Цистит - традиционно и алтернативно лечение - тема 6

  • 31 009
  • 763
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 220
Здравейте.От 7 години имам цистит без бактерии.Парене,често уриниране,сърбежи и такива интимни неразположения.Проблемът е,че лекарите не могат да открият причината за това.В урината не се изолират никакви бактерии.Била съм на всякакви лекари.Лежала съм в болница,приемала съм всякакви антибиотици,но нищо.Това не се търпи вече.Ако има някой,който се е излекувал от това или минава през същото,ще се радвам да сподели.

Пинка, как е положението при теб с днешна дата?
Аз установих, че лабораториите не почти не засичат бактериии в урина и влагалище. Вчера минах през един познат лекар, който взе секрет и се оказа с наличие на ентерококи и трихомони, никоя лаборатория до сега не ги е засичала, а симптоми на парене и цистити имам. Надявам се този път да се оправят нещата, но е важно да се разбере от къде идва проблема. Също има някакъв интерстициален цистит, за който не намират причина, но е постояннен.
Пре мен билките и ангоцина помагат, но само докато ги пия, добре че пуснах този секрет, та се видя причината.

# 721
  • Варна
  • Мнения: 1 529
zxcpoi11,

Интересно ми е този твой познат доктор как ги е открил?

Специално за трихомоните зная, че се пуска малко по-различно изследване, защото се водят анаеробни. Ако не се лъжа, дори се носят в специална среда до лабораторията. Както и изследването за уреаплазми и микоплазми се прави отделно от класическото за повечето бактерии. Тоест в лабораторията трябва да се занесат няколко тампона със секрет, защото от един не може да се направят всички тестове. Нека по-вещите ме поправят.

Би ли споделила за останалите какво е предприел този доктор, след като е открил причинителите?

# 722
  • Мнения: 220
zxcpoi11,

Интересно ми е този твой познат доктор как ги е открил?

Специално за трихомоните зная, че се пуска малко по-различно изследване, защото се водят анаеробни. Ако не се лъжа, дори се носят в специална среда до лабораторията. Както и изследването за уреаплазми и микоплазми се прави отделно от класическото за повечето бактерии. Тоест в лабораторията трябва да се занесат няколко тампона със секрет, защото от един не може да се направят всички тестове. Нека по-вещите ме поправят.

Би ли споделила за останалите какво е предприел този доктор, след като е открил причинителите?

Секрета го взе на място, на стъкло го натрива и после го гледа под микроскоп. Не ги носи в лаборатория.
Уреа и мико плазми не гледа.
Мисля че с такава натривка само ентерококи, стрептококи и там не знам какви коки може да се видят 😁
Той не отрича лабораториите, но факт че няколко секрета са чисти от лабораторни изледвания, а симптоми имам. Също единствено Геника ми показа уреаплазма парвум в урина. А симптоми на парене, сърбеж, гъделичкане и болки в пикучния мехур имам.
Изписа ми Бисептол, понеже не понасям някой видове антибиотици и още едни таблетки за трихомоните, които са турски или швейцарски ( ще ги потърся в нета ако има)Ако не намеря вносните ще го питам за тукашни  таблетки за трихомони.

# 723
  • Мнения: 130
Здравейте, дами!
Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам съвет.
От около вече 3 години ме мъчи "цистит". Пиша го в качивки, защото ходя по лекари вече почти всеки месец, ако не - през месец. Всичко изследвахме бъбреци, пикочен мехур, при генеколог ходих. Като цяло отвсякъде минах - нямам проблеми с нищо и нямам цистит , така ми казаха.
Това, което усещам е, че постоянно ми се пишка, а като отида - никакъв резултат. Няма парене или болка. Но сякаш усещам подуване на мехура. Единственото което ми казаха лекарите, е че на нервна почва.
Ако пия често чайове, сякаш поминава, но е временно.
Вече не знам какво да правя, много е притеснително и неудобно.
Според Вас хроничен цистит ли е, или да търся други алтернативи.
Благодаря Ви предварително, бъдете здрави !

# 724
  • Мнения: 11 737
Вода пиеш ли? Simple Smile
Аз се научих да пия вода. Преди това изобщо не се усещах, че пия вода само след хранене.
Ако пиеш прилично количество вода, не мога да си обясня как ще има позив и няма да излезе нищо. Евентуално ако се отделя с голямо потене - тогава да, но пак значи, че трябва да пиеш повече вода.

# 725
  • София
  • Мнения: 1 948
Здравейте, дами!
Не знам дали е правилната тема, но искам да попитам съвет.
От около вече 3 години ме мъчи "цистит". Пиша го в качивки, защото ходя по лекари вече почти всеки месец, ако не - през месец. Всичко изследвахме бъбреци, пикочен мехур, при генеколог ходих. Като цяло отвсякъде минах - нямам проблеми с нищо и нямам цистит , така ми казаха.
Това, което усещам е, че постоянно ми се пишка, а като отида - никакъв резултат. Няма парене или болка. Но сякаш усещам подуване на мехура. Единственото което ми казаха лекарите, е че на нервна почва.
Ако пия често чайове, сякаш поминава, но е временно.
Вече не знам какво да правя, много е притеснително и неудобно.
Според Вас хроничен цистит ли е, или да търся други алтернативи.
Благодаря Ви предварително, бъдете здрави !
А при изследване на стерилна урина излиза ли някаква бактерия или не?
Аз бях така около 2 год. след прекаран цистит - чиста урина и чести позиви за уриниране с малко количество урина, а аз пия доста вода и течности по принцип. Само лятото се чувствах по-добре. Докато една позната лекарка не ми каза, че бактерии в урината не се хващат при по-малка концентрация - под 10^5 или 10^4, не помня. Та затова ме посъветва да взема еднократно или двукратно Монурал, който е широкоспектърен и действа при такива бактериални инфекции, които не могат да се хванат при изследване. След като го направих, вече нямам такива проблеми с чести позиви.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 1 529
Монурал не е широкоспектърен!
Този препарат действа само срещу е.коли.

