НОЕМВРИйки 2019 - тема 9

  • 25 369
  • 597
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 1 037
И аз не съм се гледала как е. Другата седмица съм на преглед, ще видим аг какво ще каже. Но мен и този път ме шиха повече, заради бързото раждане. Така че още се лекувам.

# 556
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
И аз не съм се гледала,мъжо иска да види,но не ми давам.Напипвам белега,явно ще си остане Sad За интимностите смятам да се пробваме скоро-бебо ще стане на месец.Повече ме е страх да ида на епилация хахах и ще се оправя сама.
Тези сополи ще ме побъркат-вчера успяхме с физиологичен разтвор да изкараме нещо,но тази сутрин не успях сама.
Дарк.,за помпата не я препоръчват преди 6тия месец защото можела да разрани лигавицата тъй като нослето е много малко..И аз не знам вече,чакам прегледа при педиатъра да видим какво ще каже.

# 557
  • Мнения: 632
Момичета,здравейте! Аз съм от Декемврийската група,но родих на 20 ноември. Чета ви постоянно,ако ди правите темичка в родени 2019 бих се радвала да се включа. Има ли някоя мама родила и тя на 20ти? Ние сме на АМ и ядем по 120мл.

# 558
  • Мнения: 1 037
Добре дошла Simple Smile Може да влезеш и във фб групата, ако искаш.

# 559
  • Мнения: 632
Добре дошла Simple Smile Може да влезеш и във фб групата, ако искаш.

Коя е фб групата?

# 560
  • Мнения: 89
И аз родих на 20ти 🤗
Момичета,здравейте! Аз съм от Декемврийската група,но родих на 20 ноември. Чета ви постоянно,ако ди правите темичка в родени 2019 бих се радвала да се включа. Има ли някоя мама родила и тя на 20ти? Ние сме на АМ и ядем по 120мл.

# 561
  • Мнения: 138
За извеждането навън на нас ни каза педиатърката да излизаме на терасата при ясно време - без мъгла, без валежи и тн, и всеки път да увеличаваме времето с по 10 мин. И така докато стигнем до 40 мин и после да излезем за 2 ч на разходка в квартала. Обаче времето определено не го позволява напоследък. Или вали, или има мъгла, или въздуха е крайно замърсен като тези дни. И разни вируси отделно... Толкова да ми се излиза с бебка, поне до кварталния магазин.. Вие излизате ли с бебенцата , освен на терасата? По колко време се разхождате, ако да? Изобщо ли не се препоръчва да се излиза в мъгливо и дъждовно време на този етап?

От ден 4ти е навън на разходка, водене/взимане на големия от училище, пазаруване, всяка събота на българско училище го водя също. Няма как да избегна това излизане, а и не искам. Това пазене и препоръки от педиатри хич не ги разбирам. Здраво бебе, без проблеми, доносени, храни се добре, защо да не може да излезе на разходка? Сега в кучи студ (-25) или ако вали мокър сняг, буря и т.н. лоши условия няма да го изкарам, ама при всички други обстоятелства излиза. В мъгла съм излизала, просто слагам дъждобрана.
За оригването не го правя всеки път, но и той не връща често, нощем пък легнала кърмя и не го вдигам, продължаваме си да си спим.
Капки за колики не давам, защото не виждам някаква нужда да има, плач пресичам с кърмене, сменяне и гушкане. Секциото зарасна доста добре, тоя път някакъв зверски късмет изкарах, дори и от обезболяващи нямах нужда.
Но кърменето ми е зор, кърма има, малкия наддава много добре, но болката в лявата гърда е направо ужасяваща, по 10мин се подготвям психически да му дам да засуче. Сега даже се оправям ще ходя на среща с консултант. Ще пиша после как е минало.

Болибон, за варицелата пожелавам късмет, дано няма нищо на бебето. На мен големия ми беше с температура 3 дни и пак треперех за бебето.

# 562
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079
Да се оплача-моето дете вече два пъти повеъща на фонтан от тази нощ.Буди си се да яде,има апетит,но напоследък яде по -малко.Гледам да не пада под 120мл,но май заради сополите не може да диша добре и му е трудно да яде.Отделно че връща почти след всяко ядене и по време на ядене.Почти никога не мога да го оригна след хранене,иначе сам си се оригва при паузите.
Почна да ми тежи изолацията вкъщи.Времето е много кофти през повечето време,като е хубаво излизаме ,но си трамбоваме сами.Нямам на кого да оставям детето,освен на мъжа ми и той само уикендите следобед.Все пак и той има нужда от почивка.

