Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 64 586
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 532
Ами аз исках те да ми го монтират,но след два месеца чакане и още нищо ще се пробваме ние,а не сме кой знае какви специалисти затова потърсих съвет от вас.
Тук няма да е висок шкаф а 3 един върху друг съответно долу 80,над него 100 и отгоре 60.И няма да е кухненски шкаф,а гардероб 😂😂😂

# 526
  • Мнения: 6 297
Ами аз исках те да ми го монтират,но след два месеца чакане и още нищо ще се пробваме ние,а не сме кой знае какви специалисти затова потърсих съвет от вас.
Тук няма да е висок шкаф а 3 един върху друг съответно долу 80,над него 100 и отгоре 60.И няма да е кухненски шкаф,а гардероб 😂😂😂

Спомням си, че беше писала напред в темите и даже се бях включвала да показвам май и снимки дори при нас, че така правихме, но с цели колони. На вас как ви казаха, че се решава проблемът с разпънките, които са в горния край на шкафовете? Може ли да се заместят с рафт? Защо не го направите само с два шкафа (200+40 см) и 3 врати с желаната височина? А и за дълги зимни дрехи май по-удачно е да има врата 120 см и да са 80+120+40 см (това малко оф топик, извинявам се). Подмяна да се извърши на артикулите в Икеа не е проблем иначе, дори и след 3 месеца.

# 527
  • Мнения: 532
Мисля,че бе невъзможно тк няма такава рамка 200см ,която да е дълбока 40см(което бе определящо от средното ниво Vadholma,които са 40см дълбоки)
Ок съм с това да не слагам по-дълги от 100см дрехи,а заради дълбочината ще са
с лост за закачалки.
Кухнята сама си я направих,те ми я сглобиха  и нямах никакви проблеми,но ММ не си пада много по сглобяванията и искам да съм сигурна,че съм наясно какво правим преди да го хвана в тази задача.😂
При нас коридор няма и всичко е едно и тк една малка колона разделя кухнята и този шкаф и са на една стена исках да е еднакъв с нея,от едната страна ще има връхни дрехи,от другата много рафтове с обувки.Исках да избегна портманта,предпочитам всичко да е прибрано.
Не съм видяла показаното от теб,ти винаги си много полезна и помагаш при всякакви чуденки.Ще потърся из темата.Благодаря много ❤

# 528
  • Мнения: 6 297
DTDT5, щом сте с плитки шкафчета не трябва да имате проблеми Simple Smile Много ще се радвам да покажеш резултата.

Ние сега сглобяваме с кухненски врати от Икеа цяло обзавеждане в апартамент, защото не е много голям и не искам различни стилове. Ето част от нещата в полу готово състояние.

Гардероб в процес на сглобяване, без корниз и дръжки все още. За големи врати сме ползвали от техните панели по 240 см.

Бюфет

Кухнята

И първото гардеробче от преди няколко години, за което споменах

Последна редакция: вт, 18 окт 2022, 22:26 от drago_2008

# 529
  • Мнения: 532
Жестоко е!Харесва ми много😍😍😍
Ще покажа с удоволствие,макар повечето хора не биха избрали черна кухня.Аз разчитам на многото светлина и пространство.Очаквам Икея да дойдат да си оправят плота на острова Karlby,който се отлепи ,а разбира се аз няма как да го оправя сама.
Най-ужасното нещо е да не направиш всичко наведнъж.

# 530
  • Мнения: 6 297
Твоята кухня ми е любима! Имам снимки от мостра в Икеа и освен това всеки път на място си я гледам. Simple Smile

Стискам палци сагата да приключи при вас по-скоро!

# 531
  • София
  • Мнения: 8 571
Аз съм с черна Kungsbacka (без горен ред) и мога да кажа, че в помещението стои съвсем добре; единственият минус е, че наистина се чисти по-трудно от обичайния бял лак Simple Smile Но си залсужава, според мен - писнало ми беше от бели кухни докато живеех под наем; освен това в тази икейска серия са вложени рециклирани материали, а за мен това е важно Simple Smile Много искам да видя още една черна кухня, нареждам се и аз да чакам!  На моята снимки няма да качвам, че не съм я виждала подредена като за снимка от не знам колко месеца Grinning

# 532
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте - видяла съм се в чудо! Имам поръчана и частично доставена ИКЕА кухня във Варна. За монтажа обаче ми казват че съм в някакъв списък за март месец, а всички монтажници на които звънях не желаят да сглобяват ИКЕА кухня.

