ПАРИЖ - 15

  • 46 810
  • 754
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 1 068
Музеите към днешна дата са затворени. На страницата на Лувъра е отбелязано, че ще бъде така до 18 Май https://www.louvre.fr/en/visit
Иначе франсетата са навън. Бях на Сансвкьор и всяка педя беше заета от хора, същото и около Дома на инвалидите, Нотр Дам, Ботаническата градина, Люксембурговите градини. Животът в Париж си върви, просто няма обичайния наплив от туристи.



# 376
  • Мнения: 646
Записвам се при вас и започвам да ви чета Hug
Момичета, в страницата на Лувър пише, че не работи до 18.05.2021, някой знае ли дали от 19-ти отварят? И за другите музеи как стоят нещата?
В страницата на Айфеловата Кула също нищо не пише (само, че за сега са затворени заради Ковид) ... гледам, че в Европа започват да облекчават мерките, знае ли някой във Франция кога ще започне турситическия сезон?

# 377
  • Мнения: 82
Здравейте! Моля някой, който е в Париж или е бил скоро, да каже работят ли хотелите в момента и има ли някакви ограничения по повод на резервациите? От хотела, който съм резервирала за края на юни, са ми отговорили, че няма да приема посетители поне до 9 юли в. вр. с ковид мерките на френското правителство. Също така - шатълите от летище Бове изпълняват ли се регулярно? В сайтовете намерих за полетите на Уиз, но не виждам за този, който сме избрали с Раян. Отново към пътувалите скоро - правиха ли ви  и бърз тест при пристигане на летището?
Благодаря предварително!

# 378
  • Мнения: 1 068
Аз се върнах на 10 май и мога да споделя, че затруднения във връзка с резервации на хотел не съм имала. Шатълите от и за Бове са редовни и разписанието им е спрямо полетите на летището. Тестове не се правят на летището във Франция.

# 379
  • Мнения: 82
Аз се върнах на 10 май и мога да споделя, че затруднения във връзка с резервации на хотел не съм имала. Шатълите от и за Бове са редовни и разписанието им е спрямо полетите на летището. Тестове не се правят на летището във Франция.
Благодаря Ви! Blush  Явно точно този хотел не работи, но са го описали по такъв начин, че създава впечатление, сякаш има някакви рестрикции.

# 380
  • Мнения: 7
Здравейте, някой знае ли дали може да се пътува с ваксинационен сертификат и положителен PCR  тест за период от 180 дни? Мисля, че ЕС го приеха, но всяка държава си има собствени изисквания.

# 381
  • Мнения: 314
Здравейте
може ли да споделите като пристигнахте на летището Бове
от къде как си купихте билетите за шатъла до Париж
-отиване и връщане ли ?  и заверяват ли се билетите за обратната посока

# 382
  • Мнения: 14 418
На Бове и на Порт Майо има автомати-еднопосочни се вземат и не се заверяват.
Може и онлай да се закупят.

# 383
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Он лайн двупосочни са по-евтини от на място.

# 384
  • Мнения: 14 418
Он лайн двупосочни са по-евтини от на място.

Да,така е .Не е много пазликата,но си я има.

# 385
  • Мнения: 314
он лайн не ми се получава  покупка билети за шатъла

# 386
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Здравейте, на 12 летим за Бове. Група от 5 човека сме. Наскоро попаднах на група във фейсбук, в която се рекламират частни шатъли от летището. Писах на един българин и цената, която ми предлага е 120 евро за всички. За тази цена ще ни закара до хотела. Ако хванем шатъла на летището,  ще ни закара до някаква Порта, откъдето пък ще трябва да мисля как да се придвижим до хотела. Предложението ме устройва, но разбира се остава съмнението, че може да е някакъв измамник Simple Smile. Не съм му потвърдила още, предполагам че ще иска да му пратя някакви пари, ако му потвърдя Simple Smile Какво мислите? Ползвали ли сте такава услуга? Или да не се занимавам с него?

# 387
  • Мнения: 581
Аз не бих се доверила.
От Porte Maillot, с метрото, ще стигнете до всяка точка на Париж безпроблемно.

# 388
  • Мнения: 3 025
Здравейте, на 12 летим за Бове. Група от 5 човека сме. Наскоро попаднах на група във фейсбук, в която се рекламират частни шатъли от летището. Писах на един българин и цената, която ми предлага е 120 евро за всички. За тази цена ще ни закара до хотела. Ако хванем шатъла на летището,  ще ни закара до някаква Порта, откъдето пък ще трябва да мисля как да се придвижим до хотела. Предложението ме устройва, но разбира се остава съмнението, че може да е някакъв измамник Simple Smile. Не съм му потвърдила още, предполагам че ще иска да му пратя някакви пари, ако му потвърдя Simple Smile Какво мислите? Ползвали ли сте такава услуга? Или да не се занимавам с него?
Аз съм ползвала. Струваше 20 евро на човек и те карат до адрес в Париж. Няма да ти искат никакви пари предварително, само да потвърдиш пътуването си и кога точно пристигаш. Не знам дали за същите става въпрос, но нямаше никакъв проблем. По- късно ще потърся дали пазя още номера и ще ти го изпратя на лично съобщение да звъннеш и да се разбереш, ако искаш.

# 389
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Здравейте, на 12 летим за Бове. Група от 5 човека сме. Наскоро попаднах на група във фейсбук, в която се рекламират частни шатъли от летището. Писах на един българин и цената, която ми предлага е 120 евро за всички. За тази цена ще ни закара до хотела. Ако хванем шатъла на летището,  ще ни закара до някаква Порта, откъдето пък ще трябва да мисля как да се придвижим до хотела. Предложението ме устройва, но разбира се остава съмнението, че може да е някакъв измамник Simple Smile. Не съм му потвърдила още, предполагам че ще иска да му пратя някакви пари, ако му потвърдя Simple Smile Какво мислите? Ползвали ли сте такава услуга? Или да не се занимавам с него?
Аз съм ползвала. Струваше 20 евро на човек и те карат до адрес в Париж. Няма да ти искат никакви пари предварително, само да потвърдиш пътуването си и кога точно пристигаш. Не знам дали за същите става въпрос, но нямаше никакъв проблем. Ако искаш по- късно ще потърся дали пазя още номера и ще ти го изпратя на лично съобщение да звъннеш и да се разбереш?
Sunnyhobi, много ще съм ти благодарна, ако ми изпратиш контакти. Бих била по-спокойна, ако ползвам услугите на шатъл, който вие сте ползвали и препоръчвате. А и кацаме късно вечерта и ще бъде трудно с метрото.

Общи условия

Активация на акаунт