Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 67 063
  • 769
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 15 353
Момичета, забелязвате ли как се оформя взаимовръзката "крем (козметика) - бръчки" . Често споделяме, че имаме познати и близки с чудесни кожи без да са ползвали редовно козметика и такива с бръчки, но редовни в грижата. Започнах да се чудя дали упоритото мазане не съдейства в някаква степен за образуване на бръчки, че ако се "изгладим", кой ще им купува мазилата на производителите. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 61
  • Мнения: 2 156
Здравословното състояние, може би. Всичко, което се отразява на здравето, се отразява и на лицето.

# 62
  • Мнения: 36 013
и моите клепачи са доста паднали - като тези на надето от снимката на една от предишните страници - но не им обръщам внимание, дори крем избягвам да мажа върху тях

по темата - 40+ съм
като "млада" бях с доста закръглено лице /при ниски килограми/ и много страдах
сега тежа малко повече от тогава, но като се погледна в огледалото, виждам само кожа, опъната върху череп
това ми е доста по-голяма мъка от клепачите :/
за сега нямам планове да се подлагам на нищо, с което да запълвам лицето

# 63
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не говоря за падналия клепач по рождение.Там нещата са ясни.
Визирах паднал  клепач в следствие на неправилна грижа + нарастване на възрастта

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 10:40 от sl

# 64
  • Мнения: 9 202
sl

ми ти си идеано опната!! Hug
а и залагам че си под 50кг.!!

# 65
  • Мнения: 2 791
sl, очите ти наистина са от добре обгрижените, поздравления! Една линийка нямаш!
Клепач при теб няма да падне скоро, но и структурата му не го предполага. Има разлика.
Как обаче нямаш тъмни кръгове с тези светли очи?

# 66
  • София
  • Мнения: 4 878
Това за гена си е вярно... Моята майка, Бог да я прости си беше с паднал клепач, аз също съм, дъщеря ми е малка още, но и тя е така. Имам една колежка англичанка, в началото на 60те е, няма една едничка бръчка. Близка ми е, попитах я, добре, де, как е възможно, каква е тази вълшебна козметика, която ползваш? Не ползвам редовно, каза, имам един крем на Лореал за зряла кожа, децата ми го подариха и това е. Имам друга колежка, също инглиш, в началото на 50, кожата и е цялата в дълбоки бръчки, споделяла ми е, че ползва много бяла и декоративна козметика...  Ген да му се невиди!

Не само ген, но и козметиката доста "помага". С всичката химия, която съдържа. Представям си какво ѝ се налага да изтърпи горката кожа при нанасяне един в/у друг на най-различни продукти - серуми, кремове и особено тоновете декоративна козметика.

# 67
  • Мнения: 15 619
Джасте, имам колежка на 60 години, трябва да се взираш в лицето й, за да забележиш намек за бръчица и доколкото я познавам ползва най-обикновени кремове и толкоз. Grinning Ген, начин на живот, разни други нещица, но не и нещо за мазане.
Обаче стремежът към красота и младост у нас, жените, е обогатил не един и двама.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 10:51 от luna

# 68
  • Мнения: 23 065
А пък аз имам приятелки на 33-34г , неползващи кой знае какви козметики или грим, и доста сериозно сбръчкани...Така че не може да се генерализира.

# 69
  • Мнения: 15 619
А пък аз имам приятелки на 33-34г , неползващи кой знае какви козметики или грим, и доста сериозно сбръчкани...Така че не може да се генерализира.
Гени и начин на живот.

# 70
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Благодаря дами Heart
При мен грижата е фундаментална и маниакална.
Нямам младежки  гени.
Използвам  козметика от 18 годишна, за контура от 20 и нещо, нямам спомен.

За мен козметиката е определяща.Не скъпата, а подходящата.
Казвам го от опит имало е бяла козметика от висок клас(най високия за дадена свлективна марка) , която да не  и друга от среден клас , която е давала по добри резултати.
Не е важна цената, а  какво харесва кожата.
Грижата не се състои  само един  в един крем , а комплексна .
Гримирам се от 16-17 госишна(тогава се наблягаше на сенки , молив  и червило)
 Очите ми са ужасни, ако се разплача след два часа стават на понички .Следващата сутрин се събуждам с яко подпухнали очи, почти затворени и  чак към обяд вече запрличвам на себе си.
Ако консумирам солено или твърд алкохол сутринта отново  има поражения.

Полагала съм и полагам  много грижи и те се отплащат.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 11:14 от sl

# 71
  • София
  • Мнения: 4 878
Скоро слушах с повин ухо един руснак докато работех и ми направи впечатление, че каза, че различните типове външност остаряват по-различен начин и с различна скорост. Нямах време и ресурс да се заслушам, но май си го запазих видеото да го прегледам пак...
https://www.youtube.com/watch?v=pEc0UWOc7QY


Роман Медни е стилист и го гледах докато участваше в 1 доста полезно украинско предаване "Все буде добре". Откакто го направиха на украински престанах да го гледам, а и той спря да гостува.

https://www.youtube.com/watch?v=43eCW5DEsVE

https://www.youtube.com/watch?v=RP5SooAL2Mg

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 11:25 от Alexandria*

# 72
  • София
  • Мнения: 1 464
Значи момичета, тези двете дами са англичанки, родени и отраснали в един и същ град на Англия (т.е. една и съща околна среда), тази с хубавата кожа обича да си хапва, не се ограничава много, тази другата дама е на постоянни диети, постоянно говори за козметика, грим и много се вълнува от това( не ползва висок клас козметика, а дрогериен, но внимателно подбира). Просто разликата е толкова шокираща, че с колегите мислехме, че е на над 60 (бръчките са много и страшно дълбоки), пък тя била на 51 или 52, а другата не си крие годините, направо не е за вярване, че е над 60 - слага си много лек грим, за разлика от другата...
А да, забравих да спомена, че тази с хубавата кожа е вечно заета с работа, деца, внуци, къщата, не тренира. Обича да пътува... а другата е непрестанно освен на диета, е и във фитнеса почти всеки ден, слаба е, да.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 11:07 от Happythought

# 73
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Точно за това говорех.
Адекватна грижа в зависимост от нуждите  на  кожата.
Няма унивесална схема.
Ще правя еди какво си и всичко  ще е ок.
Отдавна  вече не споделям в подробности  за  грижите които полагам  , поради простата причина, че предизвикват подигравки, присмех и злобни подмятания , дори и тук във форума.

Вече нямам нерви да влизам в обяснително защитен режим.

Последна редакция: нд, 17 ное 2019, 11:46 от sl

# 74
  • Бостън
  • Мнения: 13 566
Абсолютно подкрепям мненията на SL и ДX3

И да - дори на един и същ човек разлика от 3-5 кг след 40 год дава драматична редукция на бръчките! За справка - френската президентша Wink



Общи условия

Активация на акаунт