# 727
  • Мнения: 185
Здравейте, момичета.
Почвам и аз да следя тази тема😐
До сега явно съм подценявала проблема, а вие сте си вече половин доктори.
И така накратко за моите кризи...
Хваща си ме цистита по веднъж годишно,отивам до докторката, казва ми цистит, преписва ми нещо и се оправям за една седмица и забравям... до следващата криза. Не помня въобще, дори последните години да ми е пускала урина, че да знае какво точно се лекува... До сега.
Преди месец получавам една тъпа болка долу, ама си викам, че нещо не ме хваща като хората тоя цистит. Казах и го и ми пусна една обикновена урина. Излезе положителна за кръв, нитрити, левкоцити-3 и еритроцити-8.Пусна ми стерилна, а аз междувременно отидох до гинеколожката, защото трябваше да ходя на профилактичен.Показах и резултатите от урината и тя ми пусна секрет за кандида-отрицателен и анаеробни микроорганизми-отрицателен.
След седмица сколасах и си взех резултата от стерилната. На него се изолира клексиела окситока.
Утре ще ходя да ми предписва лечение, но да се допитам и до вас какво да очаквам.
Имам и няколко въпроса:трябва ли да настоявам и за други изследвания от страна на гинеколожката? Тази клебсиела влиза ли в тези анаеробни микроорганизми или трябва специално да се изследва секрет за нея, да спирам ли секса по време на лечението? Да пращам ли ММ да се изследва, въпреки че няма симптоми.... Изобщо предава ли се тази бактерия? От къде изобщо се появява?
.....
Благодарна съм за всички съвети пояснения🤗

# 728
  • Мнения: 217
Минавам само да споделя, че моята клебсиелка пак се върне ( за кой ли път вече).
Успях да си запазя час при др. Юрукова, тя ме изпрати на биорезонанс и излезнаха вирусчета, паразити и бактерии. Явно в следствие на многото изпити антибиотици организма ми се е прецакал. Ще започна лечение при нея с хомеопатия без антибиотици и се надявам да имам ефект и да забравя за тези гадини.

# 729
  • Мнения: 39 351
Може ли малко повече инфо за биорезонанса?

# 730
  • Мнения: 220
Минавам само да споделя, че моята клебсиелка пак се върне ( за кой ли път вече).
Успях да си запазя час при др. Юрукова, тя ме изпрати на биорезонанс и излезнаха вирусчета, паразити и бактерии. Явно в следствие на многото изпити антибиотици организма ми се е прецакал. Ще започна лечение при нея с хомеопатия без антибиотици и се надявам да имам ефект и да забравя за тези гадини.

Къде ходи на биорезонанс?

# 731
  • Мнения: 217
При Цветков в Пловдив. Д-р Юрукова ме изпрати и каза, че без изследването не може да ме лекува.
Биорезонанса не е нещо болезнено, до колкото разбрах всяка бактерия, всеки паразит и всеки вирус си има различна вълна на трептене. Така машината разпознава какво има в тялото, като минава през всеки орган. На база резултата ще ми изпишат схеми на хомеопатични лекарства и диета. Надявам се да се оправя.

# 732
  • Мнения: 1
Здравейте,лятно време понякога по 2-3 пъти имам лек цистит.Понеже постоянно ми е горещо и си пускам климатика и цяла вечер си седи включен.Досега ми е минавало за ден,но тези дни понеже нямах възможност да си суша косата излизах с мокра.При ,което сама изсъхваше и започнах да чувствам ниско долу в корема болка и вагинална също.Мислех,че ще ми мине,но не минаваше и пиех но шпа и спазмалгон.След това си взех цистон ,но има още болка.Преди не съм правила режим докато имам цистит и се усетих,че предните дни съм яла каквото ми душа иска.По-добре съм,но си я има болката и заради това и гърдите ме болят.Моля Ви посъветвайте ме какво друго да пита или ям .

# 733
  • Мнения: 11 737
Пусни урина за изследване и отиди на доктор.

# 734
  • Мнения: 185
Здравейте, момичета!
Излезе ми клебсебия окситока на стерилната урина. Предписаха ми антибиотик Аксеф и билкови таблетки Канефрон. На осмият ден се обринах по гушата, зад врата и вътрешната част на ръцете. Спрях антибиотика и продължих да си пия Канефрона.Обривът продължи да се разраства, спрях и него... Джипито твърди, че не било от тях. Някой да е имал подобен проблем от тези две хапчета, моля да сподели. В петък съм пак на стерилна урина и ще видя какво е положението с бактерията....

Общи условия

Активация на акаунт