Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 918
  • 769
  •   1
Отговори
# 90
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Правилно отслабване с едно кило, не води до хлътване и неясен контур на лицето.
Само ще кажа, че родих на 36 , преди да родя бях на 95, 5 месеца след това се върнах на 52(с много усилия и диети).
И изобщо аз съм предразположена генетично към затлъстяване.До 18, когато се взех в ръце бях дебеличка.
За сега въпреки забавянето на метаболизма с възрастта успявам да се спрвя.
Случвало се е да кача до 5 кила и после да ги сваля.
С две думи никой не е в състояние да ме убеди, че при правилно свален един кг има необратими поражения на контура.

# 91
  • Мнения: 169

Ако сте искали да напишете, че е градска легенда, не, не е. Отслабнах с едно кило, бузите и очите ми хлътнаха и контурът на лицето ми вече не е толкова ясен. После си възвърнах килограмите, но не и хубавия контур, макар че само аз си го забелязвам. Затова го пиша, за да предпазя и други дами от глупостта да отслабват на всяка цена. А аз винаги съм била слаба, но реших, че имам малко мазнинки на корема, сега ме е яд. Ще взема да пробвам с антицелулитен крем, пък да видим Simple Smile
[/quote]

Тая смешка насериозно ли трябва да я вземем? Отслабнала с 1 кило и си развалила контура до степен да не може да се възстанови...
То едно кило дори не е отслабване, а разлика в к-те преди и след тоалетна.
[/quote]
Вземайте я, както искате. След 40 години лицето първо отслабва и последно напълнява. То ако ставаше като на двайсет да се възстановява контура, щеше да е страхотно, ама не е.

# 92
  • Мнения: 15 619
Извинете, какъв точно контур  споменавате? Изобщо не ви разбирам. Grinning
Аз нямям бузи. Имам високи скули и широко чене. Буза не знам какво е и никога няма да разбера и пак съм жива и примърдвам. Надувам си понякога бузите с въздух пред огледалото, за да предположа какво би било. Ефектът е комичен, разбира се.

# 93
  • Мнения: 9 152
Скрит текст:
Отслабването след 40 г. води до отслабване първо на лицето. Оттам хлътване на очите, тъмни кръгове и увисване на контура. Кожата вече не може да се свие, както би се свила на млади години. А задникът отслабва последен. Така че млади изглеждат жени, които винаги са си били слаби. Няма как пълна жена след 40 г. да отслабне и да й се редуцират
Това , че  отслабване  над 40 води до увисване на контура е градска легенда .Зависи по каква схема е било отслабването.
С отслабване бръчки не се редуцират.Всъщност бръчки с козметика не се отстраняват.
Тя само забавя появяването им
Тепърва на 40 да разчиташ , козметиката ще навакса всички грижи които са били  пропуснати  последните 20 години е меко казано несериозно.
На 20 всички са с хубава кожа, над 40 всеки има такава каквато е допуснал да има.
оценявам труда, който си полагала и продължаваш да полагаш за кожата си.
Обаче, нека не твърдим нещо като абсолютната рецепта, релевантна за всеки.
не е вярно, че на 20 са всички с хубава кожа.
И не е вярно, че на 40 сме с кожи, каквито сме допуснали да имаме. Има фактори, които са извън нашата сила и власт. Това, разбира се, не означава, че е добре да сме лентяи и безотговорни.
Хубаво е да се отнасяме с внимание и към кожата на лицето си, но съм на мнение, че нашият труд и грижа не са абсолютната гаранция за успех в състоянието на кожата ни на 40 и  в по - късните години.
Майка ми има много младежки вид, на 68 години е, козметика не ползва и никога не е ползвала и за капак, е заклет пушач. Кожата й е свежа, с приятен тен, който дори розовее. Бръчките, които има са й приятни,  чар.

# 94
  • София
  • Мнения: 4 878
Аз съм на 45 и искам да отслабна в лице. Закръглена съм отвсякъде (64 кг при ръст 165 см) и лицето ми е подпухнало. Ако отслабна с 5 кг. контурът ми не само няма да се развали, но ще се стегне и изчисти. Очите ми няма да хлътнат, само торбичките ще изчезнат.

