Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 016
  • 763
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 11 737
Веднъж съм го пила този АБ, не е имало проблем, но винаги ми е странно, когато в листовката на лекарство е описано като странични реакции обриви, а докторите като им кажеш и казват, че не е от лекарствата Rolling Eyes
Специално на този АБ, описаните реакции започват именно с обривите:
Скрит текст:
4. Възможни нежелани реакции
Както всички лекарства, Аксеф може да предизвика нежелани реакции, въпреки че не всеки ги получава. Важно е да сте започнати какви могат да бъдат тези нежелани реакции.
Малък брой хора, които приемат Аксеф, получават алергична реакция или потенциално сериозна кожна реакция.

Симптомите на тези реакции включват:

• Тежка алергична реакция. Признаците й включват надигнат и сърбящ обрив, подуване, понякога на лицето и устата, което може да причини затруднено дишане.
• Кожен обрив, който може да има мехурчета и да изглежда като малки мишени (тъмно петно
в центъра, заобиколено от по-светла област с тъмен пръстен около нея).
• Широкоразпространен обрив с мехури и лющене на кожата (това може да са признаци на
синдром на Стивънс - Джонсън или на токсична епидермална некролиза).

Още за АКСЕФ таблетки 500 мг * 10 НОБЕЛ (AKSEF tablets 500 mg * 10 NOBEL), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30000655/%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B5%D1%84 … 0-%D0%BC%D0%B3-10

# 736
  • Мнения: 978
Здравейте,
темата силно ме интересува. Проблема ми е следния: на 30 години съм, на 16-17 за първи път получих цистит, лекувах се с антибиотик. През останалите 12-13 години до сега съм получавала още 2-3 пъти, единично, и минаваше с ципрофлоксацин или цистирен, зависи колко е зле положението.
Тази година обаче не знам какво стана - от началото на годината правим опити за бебе, и това ми е 3ти или 4ти цистит. Забелязала съм, че се появява около или след овулацията, а този месец няколко дни след цикъл. Събудих се през нощта с познатото чувство, при което, след като не спах цяла вечер, не издържах и пих монурал, и в следващите 5 дни пих цистирен профилактично -2 пъти по 2. Тъкмо си мислех че е приключило и на 5тия ден отново се прояви. Говорих с личната лекарка, която ми изписа ципрофлоксацина 5 дни да го пия и след това да пусна стерилна урина.
Не знам вече какво да правя, как да забременея с този постоянен цистит, спира ми опитите и всичко, знаете и колко е дискомфортно.
Последните 2 пъти има и наличие на кръв в урината. Sad

# 737
  • Мнения: 54 436
Стерилната урина се пуска поне седмица след спиране на АБ.

# 738
  • Мнения: 12
Здравейте, момичета! Около 10.07 ми се появи цистит за първи път от години насам, започна изведнъж, с много остри болки. Беше ми изписан антибиотик, Ципрофлоксацин, който приемах 5 дни и болките отшумяха. Спрях приема миналата седмица и снощи пак се събудих от болки.

Имам следното притеснение- още щом започнаха болките предния път си взех Уринал Акут и малко след приема му ми се появи бледочервено зацапване. Точно в същия ден ми дойде цикъла и прецених, че това е причината за зацапването, не му обърнах внимание. Снощи отново изпих таблетка Уринал и отново след нея се появи зацапване. Въпросът ми е дали сте имали подобен проблем с Уринал, дали трябва да се притеснявам от други проблеми, или е от самите таблетки - те са червени и си мисля, че оцветяването се дължи на тях, тъй като въпреки болките, зацапването се появява при уриниране след като съм взела таблетката (и то не 1вото, а например 2ро или 3то).

Благодаря ви и се надявам да сте здрави! 🙂

# 739
  • Мнения: 54 436
Не, не е от Уринал.
По-скоро няма полза от него.
Имаш отново инфекция и кръв в урината, която само с Уринал няма да оправиш.
Пусни стерилна урина.

Аз да се оплача.
Установих, че фъстъците ми дразнят пикочните пътища. Голям фен съм, но ще се откажа, за съжаление.
Бях ги спряла за дълго, скоро се изкуших и изядох 2 пакета за няма и месец.
Сега отново имам гъделичкане в уретрата и леко парене. Sad
Очевидно тъпата Ешерихия пак е избуяла. Sad
Ще си купя Уроцист, тук бяхте доволни от него.

# 740
  • Мнения: 11 737
Такова зацапване не знам колко е типично при цистит. Ако имаш възможност посети гинеколог.
Аз при един такъв упорит рецидивиращ цистит и след няколко АБ се обзаведох с киста на яйчника и прокървяванията бяха от нея.
Може да има розово зацапване, ако изхвърлиш песъчинка или малко камъче, което раздира пикочния мехур, когато излиза.
Не знам дали уринала действа в посока да изхвърля песъчинки. Други фитопрепарати съм пила за това. Уринал пих веднъж и не съм доволна изобщо.
Но като цяло- не е рядкост при мен ако имам циститни проблеми, или стомашни, или да боря някаква инфекция или вирус и да не ми разбърка МЦ. Да подрани, да се обзаведа с кисти, или да има някаква друга аномалия.
И понеже се чудя все дали е от самите лекарства, които пия, или от самото моментно заболяване, то не мога категорично да кажа, че при теб уринал не е причина за тези проблеми.
Всички сме различни.

