Изпитвам радост най-голяма - иде ДЕКЕМВРИ и ще стана мама! Тема N10

  • 21 593
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 170
При мен движенията на бебка много се ограничиха през изминалата седмица. Отдавам го на това, че вече няма място. В 39г.с съм от днес. Както доста от вас ги описват, движенията на беба са по-скоро бутане, единствено много силно ме сритва в ребрата понякога. Е, тогава имам чувството, че очите ми ще изскочат😳🤣

Тази седмица ме искат през ден на преглед, а казаха, че ако преценят може и всеки ден да трябва да съм там. Доста тъпо, защото това означава да бия по час и малко път в посока, ноо няма какво да направя.
Интересно ми е да сравня с колко качени килца ще се класирам в деня на раждането и колко ще е голяма бебка. Искам да видя и наживо дали прилича на каката, като новородена😊

За спането- Щерката я оставях по гръб. Не ми се е давила, за моя голяма радост. Доста съм плашлива. Имам и за нея, и за бебка сме купили- чорапче, което следи жизнените показатели к веднага алармира ако се влошат, дори и малко. Така де, като бях бременна за пръв път не можех да спя с дни от тези мисли, та накрая си решихме проблема. Сега понеже Вики започна да се учи да го маха или да си играе с чорапчето( което го размества и следователно ни дава фалшиви сигнали), минахме на подматрачен сензор. Не знам колко и каква работа върши, но ми носи някакво спокойствие.
Ако бебчето спи по гръб с глава настрани и тя се върти ту така, ту иначе, няма да се сплеска.

Какво по-точно представляват тези чорапчета и от къде могат да се закупят?
Представлява това, Owlet baby sock се казва-
Скрит текст:

Ние нашите ги взехме и двата пъти от Щатите. Приятелка живее там и ми носи каквото съм поръчала като имат път към нас или БГ и после ми ги праща с превозвач.
Не знам да ги има в Европа, но мисля, че са ми се мяркали и в амазон, но дали беше УК или немския..🧐?!
Иначе подматрачното чудо мисля и в БГ го има. Аз обаче този чуден чорап го разнасях постоянно с малката. Сигурно до 6-тия месец все с него си беше😁

# 721
  • Гърция
  • Мнения: 201
Добро утро момичета
И Честито на вече родилките да са ви живи и здрави бебчетата 💗 Мен ме приеха преди 11  дни в болницата с контракции миналият Петък ме приеха и в Понеделник ми махнаха серклажа в 37г.с веднага след това имах 2 см разкритите. На следващият 3см и тъка 4-ти ден стигна около 4см предизвикаха ми раждане имах много силни болки.Опитаха се да ми пукнат водите и не успяха,и ми спряха системата. Всеки ден съм на тонове сутрин и вечер .От Четвъртък не са ме гледали за разкритие .Значи през цялата бременност много се пазих постоянно лежане нищо тежко не вдигах А сега от 7 дни вървя много докторът ми каза сигорно по 7 километра на ден даже ми разрешиха да излизам от болницата изкачвам стълби взех и тежко да вдигам и нищо. Вчера ме гледаха на ехографа и каза докторът, че е ниско на доло,но гледа с лице напред а трябва да гледа с лице към гърбът ми.Също тъка каза че заради гестационниа диабет иска по бързо да излезе от термина и ако до няколко дни не се пукнат водите и не се обърне най вече .Или секцио или ще предизвика със окситоцин.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 09:18 от qankasiderova

# 722
  • Мнения: 347
Янка , дано да има нормално развитие на нещата и да стане от самосебе си .. ❤ много са те измъчили , направо ужас ...късмет !

# 723
  • Мнения: 197
Янка, пожелавам ти скоро да родиш. Много си се измъчила милата. Как така са опитали да ти пукнат водите и не са успели... 😮 За позата на бебето съм чела по форумите, че има майки, на които докторът е обърнал бебето в правилната позиция при самото раждане. Не знам дали наистина има практика да се прави това или предпочитат секцио. Стискам палци всичко да мине бързо и скоро да гушкаш здраво бебенце 🤗

# 724
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Здравейте, момичета!  Hug

alissa_7, с малко закъснение, но от сърце - честит рожден ден! Flowers Bouquet  Жива и здрава да си! Много положителни емоции в живота и леко раждане!

