Кухня от ИКЕА - тема 3

  • 64 005
  • 738
  •   1
Отговори
# 540
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Здравейте! Дали някой може да ми каже в този кухненски шкаф дали ще се събере тази кошница. Кошницата по размери е точно колкото ширината и дълбочината вътре в шкафа (Ширина: 56.4 см), но ме притеснява това, което пише в обяснението на кошницата - Ширина: 56.4 см Рамка, ширина: 60 см.
Шкаф
Кошница

# 541
  • София
  • Мнения: 44 095
Предполагам за серията metod, които са по 60

# 542
  • Мнения: 6 292
Здравейте! Дали някой може да ми каже в този кухненски шкаф дали ще се събере тази кошница. Кошницата по размери е точно колкото ширината и дълбочината вътре в шкафа (Ширина: 56.4 см), но ме притеснява това, което пише в обяснението на кошницата - Ширина: 56.4 см Рамка, ширина: 60 см.
Шкаф
Кошница
Според мен ще си влезе зад врата 60 см. Стандартно светлата ширина на един шкаф 60 см е вътрешно -56,4 см. Притеснителна е дълбочината. Тя варира при различните кухненски шкафове, ако е по-малка от 56,5 см ще е проблем и ще трябва да я върнете... Дават само на плота 61 см.

# 543
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
Здравейте! Дали някой може да ми каже в този кухненски шкаф дали ще се събере тази кошница. Кошницата по размери е точно колкото ширината и дълбочината вътре в шкафа (Ширина: 56.4 см), но ме притеснява това, което пише в обяснението на кошницата - Ширина: 56.4 см Рамка, ширина: 60 см.
Шкаф
Кошница
Според мен ще си влезе зад врата 60 см. Стандартно светлата ширина на един шкаф 60 см е вътрешно -56,4 см. Притеснителна е дълбочината. Тя варира при различните кухненски шкафове, ако е по-малка от 56,5 см ще е проблем и ще трябва да я върнете... Дават само на плота 61 см.
57,6 е дълбочината. Ние шкафа го купихме, но ми се иска да влезе кошницата в него.

# 544
  • Мнения: 6 292
Здравейте! Дали някой може да ми каже в този кухненски шкаф дали ще се събере тази кошница. Кошницата по размери е точно колкото ширината и дълбочината вътре в шкафа (Ширина: 56.4 см), но ме притеснява това, което пише в обяснението на кошницата - Ширина: 56.4 см Рамка, ширина: 60 см.
Шкаф
Кошница
Според мен ще си влезе зад врата 60 см. Стандартно светлата ширина на един шкаф 60 см е вътрешно -56,4 см. Притеснителна е дълбочината. Тя варира при различните кухненски шкафове, ако е по-малка от 56,5 см ще е проблем и ще трябва да я върнете... Дават само на плота 61 см.
57,6 е дълбочината. Ние шкафа го купихме, но ми се иска да влезе кошницата в него.
Има щом знаете вътрешните размери на шкафа какво Ви притеснява? Те си отговарят. Поръчвайте кошницата и няма да имате проблем при гореописаните сантиметри Wink

П.П. Това, което подчертавате е външен габарит на шкафа. Винаги така се дават размерите. На разговорен език "Шкаф 60 см", т.е. тази кошница е за шкаф 60 см. Вътрешната ширина на този шкаф е 56,4 см.

# 545
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582

drago_2008, благодаря! Да това ме притесняваше. Чудех се какво точно означава вътрешни или външни размери.
И още нещо: Ако се купи от физически магазин нещо има ли възможност за връщане или връщането важи само за онлайн покупки?

# 546
  • София
  • Мнения: 23 165
може да се върне, само разопаковайте внимателно.
точно тези кошници на нас ни ги дадоха в торбички.
и от шест купени две подменихме, че бяха криви.

# 547
  • Мнения: 6 292
Може ако са взети с Фемили карта да се върнат до 60 дни. По спомен обаче бяха с поръчка на място и получаване в магазина след 3 дни. И аз имам да поръчвам една, ама не ми се разкарва втори път за нея, а все за нещо отивам междувременно...

