ПАРИЖ - 15

  • 46 516
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 5 000
Тестовете може да се направят и в аптека. Струват мисля 30 евро. Нищо ново няма в санитарните мерки напоследък.

# 511
  • До морето
  • Мнения: 7 014
Следят стриктно. Ако се надявате да минете между капките, не мисля че ще стане.

# 512
  • Sofia
  • Мнения: 847
Здравейте! Имаме закупени билети за Париж за след 10 дни. Билетите бяха купени още преди пандемията, няколко пъти сменяха дати от уизеър, в крайна сметка не канселирахме пътуването. Притеснява ме обаче, че от трима човека, само един е ваксиниран.  До колкото чета ще има възможност за посещение на музеи, ресторанти и т.н. дори с антигенен или пср тест. Реално за 7 дни трябва да направя 2 теста там Sad Някой със скорошни впечатления от първо лице? Затегнати ли са мерките и има ли смисъл да пътуваме Sad
Преди 3 дни се върнах от Париж. Навсякъде сканираха QR кода на сертификата, но аз съм ваксинирана. Имам предвид освен музеи, катедрали, Дисни ленд, Виенско колело, Айфеловата кула, така и всички заведения дори и да седнеш на открито.
По магазините не искат сертификат, но влизаш задължително с маска и си дезинфектираш ръцете.
Ако има нещо друго - питайте!

# 513
  • Мнения: 305
Здравейте, можете ли да препоръчате хотелче за нощувка в Париж на приемливи цени Simple Smile За придвижване из града предполагам дневни карти за транспорт, биха свършили работа Simple Smile Благодаря!

# 514
  • Мнения: 8 687
Хотел Зора (Hotel Zora) на улица "Leopold Bellan" 4,близо е до Халите. Цената е към €120. Има го в нета.

# 515
  • Sofia
  • Мнения: 847
Яги, би ли споделила контакти или сайт на апартаментчето? Ул. Риволи ми е едно от предпочитаните места за настаняване в Париж. Може и на лични. Благодаря!
https://www.apartments-ws.com/en
Този е ап.3 на Риволи 37.
Обаче пак казвам - само локацията и прозореца са топ. За другото трябва да попреглътнете малко. Има ги и в airbnb, но са доста по-скъпи.

jennifer_6631, около 100 евро на вечер излезе.

# 516
  • Мнения: 305
Хотел Зора (Hotel Zora) на улица "Leopold Bellan" 4,близо е до Халите. Цената е към €120. Има го в нета.

Страхотен е, но за съжаление няма места за нашите дати Sad

# 517
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Здравейте, можете ли да препоръчате хотелче за нощувка в Париж на приемливи цени Simple Smile За придвижване из града предполагам дневни карти за транспорт, биха свършили работа Simple Smile Благодаря!
Хотел Бастил. Излезе ми 150 евро за 4 нощувки.

# 518
  • Мнения: 19
Здравейте, билетите за Дисниленд от сайта в началната страница, ако искам да купя за един ден, 1 парк, не уточнява кой парк и това се избира на място кой парк да се посети, правилно ли разбирам?

# 519
  • Софето
  • Мнения: 616
Здравейте, билетите за Дисниленд от сайта в началната страница, ако искам да купя за един ден, 1 парк, не уточнява кой парк и това се избира на място кой парк да се посети, правилно ли разбирам?

Да, на място избираш.
Вчера се прибрахме от Франция, 3 дни по Лоара, по 1 ден Париж и парк Астерикс и два дни Дисниленд. Бъдете много внимателни, откраднаха ми портмонето с всичките ми лични документи, банкови карти и пари вътре. На спирката на шатълите за Дисни хотелите, три деца ме обраха без да се усетя, буквално за секунди.

# 520
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Привет!
След 2 седмици пътуваме и имам 3 въпроса:

1. Откъде купихте карта за метрото и каква е цената?

2. За разходката по Сена с корабче предварително ли се купват билети или може и на място?

3. Пътуваме с Райън и ще ни трябва шатъл до града. Моля за препоръка как най-сигурно и изгодно да се придвижим. Simple Smile

# 521
  • Русе
  • Мнения: 2 153
По т. 1. Всичко купувам на място.на 1 стр. Има линк към сайта на транспорта. 8зберете си каква карта или карне от 10 билета, в зависимост кога пристигате, колко ще стоите.
По т.3 има шатъл Буве -Париж, има и сайт от където се купуват. Ако се вземе онлайн двупосочно излиза най-евтино. Има и други опции, които съм описала по-горе,но са за предпочитане за хора, които говорят поне малко езика или не се притесняват, че са в чужда страна. Шатъла е най-сигурен. По-скъпо е с българите от фейсбук, но пък те карат до хотела. Може и чрез тях. Не съм пътувала с тях.

# 522
  • Sofia
  • Мнения: 847
Привет!
След 2 седмици пътуваме и имам 3 въпроса:

1. Откъде купихте карта за метрото и каква е цената?

2. За разходката по Сена с корабче предварително ли се купват билети или може и на място?

3. Пътуваме с Райън и ще ни трябва шатъл до града. Моля за препоръка как най-сигурно и изгодно да се придвижим. Simple Smile
По т.1 - Ние си взехме седмични карти Navigo - те са от понеделник до неделя и вклюват всички зони 1-5, както и влаковете от/до Дисни, Версай и летище Шарл Де Гол. Цената им е 22.80 евро ако си я инсталираш на телефона. Ако искаш пластика + 5 евро и снимка.

# 523
  • Русе
  • Мнения: 2 153
Привет!
След 2 седмици пътуваме и имам 3 въпроса:

1. Откъде купихте карта за метрото и каква е цената?

2. За разходката по Сена с корабче предварително ли се купват билети или може и на място?

3. Пътуваме с Райън и ще ни трябва шатъл до града. Моля за препоръка как най-сигурно и изгодно да се придвижим. Simple Smile
По т.1 - Ние си взехме седмични карти Navigo - те са от понеделник до неделя и вклюват всички зони 1-5, както и влаковете от/до Дисни, Версай и летище Шарл Де Гол. Цената им е 22.80 евро ако си я инсталираш на телефона. Ако искаш пластика + 5 евро и снимка.
За тази опция трябв телефона да поддържа определена функция, забравих каква беше, моя няма. NFC или нещо подобно за андроид. Айфоните май могат.

# 524
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Благодаря момичета, златни сте! 🌷

Общи условия

Активация на акаунт