Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 794
  • 769
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 4 884
Стандартните кремове против бръчки 40+, лично при мен не се усещат добре- опъват ми кожата и ми създават дискомфорт.

Сега съм намерила едно кремче точно за мен- Loreal Hydra Expert.
Усещам лицето си свежо, еластично и хидратирано.

# 31
  • Мнения: 9 152
Light Beam, че защо да те е срам? От такива неща няма причина да се срамуваме. Simple Smile  Аз не съм прибягвала до козметични процедури, защото не ми се е налагало ( здравословни проблеми като тежко акне, капиляри, травми и др.), привърженик съм на натуралната хубост и природосъобразен начин на живот и не ми е по вкуса да се мажа с много неща, нито грим, нито лакове, нито коса.....преди 20 години обаче за косата ми се наложи да приложа  терапия, защото бях пострадала.
При нужда, се мажа, например, сега зимата почнаха да ми изпръхват устните и ги мажа  със стик за устни.
Лицето ми е все още свежо, но от три - четири години почнах да се мажа чат пат с крем - хем за подхранване, хем за известно стягане и заглаждане.  Козметичката, при която си направих час каза, че кожата ми е разкошна и не ми препоръчва никакви сериозни вмешателства и терапии.  
Тя самата е много добър специалист с клиентела, обърнах се към нея, защото е  също привърженик на натуралния стил, много е мила и кожата й сияе, а също е на 40+ години.

# 32
  • Мнения: 2 768
Аз вечер ползвам масло или балсам и след него гел. От маслата тези са ми фаворити, свалят идеално грим

https://www.lookfantastic.com/dhc-deep-cleansing-oil/11207442.html
https://www.lookfantastic.com/clinique-take-the-day-off-cleansin … 5ml/11144730.html
На Клинк е без аромат

Второто и на мен ми е фаворит Smiley Точно него поднових днес. Изплаквам го с хладка вода и минавам с тоник след това. Понякога и гел или пяна ползвам при измиването, но ми идва множко и пресушавам кожата.
За очите ползвам отделен дегримьор.

Катерица, сериозни проблеми и аз нямам, но като чета момичетата се чувствам малко нехайна. И на мен преди десетина дни гримьорка ми обясняваше колко мека и добре обгрижена кожа имам, но съм далеч от съвършенството. Спукани капиляри имам 3 броя - единият под окото, сравнително видим, но засега си ги нося. Торбичките и клепачите също показвах скоро.

# 33
  • София
  • Мнения: 10 309
Записвам се да ви следя, на 43г. съм, до скоро нямах проблеми с кожата, но преди 6м. забелязах увисване на контура и шията. Не знам защо реших да пробвам със стягащ, антицелулитен крем за тяло и 6м. по-късно отпускането видимо го няма. Купих си и Neovadiol на Виши за контур, но го почнах тази седмица, да видим от него какъв ще е ефекта, по първо впечатление, мнооооого по тежък е от антицелулитния, който попива моментално, а Неовадиола, го нанесох преди 16ч. и още го напипвам на кожата си  Mr. Green

От вчера обаче, забелязвам неприятно увисване на клепача, сигурно е отдавна, но сега започна да ме дразни... дайте идеи, може ли да се повдигне, паднал клепач? Какъв е този Третиноин?

Намерих си в къщи ей това чудо, може пък да е добро в случая....
https://www.piluli.ru/product463517/product_info.html

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 01:31 от nad_tab

# 34
  • Мнения: 22 842
Има процедура неоперативна блефаропластика.

# 35
  • Мнения: 1 458
nad_tab, направо ме срази! Как така антицелулитен за лицето, как реши да го приложиш така?Smiley
Тези дни пробвах да сложа спирала, нещо което не бях правила от години... Е, разбрах, че клепачът ми е паднал повече, от колкото предполагах. Вече сериозно обмислям плазмолифтинг.