Аз да питам за Монурал. Знам ме много от вас са пили.
Когато има криза и се касае за изхвърляне на песъчинки и камък, примерно, а не за бактерия, може ли да се приеме еднократно Монурал, превантивно, предпазващо от последваща инфекция?

# 741
  • Мнения: 978
Такова зацапване не знам колко е типично при цистит. Ако имаш възможност посети гинеколог.
Аз при един такъв упорит рецидивиращ цистит и след няколко АБ се обзаведох с киста на яйчника и прокървяванията бяха от нея.
Може да има розово зацапване, ако изхвърлиш песъчинка или малко камъче, което раздира пикочния мехур, когато излиза.
Не знам дали уринала действа в посока да изхвърля песъчинки. Други фитопрепарати съм пила за това. Уринал пих веднъж и не съм доволна изобщо.
Но като цяло- не е рядкост при мен ако имам циститни проблеми, или стомашни, или да боря някаква инфекция или вирус и да не ми разбърка МЦ. Да подрани, да се обзаведа с кисти, или да има някаква друга аномалия.
И понеже се чудя все дали е от самите лекарства, които пия, или от самото моментно заболяване, то не мога категорично да кажа, че при теб уринал не е причина за тези проблеми.
Всички сме различни.

Аз да питам за Монурал. Знам ме много от вас са пили.
Когато има криза и се касае за изхвърляне на песъчинки и камък, примерно, а не за бактерия, може ли да се приеме еднократно Монурал, превантивно, предпазващо от последваща инфекция?

Минурслър доколкото знам е антибиотик и не действа така - превантивно

# 742
  • Мнения: 39 357
Така и така си решила да пиеш Монурал. Ако получиш усложнение- тогава го изпий.

# 743
  • Мнения: 4 344
Мер,изхвърлянето е след литотрипсия ли и с цел  превенция ли?Даже и след цистокопия съм го пила.

# 744
  • Мнения: 11 737
Не. Майка ми има проблем с камъни и песъчинки от години. Страдала е и от цистит. Билки, антибиотици... не знам кога какво решават да изпишат и какви изследвания и пускат. Лятото и се случва да размърда пясъци. Изписвали са и Монурал, мисля ме дори без да има бактерии, а само кръв в урината, когато е изхвърляла пясък.
Направи криза пак, мисля че след една минерална вода. Не беше пила дълго време фитопрепарати и явно разбута някое камъче, или по-голяма песъчинка. Имаше розово при забърсване, силни болки, но отшумяха нещата за няколко часа с повече вода, мечо грозде и 2 Цистона. Явно е раздрало мехура и затова се чудех дали не е добре да удари един Монурал, да не стане инфекция от самото одраскано. Тя се отказа.

# 745
  • Мнения: 12
Момичета, благодаря ви за отговорите! Зацапването изчезна щом спрях да пия уринал, но имам болки в бъбреците и утре отивам до лаборатория да си пусна проба стерилна урина и ще посетя лекар. Ако можете да ми препоръчате човек в София, бих ви била много благодарна, тъй като досега винаги съм се лекувала в Пловдив и нямам представа къде да отида. Благодаря ви!

# 746
  • Мнения: 5
Помощ има ли някой който се е излекувала.от хроничен Цистит?😢

# 747
  • Мнения: 220
Не съм се излекувала, но знам че
 месеци и години се пият билки и добавки.
Сага започвам сериозно и продължително тази терапия- чай за бактерии в урината, феминела урофорте, ангоцин, солидагорен.
Дори лекарка ми се оплака, вика бях така две години, и през цялото време е пила
Уринал акут и бисептол по две таблетки при кризи.
Аз обаче повече неща съм добавила, дано да стане.

Помощ има ли някой който се е излекувала.от хроничен Цистит?😢

# 748
  • Мнения: 54 436
Изпила съм 10 АБ за година и не мисля, че съм се излекувала.
Но повече няма да пия, нито ще се изследвам. Полза не видях нито от едното, нито от другото.
Също и от Уринал Акут, никакъв резултат. Само замазва положението.
Ще пия чайове, Цистостоп Рапид, ако се наложи, също Цистон не съм пробвала.
Сега пия Уроцист и съм доста облекчена за тридневен прием.
Но спирам фъстъците завинаги, колкото и да ги обичам.

# 749
  • Мнения: 5
Здравейте страдам от пареща,гъделичкаща болка ниско долу в корема и по-уретрата вече 5 -ти месец.Ходих на уролози,гинеколози,нефролози.Прафих всякакви изследвания даже скенера с цветен контраст.Пих антибиотици,чайове и всички видове цисто стоп рапид ср,уробиотици,пробиотика,д-манози.Стигнах и до кортикостероид да ми бият и винаги съм спазвала мн стриктна хигиена та дори и гладене на бельото.На много стриктна диета съм от 3м.ве ям никакво сладко,газирано ,люто,пържено,не ям и месо вече само алкални храни...Помощт правя всичко е никакъв резултат.Спря ми живота,изпи ми жизнеността,не мога да тренирам,нямам полов живот, страх ме е  да влезна и в басейни и в море.😢😢😢не се живее така.Моля ако някой е минал през този ад и наказание да сподели как се е спасил!

Общи условия

Активация на акаунт