Идвам да се похваля - Палавницата отново е обърната главично (37 г.с. + 1)! Blush Не е точно центрирана, малко в дясно е изнесена, но е с главичката надолу и гледа към моя гръб! С АГ много се зарадвахме. Simple Smile
Сигурно пак може да се обърне. Rolling Eyes Но силно се надявам, да си стои в правилното положение! Flowers Four Leaf Clover
Тежи около 3 кг. Flushed За една седмица е качила около 200-300 гр. Много ми се виждат. Знам, че ехографите дават отклонения и това малко ме успокоява. Но ако върви с тези темпове, на термин ще е 3,600 - 4 кг. Open Mouth Laughing
Имам вече направление за раждане.. Така че почвам да стягам багажа. Погледнах календара - остават 22 дена.
Гледа ме за разкритие - за втори път. Нямам. Шийката е започнала да се изглажда. Но ... нещо си, което не запомних, било високо. Така че тези дни не се очаква да родя. Grinning Околоплодните води били в норма и засега няма индикации да бързаме да вадим бебето. Може и да се преноси. Ама не искам - тъкмо избягах от скорпиона, не искам сега козирогът да ме застига.  Rolling Eyes Joy
Днес ще съм на пазар за болничен багаж. Крем за зърна също трябва да си купя. Вие на кой заложихте?
Не съм правила проучване, но приятелки ми препоръчаха Лансинох и сигурно него ще взема.
Скрит текст:
g

Изпрах дрешките, пелените и одеялата на бебето. Пуснах в сушилнята и всички излязоха, както си бяха! Нямам щети. Първо пусках стари дрешки дадени от приятелки, после новите. На тези на които имаше знак, че са забранени - не ги суших там. Но умишлено пуснах едно боди, което също не беше за сушилня и нищо не му стана. Blush Явно съм улучила програмата. Признавам си, че ми беше зор. Както бях казала по-рано пералнята и сушилнята са ни нови. И имах възможност само по един път да ги тествам с наши дрехи. А после пуснах с бебешките.

Много интересни истории сте разказали! Heart Пожелавам на всички ни, любов и разбирателство да цари в семейството, радост да носят децата и с лекото да ни се случват само хубави неща! Flowers Four Leaf Clover
Ние сме заедно от 10 години. Той ме е харесвал от преди това. Но нищо не е направил. Аз по-късно го забелязах.. И го "свалих". Joy Още в началото на връзката говореше, че иска деца. Но от 2015 г. стана по-упорит. Не бях готова. Смятах, че и двамата не сме - от битовизмите, като жилище и подобни, до егоизмите и промяната на начина ни на живот (особено на моя Smirk). Взехме решение, но възникнаха други проблеми. Не искам да изпадам в подробности. Отложихме. Пресмятах, как да го направим, за да е най-добре за всички и бебето да се роди през 2019 г. Grinning Отне ни време, но се случи.  С късмет и много желание! Хванахме последния влак за тази година - декемврийският, но все пак сме на него. Grinning Blush И аз съм много доволна и щастлива! Heart Надявам се всичко да е благополучно! Flowers Four Leaf Clover

Янка, пожелавам ти скоро нещата да се развият благоприятно за теб и бебето! Flowers Four Leaf Clover Спазвай препоръките на лекарите! Дано бебето си завърти главата и тръгне само. Ако ли не - и секциото е вариант. Hug

# 725
  • Мнения: 1 139
Янка стискам палци всичко да мине нормално. Ти наистина се измъчи, но малко остана🤗

# 726
  • Мнения: 3 788
Ох, момичета, снощи сънувах бебчето 😍😍😍 бяхме си вкъщи вече, а тя беше толкова малка и сладка и с едни огромни сини очи... Разплаках се насън от умиление 😍🥰
Като ставах да пишкам, получих контракция, но заспах и от тогава (някъде 2-3 през нощта) нищо.