Имате ли някой / фирма за сглобяване на ИКЕА кухня за Варна??

# 533
  • In transit
  • Мнения: 11 866
Ако имаш сравнително сръчен мъж си я сглобете сами. За нашата не сме чакали никой. Аз сглобих чекмеджетата и по-малките корпуси на шкафчетата, мм големите. Не е толкова сложно. До март месец, ако трябва да чакам някой ... лудост.

# 534
  • Мнения: 6 297
Да споделя едно видео относно съдомиялните, защото с кухня от Икеа се явяват единствения доста проблемен уред при пълно вграждане. Ако сте склонни да използвате хак вместо релса BEHJÄLPLIG 604.923.49, която в момента струва 90 лв и често липсва в асортимента или релса 004.845.16 с цена 40 лв, която е съвместима с модели на Електролукс, това е доста по-евтино решение, като се ползва съчмен водач на стойност 12 лв https://rosi.bg/teleskopichen-sachmen-vodach-h45-mm-2614.html

https://www.youtube.com/watch?v=dLaNe4fJegU&t=8s

и описание на руски https://www.drive2.ru/b/2892838/

Последна редакция: нд, 06 ное 2022, 20:20 от drago_2008

# 535
  • София
  • Мнения: 1 465
Здравейте - видяла съм се в чудо! Имам поръчана и частично доставена ИКЕА кухня във Варна. За монтажа обаче ми казват че съм в някакъв списък за март месец, а всички монтажници на които звънях не желаят да сглобяват ИКЕА кухня.

Имате ли някой / фирма за сглобяване на ИКЕА кухня за Варна??

Само за София имам контакт, но съм запазила тази ФБ страница, може да попиташ човека, защото сглобява не само в София, може пък да комбинира нещо: https://www.facebook.com/montajnakuhniIkea . Другото, което ми хрумва е ако някой се сети името на старата фирма за монтаж на Икеа, преди септември т.г.,тези новите и мен ме отсвириха за февруари, и ако имат офис във Варна да се свържеш с тях директно, вече няма да са толкова натоварени сигурно, а имат опит.

# 536
  • Сред мелниците
  • Мнения: 1 299
Имам тел на старите, но не ги препоръчвам. За района на София говоря.
Ако все пак някой много е закъсал...
Шкафовете са лесни. Плотовете, които трябва да се режат според мен са рискови.

# 537
  • Мнения: 532
Дали някой от вас е вграждал микровълнова?Гледах едно видео,че се слага на едни релси,чието предназначение не разбрах.Ще вграждам друг уред,на широчина и дълбочина е точно,но шкафа е по висок.Мястото,което се остане празно мисля да затворя с вратичка,но в долната част опира ако легне на дъното и трудно се отваря,тоест тр някакво неко повдигане на има затова мислех,че  е идеята на тези релси.Надявам се да сте ме разбрали🙈

# 538
  • София
  • Мнения: 144
Много благодаря на отзовалите се. Проектантката на кухнята ми каза че от старите, във Варна групата били много добри да ги намеря, но не успях. Всички имейли и телефони са изтрити. Свързах се с препоръчаният майстор във фб, дано работи извън София 🤞

# 539
  • София
  • Мнения: 30 147
Здравейте - видяла съм се в чудо! Имам поръчана и частично доставена ИКЕА кухня във Варна. За монтажа обаче ми казват че съм в някакъв списък за март месец, а всички монтажници на които звънях не желаят да сглобяват ИКЕА кухня.

Имате ли някой / фирма за сглобяване на ИКЕА кухня за Варна??
Аз следя тези и смятам да им звънна скоро. Чакам още няколко детайла за спалнята от ИКЕА Варна.

https://www.facebook.com/varnahomeservice0988712505

Общи условия

Активация на акаунт