# 95
  • Мнения: 22 950
Аз съм на 45 и искам да отслабна в лице. Закръглена съм отвсякъде (64 кг при ръст 165 см) и лицето ми е подпухнало. Ако отслабна с 5 кг. контурът ми не само няма да се развали, но ще се стегне и изчисти. Очите ми няма да хлътнат, само торбичките ще изчезнат.
И аз съм с подобни мерки Wink Идеално тегло за мен би било
малко под 60кг.
Определено биха увиснали ръце , корем, бедра, но лицето само печели от отслабването.

# 96
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Няма универсална рецепта, но не всеки има младежки ген.

Всеки сам преценя как да се грижи за себе си.

# 97
  • Мнения: 952
Козметиката трябва да се ползва според кожата. Може да навреди само ако не подхожда на типа кожа. И ако е някаква "фалшива". Т.е. натъпкана с химикали, без да има нищо подхранващо и полезно. То и баба ми не е ползвала кремове, но е живяла в много по-чиста среда и е яла истинска храна. Така че не се отказвайте от мазилата си.
А генът е основен. Имам една колежка, корейка. Вина ги съм си мислила, че е в началото на 30те. Наскоро сподели, че празнува 47ми рожден ден. Бях в шок. А Джаред Лето? Той за мен е вампир. Уникален е. Но ако видите майак му и брат му, те са също толкова младолики. Но и хората, ударили джакпота с гена си, пак трябва да го поддържат. Особено след 40. Тогава всички вредни навици илизат наяве.

# 98
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Аз съм 164, 70кг. Така и не можах да смъкна след раждането преди 4г. Но натрупах страшно много мускули с две малки деца, почти няма сланина, яка съм като тежкоатлетка. Обаче си мисля, че за контура само спортът ще помогне.

# 99
  • Мнения: 169
Аз съм на 45 и искам да отслабна в лице. Закръглена съм отвсякъде (64 кг при ръст 165 см) и лицето ми е подпухнало. Ако отслабна с 5 кг. контурът ми не само няма да се развали, но ще се стегне и изчисти. Очите ми няма да хлътнат, само торбичките ще изчезнат.
И аз съм с подобни мерки Wink Идеално тегло за мен би било
малко под 60кг.
Определено биха увиснали ръце , корем, бедра, но лицето само печели от отслабването.
Защо ще увиснат ръце и крака, а лицето не?

# 100
  • Мнения: 9 152
всичко увисва. И корем, и ръце, и бюст, и лице.

# 101
  • София
  • Мнения: 4 878
От 5 кг. нищо няма да увисне.

# 102
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Аз съм на 45 и искам да отслабна в лице. Закръглена съм отвсякъде (64 кг при ръст 165 см) и лицето ми е подпухнало. Ако отслабна с 5 кг. контурът ми не само няма да се развали, но ще се стегне и изчисти. Очите ми няма да хлътнат, само торбичките ще изчезнат.
Най доброто в този случай е Жутния режим на Петър Дънов.
Колограмите са около -5, но всичко  загубено е от излишните натрупвания .

# 103
  • Мнения: 169
От 5 кг. нищо няма да увисне.
Няма, ама ако бяхте на двайсет. Интересно ми е, без да се заяждам, как знаете, че ще ви се изчисти контура на лицето и  ще ви се махнат торбичките, ако отслабнете? Звучи ми като мантра, с която се мотивирате.

# 104
  • София
  • Мнения: 4 878
От 5 кг. нищо няма да увисне.
Няма, ама ако бяхте на двайсет. Интересно ми е, без да се заяждам, как знаете, че ще ви се изчисти контура на лицето и  ще ви се махнат торбичките, ако отслабнете? Звучи ми като мантра, с която се мотивирате.

Знам, защото съм го правила. Кожи увисват след много свалени килограми - 15-20-30-40...
5 кила са нищо дори на 50 да ги свалиш.

Общи условия

Активация на акаунт