Да ви почерпя виртуално, че ММ днес е рожденик! Пожелавам си да ме слуша повече 😂❤️ и се надявам днес да не реши да излиза бебчето, че хич не ми се ще да са на една дата. Пък и сме на вечеря довечера 😂

# 727
  • Мнения: 882
Янка звучи много страшно , защо не пуснат окситоцин в системата и направо да родиш 🤔 а за бебето то си е м правилна позиция знам , че по малко разкъсване би имала ако гледа с лице към гърба ти , но няма ли как да го завъртят Като тръгне Да излиза . Оххх много почнах и аз да го мисля тоя момент четох четох и накрая имам чувството че пак доста неща незнам . Моя също е с главата на долу и знам че е хубаво да е от ляво.. Ами магаренцето си му харесва от дясно и това си е . Питах АГ тя каза да не се притеснявам за това добре си е .. явно има нещо В предвид .. знам ли и аз вече. Rain радвам се че се е завъртяла така да си остане до термин. Ланче честит празник на мъжът ти много да ви слуша и обича .

# 728
  • Мнения: 2 170
Здравейте,
Идвам аз от преглед🙂
Имаме хубави и не много хубави новини, но пък те не са някакви фрапантни.
Първо да кажа, че беба се е обърнала в правилна позиция(УРА!!).
За две седмици е качила 100гр. , което не ми се вярва. Разчитам на това, че ехографът дава разлика. Така или иначе е голяма, 3700гр , та не е болка за умиране.
Със скъсена шийка съм(1см) и със също толкова разкритие. Казаха, че хем е показател, че наближава, хем обаче мога и дългоо време да изкарам така. Предложиха ми по-ранна индукция, но не искам. Предпочитам ако мога да влезна в декември.
Качила съм общо 8кг от началото на бременноста, в момента съм 57кг.
Казаха да се ослушвам за симптоми и да се разхождам, но на мен въобще нищо не ми се прави и единствено искам да се прибера и да се наспя. Здраво ме друсат хормоните....ту пращя от енергия, ту искам да спя само....човек ще реши, че съм ку-ку😆

Янка, пожелавам ти скорошно и лесно раждане! Защо така те мъчат, какво е това вземане и връщане?! Аз ако изпадна в такова положение ще се пльосна в болницата и ще им кажа, че не мърдам докато не родя🤣

Лани, ЧРД на мъжа ти! Пожелавам ви много здраве, щастие, прекрасни моменти с малката сладурана и дъъълги години щастлив съвместен живот!❤

# 729
  • Мнения: 790
Мен ме приеха в окръжна. От вчера корема ми е твърд почти постоянно,а сутринта имах кафяво течение еднократно. Все пак реших да дойда на преглед, че моя лекар е отпуска и те решиха да ме оставят. Има ли някоя  друга мама в окръжна София? Хич не исках да оставам още в болницата, при положение, че нямам болезнени контракции

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 10:53 от babybu

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 1 052
Янка, желая ти успех - секцио или нормално, важното е с девойката да сте добре! Наистина изнервящо положение.
Лана, честит празник в семейството и ти желая днес бебчо да си стои на топло!
Alex, браво за килограмите!
Babybu, направо ме шашна! Аз днес имах съвсем малко кафеникаво зацапване. Еднократно, но без никакви болки. И аз се чудех дали да не хукна, но реших да изчакам. Ако пак има - и аз ще съм в Окръжна. Мрън, страх ме е.

# 731
  • Мнения: 5 322
На мен сутринта ми падна тапата. Цялата. Казвате, че няма как да не разбера, че ми текат води, нали? Не ме боли нищо, води не са текли уж... Сложила съм една превръзка и се ослушвам.

# 732
  • Мнения: 1 670
На мен сутринта ми падна тапата. Цялата. Казвате, че няма как да не разбера, че ми текат води, нали? Не ме боли нищо, води не са текли уж... Сложила съм една превръзка и се ослушвам.
Водите ще ги разбереш, те не спират. А тапата не винаги е предвестник за раждане. Може и две седмици да се забави. Само се дръж спокойно Hug

# 733
  • Мнения: 2 170
Марти, без тапа можеш да си седиш мнооого дълго време. Тя май като цяло няма мноого голямо значение за раждането. Водите ще ги разбереш. Не очаквай един водопад, но те не спират, ако се спукат. Все пак не може да се изпускаш постоянно и да се потиш толкова. Почивай си и се следи.

Бу, пожелавам ти да те пуснат скоро, ако всичко е наред!❤

Надушвам, че наближава сериозният бебевалеж😁
Сега е само затишие пред буря🙃💙💝

# 734
  • Мнения: 5 322
И аз така знам за тапата.
Да видим колко ще устискам. Grinning
Бу, дано те пуснат. Heart

Общи условия

Активация на акаунт