ПАРИЖ - 15

  • 46 514
  • 754
  •   1
Отговори
# 525
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Привет!
След 2 седмици пътуваме и имам 3 въпроса:

1. Откъде купихте карта за метрото и каква е цената?

2. За разходката по Сена с корабче предварително ли се купват билети или може и на място?

3. Пътуваме с Райън и ще ни трябва шатъл до града. Моля за препоръка как най-сигурно и изгодно да се придвижим. Simple Smile

По т. 2 можеше на място /преди пандемията/. Имаше много каси, нямаше опашки. Бях говорила с тях по месинджър, защото исках да си запазя безплатен билет за определена дата/РД/. Казаха ми да не се притеснявам и на място да си взема билета. Много любезни.

# 526
  • Мнения: 763
И ние се завърнахме вчера от Париж Simple Smile. Притесненията ми относно времето се оказаха напразни  - хванахме 5 слънчеви и горещи дни, с температури от около 30 градуса. Хората си правеха плаж в парковете Joy Даже съжалих, че не взехме сандали и по-летни дрехи - на моменти не се издържаше от жега.  Направихме 2 нощувки в Париж в хотел на 15 Мин от Айфеловата кула (държах всичко да е на пешеходно разстояние). Хотелчето - Latour Maubourg се оказа много прилично за 120 Евро на вечер с включена закуска…Взехме за два дни и хоп он хоп оф бус, тъй като не беше лесно с моят 11-годишен мрънкащ младеж Wink. Разстоянията в Париж наистина са големи - правехме по 13-14 км на ден пеша. На третия ден се придвижихме с влак до Дисниленд и там направихме 3 нощувки с 2 дни в парка.
На всички, на които предстои пътуване в скоро време, пожелавам незабравими дни в Париж Heart

# 527
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Може ли контакти на българите, които транспортират от Бове до хотела?

# 528
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Може ли контакти на българите, които транспортират от Бове до хотела?
  този превоз ползвах аз. Даде ми ги любезна съфорумка.

# 529
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Благодаря! 🌷

# 530
# 531
  • sofia
  • Мнения: 2 255
Пак се включвам аз, на час по лъжичка, но знам, че тук ще намеря информация от първа ръка Simple Smile
Автобусите от Бове до Париж къде спират в Париж - на едно централно място само или на няколко? Инстересувам се конкретно за гара Св. Лазар, че ни е най-близо до хотела.

# 532
  • Мнения: 14 394
Пак се включвам аз, на час по лъжичка, но знам, че тук ще намеря информация от първа ръка Simple Smile
Автобусите от Бове до Париж къде спират в Париж - на едно централно място само или на няколко? Инстересувам се конкретно за гара Св. Лазар, че ни е най-близо до хотела.

Спират само на Порт Майо.От там такси или метро 1 с прекачване 13.Погледнете на картата.

# 533
  • Мнения: 19
Здравейте, някой може ли да ме ориентира как най-лесно да преценя какъв транспорт трябва да използваме. Например слизаме на Порт Майо и адреса на хотела ни е 19 rue de Berne, 08.Шанз-Елизе? Ще съм ви благодарна. И още нещо, отиваме с рожденичка на 7 години, Дисниленд ще бъде в деня след рождения ден, а на самия рожден ден - Айфеловата кула, разходка с корабче и др., но тя си иска торта Simple Smile Някой има ли представа откъде можем да купим не парче, а малка торта, нямам представа какъв тип са сладкарниците там, продават ли се цели малки торти без поръчка, както в БГ?

# 534
  • Мнения: 18 993
Метро 1 и после на Charles de Gaulle Etoille сменяте на метро 2 до спирка Rome

# 535
  • Мнения: 19
Метро 1 и после на Charles de Gaulle Etoille сменяте на метро 2 до спирка Rome
Благодаря много!

# 536
  • Sofia
  • Мнения: 847
Здравейте, някой може ли да ме ориентира как най-лесно да преценя какъв транспорт трябва да използваме. Например слизаме на Порт Майо и адреса на хотела ни е 19 rue de Berne, 08.Шанз-Елизе? Ще съм ви благодарна. И още нещо, отиваме с рожденичка на 7 години, Дисниленд ще бъде в деня след рождения ден, а на самия рожден ден - Айфеловата кула, разходка с корабче и др., но тя си иска торта Simple Smile Някой има ли представа откъде можем да купим не парче, а малка торта, нямам представа какъв тип са сладкарниците там, продават ли се цели малки торти без поръчка, както в БГ?
Привет! Има няколко начина да стигнете до 19 rue de Berne от Порт Майо. Мисля, че най-лесно ще е като отидете пеша до спирката на Метро 2 и пътувате 4 спирки.Пуснете си го на Гугъл мапс и ще Ви стане по-ясно.
Малка тортичка, тип паста/сладкиш има във почти всяка пекарна. Вземете си свещичка от БГ. Може да проверите и в супермаркет, често казано не съм обръщала внимание.

# 537
  • Мнения: 19
Здравейте, някой може ли да ме ориентира как най-лесно да преценя какъв транспорт трябва да използваме. Например слизаме на Порт Майо и адреса на хотела ни е 19 rue de Berne, 08.Шанз-Елизе? Ще съм ви благодарна. И още нещо, отиваме с рожденичка на 7 години, Дисниленд ще бъде в деня след рождения ден, а на самия рожден ден - Айфеловата кула, разходка с корабче и др., но тя си иска торта Simple Smile Някой има ли представа откъде можем да купим не парче, а малка торта, нямам представа какъв тип са сладкарниците там, продават ли се цели малки торти без поръчка, както в БГ?
Привет! Има няколко начина да стигнете до 19 rue de Berne от Порт Майо. Мисля, че най-лесно ще е като отидете пеша до спирката на Метро 2 и пътувате 4 спирки.Пуснете си го на Гугъл мапс и ще Ви стане по-ясно.
Малка тортичка, тип паста/сладкиш има във почти всяка пекарна. Вземете си свещичка от БГ. Може да проверите и в супермаркет, често казано не съм обръщала внимание.
Благодаря ви!

# 538
  • До морето
  • Мнения: 7 013
Почти навсякъде в Париж има малки сладкарнички/пекарни и можете да вземете малка торта. Ние също празнувахме там и бях решила предишните два дни да се оглеждам за такова място. Оказа се, че са навсякъде и имаше и една точно до входа на хотела 😃

# 539
  • Мнения: 6 843
Не мога дам линк в момента, но ако сте почитатели на фините десети, потърсете блига на Ирина Купенска и статията за любимите и сладкарници в Париж. Една от тях се оказа близо до апартамента, в който бяхме отседнали и пет дни им бяхме редовни клиенти. Разкошно удоволствие за сетивата!

Общи условия

Активация на акаунт