в апартамент подарен от свекърите.Както се казва "дяволът е в детайлите" Може да обидиш човека рафинирано,без другите даже да разберат.

# 18
  • София
  • Мнения: 28 428
Какво значение има в случая от кого е подарен?

# 19
  • при късмета
  • Мнения: 23 979
Ако има изобщо някакви демонстрации, то дали пък те не са предизвикани с нещо?

# 20
  • София
  • Мнения: 28 428
От мързела на домакина.

# 21
  • France
  • Мнения: 12 453
Мацки, стига сте говорили за чревца и синьо сирене, че ми се отвори апетита, а тук е още ранно за хапване.
Проблемът при повечето казуси тук е точно липсата на ясни граници. Когато даряваш имот преставаш да си му собственик.

# 22
  • Мнения: 12 662
Тя имота го е дарила на сина си, а не на майката на снахата.

# 23
  • Мнения: 5 083
Мъжът ми дойде да живее при мен, в моя апартамент. Свекърите дойдоха за първи път почти година след като се бяхме нанесли. Точно тогава дойдоха изненадващо и други гости, познават и свекърите. Че като рипна свекърва ми да ги развежда и да показва....Аз си мислех, че това е роля на домакините. Тя не се интересува принципно как се справяме, тогава рипна да показва. Обаче, накрая хората като я похвалиха за дома,който ни е дала, тя ....Ми то,ми аз,ми ние...
Хайде сега чакам пак да ми кажете, че жената е в дома на сина си и да го показва като брокер е ок. Ама не е.
Апартамента е мой,но вътре го оправяхме двамата. И той като каза, че  лепи плочки, майка му се изсмя - ти ли бе?

Последна редакция: нд, 10 ное 2019, 19:56 от mrav4ica

# 24
  • France
  • Мнения: 12 453
Тя имота го е дарила на сина си, а не на майката на снахата.
Тоест според теб снахата трябва вечно да се чувства гостенка в къщата и да няма права. После защо снахите не искат да живеят по разни пристроени етажи. И аз не бих.

# 25
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 265
,,Чувствай се като у дома си,но не забравяй,че си на гости.,,....
Нещо такова се получава.

# 26
  • Мнения: 12 662
Тя имота го е дарила на сина си, а не на майката на снахата.
Тоест според теб снахата трябва вечно да се чувства гостенка в къщата и да няма права. После защо снахите не искат да живеят по разни пристроени етажи. И аз не бих.

Тая глупост  пък как я измисли.  Но майка й трябва  да се чувства гостенка.

# 27
  • France
  • Мнения: 12 453
Ти слагаш ударението на факта, че синът е едноличен собственик, а не че става дума за семейно жилище. Как да тълкувам думите ти по друг начин?
Имам приятелки при които не се чувствам на гости. И кафе си правя и помагам в чистенето след купон. Това значи ли, че всяка минала от там свекърва трябва да се сърди?

# 28
  • Мнения: 2 050
Амаан от имоти. По-добре да живея на балатум и да се завивам с ропски одеала вместо да ми трият носа. Или пък да ми хрумне да се боря за титлата ''най-добрата домакиня''. Това става от безинересен живот. Или живот в който други проблеми няма, ами дай да си ги създадем.

# 29
  • Мнения: 12 662
Нали се разбрахме, че свекърите обикновено даряват имот на сина си, а не на снахата. Или още имате  против това?

Общи условия

Активация на акаунт