Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 511
  • 769
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 357
Здравейте, чета от известно време, но не съм се включвала. Имам нужда от помощ, не ми е ясна и на мен системата с фотозащитата. Доскоро съм ползвала такава само на плаж и ски, макар и късно реших да ползвам по - редовно. Нося фдт през деня, той обикновено е с поне 10 фактор. Чета, че под него трябва да слагам друг крем, че и да го подновявам. Как се подновява през два часа при грим? Фдт. не е ли достатъчна защита?
Благодаря предварително.🌹

# 571
  • Мнения: 2 545
Много благодаря за хубавото клипче с гимнастиката за лице. Непременно ще го започна.
Малко се изненадах от това, че упражненията се правят без нанесен крем, но ще спазвам указанията.

Това ми беше необходимо - малко на брой, но ефективни упражнения, които е лесно да запомниш и изпълниш.

Очаквам и Руми да сподели своя опит.

# 572
  • Мнения: 40
"Някой прави ли гимнастика за лице?"

От 10 месеца ходя и правя на гимнастика за лице и съм много доволна, много добре се повлия: контура, скулите, назолабиалните и челото.
В момента "боря" гневната бръчка, като при мен е тежка ситуацията.


Руми, къде ходиш на гимнастика за лице?

Ходя на Гимнастика за лице/ Фитнес за лице в Амара на Витошка, като в самото студио инструкторката по време на практиката ти отделя време и уточнявате върху какво искате да робтите.
Логиката е, че с развиване на мускулите на лицето се постига подобряване на визията.
На всеки се показват базови упражнения, които трябва да се правят вкъщи, при следващо посещение всеки показва как ги прави, като целта е да види дали е усвоена техниката.
При необходимост се сменя упражнението и/или се дава нови.
Не е достатъчно да се правят упражнения само на практиката, трябва да се правят редовно и вкъщи.
Не си правя труда да гледам упражнения в youtube, защото разбрах колко прецизна трябва да е техниката на изпълнение и тя трябва да е под контрол ( много е важно).
Самата аз от престараване и без повторен контрол с едно ново упражнение си увеличих гневната бръчка, та няколко месеца заличавах последствията.
Много важно е упражненията да се правят системно и редовно, като резултата е много бавен.

Искам да отбележа, че през годините си слагах филъри и ботокс, но през Юни 2019 реших да опитам и гимнастиката и съм доволна от резултата, като от 11.2018 г. не съм слагала повече ботокс.
Ката фактология на 46 г. съм, със смесена "тежка" кожа, но подръжката е започнала много рано: ежемесечно почистване при козметик, глюколови пилинги, масаж на лице, два пъти съм инжектирала Volite, prp, използвам добра козметика и смятам, че комплексната грижа дава резултат.
Имам филър в брадичката, който има за цел да я отпусне и смятам, че се получи много добре.

# 573
  • Мнения: 2 754
Момичета, здравейте, един малко тъп въпрос, как използвате крема за лице с фактор? Имам предвид дали го нанасяте върху ежедневния си крем или само него? Изписаха ми ефаклар дуо на ларош за акне два пъти дневно и не знам дали само той се ползва, обърках се нещо..
Ако самият крем е с фактор, се нанася само той, без друг под него. Много марки предлагат един и същ крем със и без фактор.
Ако е само слънцезащита, тогава крем и тя отгоре.
Лично аз си купувам крем без фактор и отделна слънцезащита с фактор 50.
Нанасям сутрин, преди грима и не подновявам. Подновявам само на плажа през лятото. През деня няма как да се гримирам и разгримирам на 2 часа. Екранът, който ползвам, издържа 8 часа според производителя.
Засега по лицето ми няма нито едно пигментни петно.
Други момичета ще дадат различен съвет.
Може би е добре всеки да се съобразява със собствените си нужди и това, което намира за най-добро за него самия.

# 574
  • София
  • Мнения: 1 434
За Екранът на Кларинс ли става дума?
Сега за първи път съм с Миша 45 SPF. Доста хвален, но още нямам наблюдения. След химичен пилинг съм и това подранило затопляне започва да ме изнервя. Мислих, че имам 2 месеца да се адаптира кожата, но... днес печеше яко! Не ползвам фдт и ми е лесно да подновявам на 2ч. Старая се да седя с гръб или на сянка, повечето време съм зад щорите в офиса, но това вече граничи с мания! Трябва ми нещо наистина сигурно. А на морето, с каквото и колкото и да се мажа и пазя, пак се оказвам с тен и петънца!

# 575
  • Мнения: 15 248
Yasеmin, вечер не се ползват продукти с фактор, само през деня. Няма нужда да се натоварва кожата излишно, затова и нощните продукти са без фактор.

