НОЕМВРИйки 2019 - тема 9

  • 25 694
  • 597
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 410
Дани яде Хип комфорт. Не предлагам вода, даваме по 2 - 3 лъжички вода в която има разтворени едни хомеопатични. И при нас докато яде спи и после няма приспиване 😂 иначе заспи ли вечер изкарва по 4 часа в сън.
При нас храненето много го успокоява, обича да хапва ама той си е големичък по принцип 😁 мисля че е минал 6 кила 😂

# 526
  • Наблизо
  • Мнения: 6 109
Ние сме на Галиа на Данон.Хапва много добре - случвало се е 150 мл цели да ги изяде,но засега е по-скоро на 130.И аз не давам вода-при нас се отрича от всички-от педиатъра до акушерката.
Обаче много връща след хранене.Иска си да яде,но после не мога да го оригна и после плюе.Все е мокър - постоянно успява да пусне струйка без да го видя и после сменяме лигавни и и т.н.Колко пъти си е висял с часове мокър защото не съм го усетила под слоевете..
Давам биогая и едно,което се казва калмозин.Намирам,че помага,но все още си има колики вечер и плаче и се напъва.Хубавото е ,че му минава след храненето около полунощ и после се буди да яде и пак си спи.Толкова много яде,но упорито си се буди на около 3 часа за манджата.Трябва да е вече към 4 кила и половина.

# 527
  • Мнения: 656
И аз нещо не мога да я оригвам.. Кърмя я на поискване, а тя постоянно иска да суче като е будна и след това като я вдигна да я оригна и заспива и накрая почти винаги връща малко или много..

# 528
  • Мнения: 80
Аз също не можех да го оригвам, но консултанта ми показа. Слагате бебето с лице към вас, на гурдите си, максимално нагоре, така че да опира брадичката ви с глава, а вие стоите максимално с изправен гръм. Леко потупвате дупето. 90на100 ни се получава. Преди това го държах по същия начин, но с гръб към мен, но без никакъв реьултат.

Ние пък връщаме мляко, като за световно. На ⛲. Мн е неприятно, защото го преобличам по 💯 пъти на ден. Апосле има пране, гладене...

Като го споменах. Имам нова придобивка-сушилня. Тези от вас които имат и ползват, след това гладите ли дрешките на бебето. Аз ги глафя въпреки че май няма смисъл... Вие как сте с това, гладите ли и до кога...
С баткото гладих да 1 год. и с нетърпение чаках РД за да спра. Сега мисля по-рано да приключа, но още не мога да избягам от мисълта, че ако спра, значи съм лоша и мързелива майка 😥🤣🤣

# 529
  • Мнения: 3 739
Bebcho от самото начало всичко минава през сушилнята.Не гладя нищо.Не мисля,че това ни прави лоши майки 😀

# 530
  • Мнения: 106
Аз ги гладя, но просто защото обичам да гладя 😁

# 531
  • Мнения: 3 326
И аз не гладя. Изгладих ги само след първото пране още като бях бременна. Сега от сушилнята и в шкафа. Но и да нямах сушилня пак нямаше да гладя. С баткото гладих докато имаше баби да помагат, т.е. те гладиха първо едната, после другата. Като си останахме сами спрях да гладя на около месец беше тогава. Аз мразя да гладя, а и не виждам смисъл.

# 532
  • Мнения: 3 096
Нямам сушилня все още, нямаше и да гладя, но го правя Flushed

За оригване, аз я вдигам на рамо, но не винаги успявам. Бебчо, ще пробвам по твоя начин, ако съм го схванала.

Вчера купихме аспиратор за нос, след като виждах как нослето й е пълно и хрипти... Свърши чудесна работа.

Аз май се разболях Sad Гърлото ми е зачервено. Мисля направо да почна с витамин С и парацетамол.

Случва ли се при вас бебето да се задави докато суче и да се разкашля? Какво се прави в такъв случай? Да не мърдам и да я оставя така полегнала на мен или да я вдигна на рамо?

# 533
  • Мнения: 958
Дарк аз нищо не правя ,след няколко секунди пак започва да суче . Идвс му пос-силна струята за малко явно .

# 534
  • Мнения: 709
Нищо не гладя. Суша в сушилнята и прибирам. Къде ти и време за гладене....

И моята се дави понякога на гърдата. Тупам я леко по гръбчето, минава ѝ за секунди.

# 535
  • Мнения: 3 096
Ще пробвам и аз следващия път така, че това вдигане на рамо ме притеснява, чисто интуитивно, сякаш не е правилното нещо

# 536
  • Мнения: 36
И аз за сега въпреки сушилнята глада дрехите, но мисля като направи месец и да спирам, че не виждам смисъл. Сега още мъжът ми е при мен, но като тръгне на работа след няколко дни и без това няма да имам време 😁
За оригването в повечето случай докато като я вдигна и тя сама се оригвам. Консултантката на мен ми показа как да я оригвам, като я сложа между коленете си, но ме е страх да пробвам 🙄
Аз се чудя кога да я изкарам на разходка, вече сме на 18 дни, а само на терасата съм я изкарвала.Но това време ме притеснява, а и изобщо не знам как да я облека, какво да взема с мен, колко време да сме на вън🤔....

# 537
  • Наблизо
  • Мнения: 6 109
Аз не гладя.От сушилнята и в шкафа.Така или иначе лигавниците едвам ми стигат-пера ги постоянно,пеленките също,имам си и любими бодита,които лесно се обличат..Пера всеки ден,защото малкото връща много след хранене,от това че не мога да го оригвам.Ще пробвам предложената поза,дано стане.

# 538
  • Мнения: 4 859
Нямам сушилня,няма място ,иначе бих си взела ,ме само заради бебето ,удобство си е.

Не гладя,но аз и за нас не гладя ,освен някои по специални и официални дрехи,мързел съм явно Joy

За уригването -Роско го уригвам и по веднъж на ядене ,и по коремче много бързо се уригва(слагам го за малко на обратното на предмишницата ,че на рамо по-бавно става ,в интерес на истината и доста често го нося така,успокоява се,каката беше същата).Случва се да покашля или да се задави ,ако съм се забавила с млякото и яде по-лакомо ,също и да повърне по време на ядене и пак да си продължи после ,гледам да не се впечатлявам .Само тая нервност докато се храним не мога да си обясня .
Много се "олива " докато папка ,с мек лигавник и кърпичка подпъхната в деколтето на дрешките под него го храня (от обикновена пелена изрязана ) ,като върне обикновено сменям дрехи и на двама ни Grinning .По-малко повръща от сестра си ,така че няма да се оплаквам за сега ....

# 539
  • Мнения: 410
Дани не повръща много, рядко се случва. Оригвам го както е казала бебчо, на мен майка ми така ми показа, понякога обаче не се оригва или поне не веднага.  Като се задави духвам в лицето да си поеме по - бързо въздух.
Кога изкарахте вашите бебоци на вън на колко дни бяха? И как ги обличате ?

Общи условия

Активация на акаунт