# 36
  • София
  • Мнения: 10 309
Има процедура неоперативна блефаропластика.

А правил ли си я е някой... аз съм от жените, които не ходят на козметик за лице, просто защото никога не ми е било нужно, за други процедури изобщо не говоря, но май дойде времето да започна  ooooh!

nad_tab, направо ме срази! Как така антицелулитен за лицето, как реши да го приложиш така?Smiley
Тези дни пробвах да сложа спирала, нещо което не бях правила от години... Е, разбрах, че клепачът ми е паднал повече, от колкото предполагах. Вече сериозно обмислям плазмолифтинг.

Страшничко звучи, но ми се видя логично за стягане Simple Smile))))))) Не го слагам на лицето, а на шията, като съвсем леко засягам и контура. Заедно с антицелулитния си купих и специален за шия, но реших, че ще опитам с другия и ефекта беше видим след седмица. Реших да споделя след поне 6м. редовно мазане. Аз съм с чувствителна кожа, едно време беше на мода скраба на местата с целулит с кафе, изринах се цялата след 3тат процедура, та по принцип, много внимавам какво слагам.

Последна редакция: сб, 16 ное 2019, 01:50 от nad_tab

# 37
  • Мнения: 1 458
Хм, и аз съм с чувствителна, но малко ми трябва да си наплескам антицелулитен, ако ще стегне контура... Stuck Out Tongue Closed Eyes
Относно неоперативната блефаропластика, от това, което съм чела, в най лошия случай няма ефект, иначе доста задоволителен резултат. Ботоксът при мен не повдига клепача, въпреки цялостното омекотяване на изражението.
Знам, че доста от дамите в темата предпочитат "неинвазивни" процедури, но за себе си разбрах, че предпочитам да дам 500-1000 лв. 2 пъти годишно с видим резултат, вместо "n" по 100 за процедури или козметика.

# 38
  • Мнения: 19 687
Това с блефаропластиката и на мен ми е влязло в главата отдавна. Само се чудя оперативна или не да е.

Кой е антицелулитния гел, който си ползвала за шията?

# 39
  • на дъното
  • Мнения: 1 543
Здравейте! Интересна и полезна тема 😊.
Голям проблем беше докато си намеря подходящия дневен крем, кожата ми с годините се промени (суха и чувствителна от доста съставки)В момента ползвам дневен

Нощен този

Серума ми е

Доволна 😊за сега

# 40
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Вие ме разбихте.
Увиснали паднали клепачи на 42 , 43...
Много е рано на тази възраст за подобни "поражения"

# 41
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Сега, може да ми се смеете, но си дадох сметка, че кожата ми е по-състарена, откакто полагам повече грижи. Преди 1г например не бях и помисляла да слагам нощен крем. Дори и дневен не слагах съботно-неделно. Сега и да искам, не мога, защото много ми опъва от сухота. Все едно си разглезих кожата и все иска нещо. Преди доста младеех за възрастта си, сега не бих казала, че годините не ми личат. Пфу.

# 42
  • Мнения: 22 842
Кожата се променя от възрастта.И моята мазнее, но започна да опъва и да иска богат крем.Мазнеенето е себум(хормонално), но кожата си иска грижа.
Паднал ккепач на 42-3 е абсолютно възможно, до ген, структура и кожа е!
Аз съм еодена с такива клепачи и с възрастта вървят все по-надолу(заради смъкването на веждите най-вече)!

# 43
  • Нидерландия
  • Мнения: 618
Сега, може да ми се смеете, но си дадох сметка, че кожата ми е по-състарена, откакто полагам повече грижи. Преди 1г например не бях и помисляла да слагам нощен крем. Дори и дневен не слагах съботно-неделно. Сега и да искам, не мога, защото много ми опъва от сухота. Все едно си разглезих кожата и все иска нещо. Преди доста младеех за възрастта си, сега не бих казала, че годините не ми личат. Пфу.
Не мисля! Просто няма как да знаеш как би изглеждала ако не беше започнала грижата☺️ смятам че при определена възраст използването на подходяща допълнителна грижа, като хидратация например, определено има положителен резултат. При теб дори и без кремчета кожата щеше да, е суха и променена както при всяка жена с годините. Пък и ние всички сме младеели някога 😉😁

# 44
  • София
  • Мнения: 11 482
И аз винаги съм била с паднал клепач. Не е само от годините. Е, сега е още по-паднал, нормално.

Общи условия

Активация на акаунт