# 548
  • Велико Търново
  • Мнения: 2 582
А мога ли да ги поръчам и платя онлайн, с вземане от магазин в София, но друг човек да ги вземе?

# 549
  • Мнения: 6 292
А мога ли да ги поръчам и платя онлайн, с вземане от магазин в София, но друг човек да ги вземе?
Няма как да се получи стока поръчана онлайн в магазина в София. Спряна е тази опция от няколко месеца. Много е неприятно!

П.П. Иначе може друг да Ви вземе нещата....

# 550
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте , днес бях в Мол София да разгледам кухните. Записах си час за проект за петък. Казаха ми да си направя проекта с програмата и да им го занеса , за да ми я сметнат. От цял час се мъча и не мога да се справя с тази задача ( толкова съм смотана явно ) . Пък и едната ми стена е 1,70 не намирам как точно да я запълня до край Sad  Ако можете да ми дадете съвет какво да правя ще ви бъда много благодарна Simple Smile

# 551
  • Мнения: 6 292
Здравейте , днес бях в Мол София да разгледам кухните. Записах си час за проект за петък. Казаха ми да си направя проекта с програмата и да им го занеса , за да ми я сметнат. От цял час се мъча и не мога да се справя с тази задача ( толкова съм смотана явно ) . Пък и едната ми стена е 1,70 не намирам как точно да я запълня до край Sad  Ако можете да ми дадете съвет какво да правя ще ви бъда много благодарна Simple Smile
Ами има долен шкаф с издърпващ се механизъм тип бутилиерник да го наречем, който е 30 см, така 80+60+30 дава 170 см, но ако кухнята е на Г, програмата би трябвало да си предвиди бленда от 5 см. Така без чертеж поне с химикал няма как да помогнем... Мивка, отдушник и т.н. също трябва да знаете къде точно се падат.

# 552
  • София
  • Мнения: 144
Здравейте - видяла съм се в чудо! Имам поръчана и частично доставена ИКЕА кухня във Варна. За монтажа обаче ми казват че съм в някакъв списък за март месец, а всички монтажници на които звънях не желаят да сглобяват ИКЕА кухня.

Имате ли някой / фирма за сглобяване на ИКЕА кухня за Варна??
Аз следя тези и смятам да им звънна скоро. Чакам още няколко детайла за спалнята от ИКЕА Варна.

https://www.facebook.com/varnahomeservice0988712505

Сподели отзиви за тях когато имаш впечатления, моля.

# 553
  • Мнения: 530
Здравейте,при вграждане на микровълнова примерно Eftersmak или Finamakare височината им е 45.5см и останалото разстояние имате ли идея с какво се скрива.В магазините им това е прикрито с черна бленда,която казват,че отдавна не се произвежда,но аз все се надявам да открия  такава за да може при вграждането да не изрязвам вратичка и да я кантирам а да използвам като тях такава лайсна.

# 554
  • София
  • Мнения: 282
Здравейте , днес бях в Мол София да разгледам кухните. Записах си час за проект за петък. Казаха ми да си направя проекта с програмата и да им го занеса , за да ми я сметнат. От цял час се мъча и не мога да се справя с тази задача ( толкова съм смотана явно ) . Пък и едната ми стена е 1,70 не намирам как точно да я запълня до край Sad  Ако можете да ми дадете съвет какво да правя ще ви бъда много благодарна Simple Smile
Ами има долен шкаф с издърпващ се механизъм тип бутилиерник да го наречем, който е 30 см, така 80+60+30 дава 170 см, но ако кухнята е на Г, програмата би трябвало да си предвиди бленда от 5 см. Така без чертеж поне с химикал няма как да помогнем... Мивка, отдушник и т.н. също трябва да знаете къде точно се падат.
Ето как изглежда проекта , само фурната ще е най накрая , за да използвам максимално плота

Общи условия

Активация на акаунт