Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 852
  • 769
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 245
Момичета, моля дайте съвет за шия, нямам бръчки още там, но при едно опъване се получават едни не знам как да ги обясна..кожата е много тънка и се сбръчква брутално. Страх ме е да правя разни лицеви упражнения, за да не навредя още повече. Какво ползвате за стягане кожата там, серуми, кремове, назад в темите нищо не намирам?

# 586
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз не ползвам специален крем за шия и деколте /въпреки, че на пазара има такива продукти/ - нанасям в тази зона дневния, и съответно нощния крем.

# 587
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ето нефритен ролер, доста евтино нещо е https://www.ebay.com/itm/Facial-Jade-Roller-Slimming-Face-Body-E … opU5Vvxpfsytq1nCw
Покрай грипа, който прекарах, кръвното, което започнах да вдигам, леко поотслабнах, спрях по-тежки храни, алкохол и т.н. Не само, че не ми увисна кожата на лицето и контура, ами точно обратно. Все едно съм минавала някакви специални процедури. И сутрин не съм подпухнала, защото спярх да задържам вода.

# 588
  • София
  • Мнения: 4 878
Едва ли има нещо по-подмладяващо от гладът и свалянето на кг. И е безплатно.

# 589
  • София
  • Мнения: 11 489
При някои се получава обратния ефект - състаряват се.

# 590
  • София
  • Мнения: 8 932
Момичета, моля дайте съвет за шия, нямам бръчки още там, но при едно опъване се получават едни не знам как да ги обясна..кожата е много тънка и се сбръчква брутално. Страх ме е да правя разни лицеви упражнения, за да не навредя още повече. Какво ползвате за стягане кожата там, серуми, кремове, назад в темите нищо не намирам?
За шията ползвам това нищо, че още не съм в менопауза.
https://www.vichy.bg/%d0%93%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%b0-%d0%b7%d0%b0 … ADIOL/p26992.aspx

# 591
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Подновяване на фактор е лятото на плажа, като се брои потене и къпане в морето. През деня зимата под грим, какво има да му се подновява.
Всичко е много относително.
Като човек склонен към петносване, и успял да се избави от петнатата, живеещ на място със интезнивно и продължително слънцегреене, се налага да подновявам при всеки два часа наън, дори и в облачно време.Съвет на дерматолози.
Предпичитам да се пазя, защотото тонирана защита или бб с висок факрор изравняват перфектно тена, вместо да се чудя как да скрия несъвършенствата и да натрупвам корекрор и покривни ФДТ.
Но всеки с приоритетите си.

# 592
  • Мнения: 245
Доволна ли си, стягащ ефект ли има?

Момичета, моля дайте съвет за шия, нямам бръчки още там, но при едно опъване се получават едни не знам как да ги обясна..кожата е много тънка и се сбръчква брутално. Страх ме е да правя разни лицеви упражнения, за да не навредя още повече. Какво ползвате за стягане кожата там, серуми, кремове, назад в темите нищо не намирам?
За шията ползвам това нищо, че още не съм в менопауза.
https://www.vichy.bg/%d0%93%d1%80%d0%b8%d0%b6%d0%b0-%d0%b7%d0%b0 … ADIOL/p26992.aspx

# 593
  • Мнения: 2 400
Sl, въпросът ми беше за този сезон, тонирана защита и на мен ми се струваше подходящо, но веднъж съм взимала една на Avene, мисля - цветът беше определено оранжев и ставах като морков. Не съм търсила друг. Ти, доколкото знам, не си в Бг и при теб може да е по - лесно да пробваш нещата. При нас рядко дават мостри и не е лесно да откриеш подходящ продукт. Препоръчай нещо.

# 594
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
При мен защитата е целогодишна.
Дои и в облачни дни(По съвет на дерматолог).
Полззвам тонираните на Isdin, миналата година и един на Кларенс(флуид, антиейч и изсввтляващ) от последните две неща, не забелязах ефект..
За това лято съм се насочила към СС крема на IT.
Там има голям избор от цветове.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 11:19 от sl

# 595
  • Мнения: 10 263
sl, първо го пробвай този CC крем преди лятото. Аз го ползвам сега зимата, но кожата ми е супер суха и ми идва идеален. Мисля че за лято ще е тежък.

# 596
  • Мнения: 4 594
Здравейте, може ли да ми препоръчате продукт за нощна грижа - серум, крем. От години ползвам продукти, закупени от козметик и вследствие на това съм запозната само с две марки.

# 597
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
sl, първо го пробвай този CC крем преди лятото. Аз го ползвам сега зимата, но кожата ми е супер суха и ми идва ид4еален. Мисля че за лято ще е тежък.
За пробване съм го пробвала.Бях си изпросила отливки.Те са три версии.
Едната ми е мниго лъщяща, другата не е защита  50.
Третата става..
Макар, че за навън не върши работа защото плескам слънцезащита през два часа.
Спрей или стик, според зависи.

# 598
  • Мнения: 4 734
Напоследък от четене вечер ли не знам, ми се появиха едни видими кръгове около очите и то не толкова като тъмни сенки, по-скоро като вдлъбване на зоната под очите и някак по-тъмни горни клепачи (зачервени)... Не знам как да го обясня, но изглеждам като уморена или болна. Някой да се е справял с подобен проблем, да е ползвал действаща в тази насока козметика? Взех няколко крема за около очи, обаче нещата се влошиха, сякаш имам непоносимост от кремовете в зоната на очите. На сутринта след мазане с крем вечер, изглеждам още по-уморена, да не говоря, че от някои от околоочните правя алергия и ми сълзят и сърбят очите и ми подпухват клепачите. Без крем е зле, с крем - още по-зле... Мисля си за някакъв уред, маска или процедура за избистряне и освежаване на зоната под очите.. Някакви идеи?

# 599
  • Мнения: 2 545
Руми ДГ,  благодаря за подробния отговор.
Много съм впечатлена от това, което си споделила и съм сигурна, че ще имаш добри резултати.
Мога само да съжалявам, че съм от друг град и не мога да се възползвам от това студио.

Клипчето, което някой по-горе беше споделил - за 5-те упражнения за лице, което една млада жена показваше, доста силно контрастира с това, което ти казваш. Прави впечатление доста небрежния начин, по който се изпълнява упражненията. Самата тя доста силно гримасничи и е съвсем естествено човек да си помисли - от това дали ще имам полза или по-скоро ще ми навреди. Все повече се замислям над това. Много ми се иска да си подбера няколко упражнения, които да мога да изпълнявам точно и да мога да очаквам някакъв ефект от усилията си.

Доколкото разбирам ти имаш доста завишени критерии, затова се доверявам изцяло на преценката ти. В този ред на мисли, ако случайно попаднеш не нещо в Ютуб, що годе добро и доближаващо се до твоите представи за правилно изпълнено упражнение, моля сподели го с мен. Може и на лични.

Още веднъж благодаря.

Общи условия

Активация на акаунт