Silver pearl, фдт с фактор 10 не е достатъчен. Писано е много за слънцезащитата, но в кратце: ползвай поне фактор 25, 30, 50. Ако дневния ти крем е без спф, върху него нанасяй слънцезащитен крем и тогава фдт. Сега, тук също има дилема, защото казват, че слънцезащитата трябва да е последна в грижата и фдт до някаква степен обезсмисля ползването и, отделно, че слънцезащитата се нанася/подновява през два часа. Както и това, че колкото и продукта със спф да ползваш, не се получава натрупване и сумиране на фактори, а е важен последния продукт със спф.
Аз не подновявам в градски условия, ползвам серум и крем със спф, фдт ми също е с фактор. Не се излагам кой знае колко на слънце. Извън града, когато съм без фдт или друг тониран продукт, тогава подновявам.

Последна редакция: вт, 18 фев 2020, 22:17 от Джаста Праста

# 576
  • Мнения: 2 357
Благодаря за пояснението. Това, което ме притеснява е голямото натрупване на продукти един върху друг. Препоръчайте от ваш опит надеждна защита с по - лека консистенция. Съществува ли такава във вид на спрей, която може да се нанася последна и да се подновява при нужда. Опазила съм се без петна, като изключим едно малко на носа от слънчево изгаряне, но не се забелязва много. Трудно ми е да избера подходящ слънцезащитен, от повечето ми се изпотява лицето.

# 577
  • Orihuela Costa,Spain
  • Мнения: 545
Здравейте, аз на Кларинс как ли не се мъчех да си  харесам крем,но така и не успях. Пробвах мостра на Гирлейн, който най-вероятно ще е следващата ми покупка. За момента обаче фаворит ми остава BIO-Performance Glow Revival Cream на Шисейдо Heart EyesНе го заменям за никой друг. Навреме много харесвах  също и  Авен Хидранс.

# 578
  • Мнения: 2 754
Franie, да екранът на Clarins ползвам. Обичам слънцето и по принцип не се страхувам от него, но ако трябва да съм честна, май и чисто генетично не съм особено склонна към образуване на петна, въпреки че съм светла.
Спукани капиляри, сенки, торбички, сухота и други от сорта са в моята част Stuck Out Tongue Winking Eye
Все пак, никога не съм правила тен в солариум, нито съм стояла на плажа на обяд. Не за друго, пламвам и ставам винено червена, като индианец. Затова съм си го спестявала.

# 579
  • Мнения: 22 521
Има слънцезащита на спрей, която аз ползвам върху грим.На Юриаж.

# 580
  • Мнения: 2 357
Това звучи много удобно, благодаря за предложенията.

# 581
  • Мнения: 9 991
Подновяване на фактор е лятото на плажа, като се брои потене и къпане в морето. През деня зимата под грим, какво има да му се подновява. След пилинг най-високия фактор според мен. Защо не питаш там, където са ти правили пилинга??

# 582
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
Здравейте 😊 За дамите, които искат да реаплекират фактора си   
Ларош за смесена кожа

Виши

Юриаж.Лично го ползвам (голяма и изгодна опаковка)Дават го за тяло,но става и за лице😉
А това е термална вода с фактор,но за по суха кожа

# 583
  • Мнения: 39 043
Да дам и моето предложение за слънцезащита- такава на стик . Корейски продукт, за който научих от съответната тема. Много ми харесва, пише, че може да се нанася преди и след грим. Последното не съм го пробвала още, но ако наистина не разваля грима(по- скоро да задържа фдт), ще съм много щастлива.
https://www.ebay.com/itm/202352050929?fbclid=IwAR0-hkJ_rzyruKibA … 3KD_TvJ0t_2tqa-ik

# 584
  • Мнения: 245
Имах предвид нощния крем, не такъв с фактор Wink... дали да нанасям нощния си крем върху ефаклара.

 
Yasеmin, вечер не се ползват продукти с фактор, само през деня. Няма нужда да се натоварва кожата излишно, затова и нощните продукти са без фактор.

Silver pearl, фдт с фактор 10 не е достатъчен. Писано е много за слънцезащитата, но в кратце: ползвай поне фактор 25, 30, 50. Ако дневния ти крем е без спф, върху него нанасяй слънцезащитен крем и тогава фдт. Сега, тук също има дилема, защото казват, че слънцезащитата трябва да е последна в грижата и фдт до някаква степен обезсмисля ползването и, отделно, че слънцезащитата се нанася/подновява през два часа. Както и това, че колкото и продукта със спф да ползваш, не се получава натрупване и сумиране на фактори, а е важен последния продукт със спф.
Аз не подновявам в градски условия, ползвам серум и крем със спф, фдт ми също е с фактор. Не се излагам кой знае колко на слънце. Извън града, когато съм без фдт или друг тониран продукт, тогава подновявам.

Общи условия

Активация на акаунт