НОЕМВРИйки 2019 - тема 9

  • 25 327
  • 597
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 037
Дарк, ако ака значи поне знаеш, че яде Simple Smile Това и е работата първите месеци, да яде и да ака.
BeautifulM, вероятно нищо му няма. Аз хич не съм координирана и гледам бебето да не се подава извън моето тяло, или пазя с ръка. Но от леко чукване няма какво да му стане, бебетата не са чак толкова чупливи. Гледай да не го изпуснеш.

# 421
  • Мнения: 3 096
Бюти, така както го описваш, не звучи притеснително, но те разбирам... Все пак, щом мислиш, че е леко, най-вероятно е било така.

Момичета, колко често сменяте памперсите? И колко наакани и напишкани памперса трябва да има за едно денонощие?

# 422
  • Мнения: 3 730
Дарк,аз сменям памперсите преди всяко хранене.Може би около 7-8 пъти.Катрин доста пишка,но ака само веднъж на ден,най-много два пъти.

# 423
  • Мнения: 138
Бюти, така както го описваш, не звучи притеснително, но те разбирам... Все пак, щом мислиш, че е леко, най-вероятно е било така.

Момичета, колко често сменяте памперсите? И колко наакани и напишкани памперса трябва да има за едно денонощие?

Дарк, на всяко ядене сменям, че и по два пъти и по три пъти през 10мин, нищо ненормално не описваш. Изключително кърмено бебе може да се изхожда и по 10 пъти на ден (както мойто), може и по 10 дни да не се... И двете се считат за нормални.
За обличането не си представям да облека с две бодита. Като слушам ако имаш боди потник, сложи панталон, чорапи и блуза. Или ако смяташ, че ще е студено, боди с дълъг ръкав и блуза.
Аз си ползвам ромпъри, отдолу слагам едно боди с къс ръкав и толкоз.
За навън обличам космонавт.

# 424
  • Мнения: 4 859
Пампи сменям 6-7 пъти.Понякога се случва да сменя напишкан и веднага да се изака на чистия Grinning
Сега ака по един-два пъти на ден и то с много напъване ,преди беше на всяко хранене .
Но пък моят е на адаптирано мляко .

Колики може да почнат и от родилния дом съм чувала от док,рядко но се случва,така че ден 12 си е нормално .
Иначе заради запека ме е страх да почна Инфакол ,ама утре ще го почна,ако няма ефект пробвам Лефакс и ,ако и той не помага ще го мисля .
Биогая съм давала от раждането на каката,не е имала проблеми,ама то всяко бебче е различно .

Ивайла съм я изпускала,наистина по-голяма и на леглото ,ама все пак -така се гърчеше понякога ,все едно риба държа.Веднъж и ударих главичката във вратата ,,беше ми причерняло .Като проходи пък тя сама редовно се пребиваше и до сега така го кара Rolling Eyes

# 425
  • Мнения: 7
Здравейте мами, родих тази нощ в 00:15ч. Едно здраво момченце 3кг и 50см.
Но ми направиха епизиотомия и то голяма. Бих искала да ми кажете вие как се справихте , с какво се промивахте и как предотвратявахте болката?
 Ще ви бъда благодарна!!!

# 426
  • Мнения: 1 037
Честито Simple Smile Промивах със смрадлика. Отначало може да поливаш докато ходиш до тоалетната, така не щипе. Също препоръчвам храни за разхлабване поне отначало.

# 427
  • Мнения: 709
Aз използвах Цикатридина спрей. Доволна съм, мина ми доста бързо.

# 428
  • Мнения: 656
Ние имаме колики от родилния дом. Не знам дали има нещо общо това, че първите 2 дни не беше при мен, само ми я носиха за малко и са я хранили с адаптирано мляко и понеделник докато се науча да кърмя беше малко смесено-ту кърма ту АМ и не знам.. Ноо откакто ми я донесоха постоянно и куркат червата, пръцка, започва да се гърчи и да си свива крачерата и да плаче и ми става много жал.. Докато я успокоя доста  време ми отнема. И аз се чудех дали е нормално, понеже е само на 5 дни

# 429
  • Мнения: 709
И моята е с колики от петия ден. Даже имам съмнения, че започнаха още в болницата, но аз не съм обърнала внимание, като не съм очаквала така рано..

# 430
  • Sofia
  • Мнения: 8
Здравейте мами, родих тази нощ в 00:15ч. Едно здраво момченце 3кг и 50см.
Но ми направиха епизиотомия и то голяма. Бих искала да ми кажете вие как се справихте , с какво се промивахте и как предотвратявахте болката?
 Ще ви бъда благодарна!!!

Аз също се поливах със смрадлика всеки път след ходене до тоалетна и не ползвах тоалетна хартия, веднъж или два пъти на ден стоях без бельо на леглото, за да подиша раната и пръсках със спрей Оксикорт. За седмица минаха най-кофти болките. Третата седмица съм вече супер. Simple Smile

# 431
  • Мнения: 684
Честито бебенце! Да е живо и здравичко, много щастливо и весело!

Мамита, раждали в МД София, ходихте ли на контролен преглед вече и ако да къде точно и как протече?

# 432
  • Мнения: 4 859
Алекс ,честито момченце ,да е живи здрав Hug

Първият път бях с епизиотомия ,която много ме болеше ,сега с разкъсвания на същото място и не болеше  ,но и в двата случая бях с шевове.
Миене само с вода ,по възможност на всяка смяна на превръзка,ако е много отекло и леден компрес може да сложиш.Стоене без гащи,да диша раната.Вече като си в къщи ,след измиване ,колкото и смешно да звучи ,сешоар може да ползваш за подсушаване един вид .
Бяха ми изписали заместител на бивацин , Неомицин  спрей(антибиотичен по 3 пъти на ден ),и Гинексид пяна(охлаждаща) ,но не съм използвала и двете ,само с описаното по-горе  бързо се възстанових.

# 433
  • Мнения: 3 096
На мен ми изписаха Цикатридина спрей.

Какво представлява контролния преглед след раждането? Аз ходих веднъж, седмица след изписването като мислех, че ме гледат поне на ехограф, а ми погледаха само шевовете и хемороидите. Утре съм отново на преглед, та ми е интересно дали пак ще е за минута цялото нещо.

От 3-4 дена даваме на бебка пробиотик + витамин Д, Пробаланс, и от снощи насам не е акала. Днес се гърчи и както си спи изревава за кратко... Сега пък дали запек не я мъчи? Допреди това си акаше по 5-6-7 пъти на ден и толкова рязко да спре?! Тия капки са нож с две остриета. Предпочитам да си ака, а за коликите ще си я гушкам, ще й слагам възглавница с гроздови семки на коремчето, ще й духам със сешоара... Мисля да ги спирам и да й давам чист Витамин Д! Ай ше му се невиди!!! Angry

# 434
  • Наблизо
  • Мнения: 6 075
И ние сме с колики,предписаха ни биогая и още някакво.Ака вчера на обяд и сега едно хубаво към 10.Обаче помогнаха за коликите-вчера голямо пънене и реване беше,сега е спокоен и си спи.
Аз продължавам сагата със запека- само с натурални неща не става.Ще излизаме после и ще отида до аптеката...просто ужасно е.Солидарна съм с детето ми ахаха.
Моята епизитомия зарасна бързо,нищо специално не съм слагала...лошото са хемороидите които ми се появиха с раждането и сега запека май се дължи на тях.

Честито детенце Алекс!!
Трябва ни отчетна като гледам .

Общи условия

Активация на акаунт