Грижа за лицето за дами в прекрасната възраст 40+ № 9

  • 66 783
  • 769
  •   1
Отговори
# 525
  • на земята
  • Мнения: 4 094
Здравейте на всички и благодаря за темата.
Споделете нещо за отпускане на кожата на лицето.За стягане по точно.На места на бузките забелязвам отпускане искам да мажа с нещо по ефикасно,по силно.Може би серум някакъв или масло?
Благодаря ви много

# 526
  • Мнения: 949
От опит мога да споделя, че стягането е само усещане, след нанасяне на даден продукт. Примерно Витамин Ц. Истинското "стягане" за съжаление става само с филъри. И подходяща диета, с включване на "добри" масла като рибено/омега, авокадо, ядки и т.н.
Аз искам да попитам за отзиви за този крем за очи на Пола Чойс, ако някой е ползвал. Прави ми впечатление, че в него има много добри съставки. Но в същото време съм чувала, че ретинол и Вит Ц не трябва да се съчетават, а тук ги има и двата.
https://www.paulaschoice.com/clinical-ceramide-enriched-firming- … ye-cream/216.html

# 527
  • Мнения: 162
Записвам се със въпрос:relaxed: Препоръчайте ми стягаща маска за лице 45+.Благодаря!
Най-простата и лесна маска за стягане на отпусната кожа е хума и вода. Стяга и почиства едновременно кожата. Има добри маски и на L'oreal, продават се готови, пак на основа на хума...с черна глина и евкалипт. Има ги в бурканчета или на тестери. Цена около 10 или около 2 лв.
И има доста природни трикове, които в зависимост от типът кожа вършат работа, особено след тежък работен ден, когато човек иска просто да се отпусне на хубава музика и спокойствие:
https://medpedia.framar.bg/%D0%B0%D0%BB%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD% … D0%BE%D0%B6%D0%B0

# 528
  • Мнения: 22 834
Възвръщане еластичност на кожата в изходна позиция- чного трудно!
Трябва да е съчетания от хранене, начин на живот, козметика, детматологични и естетически процедури, иреди за сомашно ползване...
Уви, възрастта иказва влияние!

# 529
  • Мнения: 2 767
Най-простата и лесна маска за стягане на отпусната кожа е хума и вода. Стяга и почиства едновременно кожата.

Хумата наистина почиства хубаво и свива пори, но и пресушава. Ако кожата не е мазна, след всяка клей маска е добре да се слага обилно хидратираща.

# 530
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Gabonka
Ползвах го преди три години заедно с друг ретиноиден крем(  Retincare
 ретиноид и гликолова киселина, от който бях супер хипер доволна, докато не промениха формулата))

както.и ориенталската магия.
кожата на лицето стана по светла  нежна и блестяща.
От към антиейч не забелязах промени.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 12:17 от sl

# 531
  • Мнения: 39 296
За съжаление ориенталската магия вече не е налична, а бях супер доволна и аз.

Последна редакция: нд, 16 фев 2020, 14:29 от mariat

# 532
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Момичета, откачам. За една седмица ми се появяват ужасни черни точки, след като съм ходила на козметик. Почиствам си редовно лицето сутрин и вечер. Смених найсет крема и все един и същи резултат. Не знам какво да направя още. Виждам ги като огромни неща основно в Т зоната...

# 533
  • Мнения: 2 767
Момичета, откачам. За една седмица ми се появяват ужасни черни точки, след като съм ходила на козметик. Почиствам си редовно лицето сутрин и вечер. Смених найсет крема и все един и същи резултат. Не знам какво да направя още. Виждам ги като огромни неща основно в Т зоната...
Пробвала ли си Ниацинамид плюс цинк или тоник със салицилова киселина преди крема? И двете имат свойството да регулират производството на себум, а и антисептичен ефект. Маски с хума и всякакви други глини също почистват порите добре и абсорбират излишния себум, ако го има.
И другото - да си смениш козметика?

# 534
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Момичета, откачам. За една седмица ми се появяват ужасни черни точки, след като съм ходила на козметик. Почиствам си редовно лицето сутрин и вечер. Смених найсет крема и все един и същи резултат. Не знам какво да направя още. Виждам ги като огромни неща основно в Т зоната...
Пробвала ли си Ниацинамид плюс цинк или тоник със салицилова киселина преди крема? И двете имат свойството да регулират производството на себум, а и антисептичен ефект. Маски с хума и всякакви други глини също почистват порите добре и абсорбират излишния себум, ако го има.
И другото - да си смениш козметика?

Сега си купих Ниацинанид. Винаги съм разчитала на добро почистване в къщи плюс козметик от време на време. Иначе там, където ходя ме работят 2-3 козметички, та най-вероятно мисля, че не там драмата. Ще видя някакви хума маски, благодаря за съвета Hug

# 535
  • Мнения: 892
Препоръчвам бялата хума на Талодерма, много е добра.

# 536
  • Варна
  • Мнения: 438
А има ли хума, която е по-подходяща за нормслна към суха кожа?

# 537
  • Мнения: 22 834
А има ли хума, която е по-подходяща за нормслна към суха кожа?
Не знам за такава.

# 538
  • Мнения: 2 767
По-скоро не. Всички опъват и изсушават. Ако съм ползвала за почистване такава маска, след нея слагам хидратираща.

# 539
  • Мнения: 416
Отново да кажа за пилинга - направих си вече два с TCA и има и леко повдигане на контура, кожата е по-плътна, минимизирани са порите, има изсветляване на стари белези от акне. Супер доволна съм. Разбира се, няма как да е като слагане на филърии т.н., но определено резултатът е чудесен.

Имаше и запитване дали TCA се неутрализира наистина с вода. По принцип дори и да не се неутрализира, действието на киселината спира. Гледах десетки клипове, четох във форуми и общото мнение е, че се неутрализира с вода. Аз направих така и 2-та пъти. Тъй като на български няма много инфо, а аз самата знам колко е трудно, когато търся споделен опит за някакъв проблем, сега споделям моя и се надявам да подейства амбициращо на колебаещите се.

Общи условия

Активация на акаунт