# 563
  • Мнения: 4 859
Шоколадче ,прави си упражненията на Кегел ,не отнемат време ,наистина много помагат .
Не се притеснявай от секса -при мен си е тясно положението вече,според мен помага .
'Отвора'ми е една идея по-широк като гледам,заради изпусналия шев,не мисля че е вина на док.С първото раждане ,хем ме срязаха ,нямаше такива проблеми .
Подутината ти няма ли да се разнесе,и аз имах ,сега нищо не напипвам ,нито белег ,нищо.
Ако изпитваш дискомфорт при секс ,вече си е проблем ,аз и затова исках да пробвам толкова рано.
Освен всичко друго съм разгонена като котка в размножителен период,не се понасям ...спя по 5 часа общо за деня,ям по два пътино акъла все ми е там.
Желанието огромно ,но имам сухота,така бях и като родих каката .Не помня какво бях взела ,беше си лубрикант за раждали Rolling Eyes
И пак съветвам ,който го е страх да се погледне ,да го направи ,особено ако е минал месец от раждането .На пипане и усещане може да е по-зле отколкото на вид.Аз даже снимки си правих,че нали съм късогледа и да разгледам подробно  Flushed

Като слушам колко сте отдадени на бебчета ,на моменти се чувствам лоша майка Flushed
Вчера бях за час на поддръжка на гел лака ,бебо спеше ,вечерта излязох с най -добрия ми приятел на бира и пуканки ,мама веднъж го храни ...и каката и оставям ,то детето си иска баба,ама все пак...

# 564
  • Мнения: 3 096
Бюти, аз взех един аспиратор на Чико, който уж е за 0м+. Вчера пак го ползвахме, като видях какво излезе, сигурно е било голяяяямо облекчение след това. Не знам... то излиза, че ни да го ползваш, ни да не го ползваш. Може би трябва да се прецени съответната ситуация и ако е много запушено нослето, да се почисти внимателно. Връщането на мляко май си е ОК, но връщането на Фонтан сигурно е стресиращо.

Малката съм я оставяла няколко пъти на баща й, но за макс 2 часа. След това не може да я успокои и само гърда помага. Каним се да пробваме дали шише с изцедена кърма ще успее да я укроти. Сега искам да изляза за елха и за подарък за мъжа ми, ще видим кога и как ще стане. Мечтая си да мога да изляза като нормалните хора без да се налага да съм на пета скорост...

Ивка, като те чета и направо се окрилявям Simple Smile Толкова лесно звучи всичко. Ние излизаме, но само тримата засега. Два пъти на разходка и няколко пъти по задачки, да търсим плочки за банята. Иска ми се да идем до Била или Кауфланд да напазарувам, но ме е страх от вируси. Не знам какво ще правя, ако я разболея. Другите ходите ли да пазарувате с бебетата?

Лейди, откъде такъв ищах за секс? Искам и аз Grinning Освен че ме е страх, май имам проблеми и с либидото Rolling Eyes Чудя се дали е на хормонална основа... Преди да забременея пак беше така, с проблясъци от време на време. А мъжът ми е толкова готин в моите очи, та чак грехота да не се възползвам Ill Иначе някой беше препоръчал Глайтгелен за овлажняване при бременност, предполягам, че става и за раждали. Докторът вчера каза да мазна с Клотримазол (май беше), ако изпитвам дискомфорт. Освен товя изписа Цикатридина, по една супозитория седмично, в продължение на 10 седмици. А да се погледна, не смея. Най-много да дам на мъжът ми да погледне. Ще го видя този Кегел, ама съм много мързелива. Няма ли упражнения, които действат само с гледане Joy

А за излизането, браво Wink Винаги съм се възхищавала на такива майки Hug

P.S. Голям зор да пишеш със спящо в теб бебе Weary

Последна редакция: ср, 11 дек 2019, 15:07 от Dark_Chocolate

# 565
  • Мнения: 958
Ние излизаме вече всеки ден за по два часа . Вчера даже до Еконт успях да отида и да напазарувам . Малко по-малко влизаме в крачка . И аз ще пробвам с да се изцедя , че да го оставя на мъжа ми да отида на маникюр , ще видим кога . Иначе за елха успяхме като бяхме заедно , нахраних го , заспа и ме изчакаха в колата с мъжа ми 😅. Ама не е за всеки път .. не ми е приятно да го оставям още .

# 566
  • София
  • Мнения: 36
Здравейте,

Едно питане...кога трябва да паднат конците от шевовете ( при епизотомия )? До колкото виждам моите още си стоят. 🙄 топчета и аз имах, но май се поразнесоха . Неразположение все още се усеща, като леко парене, раздразнена кожа и.т.н, до скоро пръсках с неомицин и май си докарах кандида от него 🤨

# 567
  • Мнения: 639
Дарк за упражненията на Кегел има една електрическа джаджа , тя прави всичко и резултата бил много добър,но струва 300 лв. Май , а и не съм пробвала джаджата , само показах на мъжа ми и му казах , че може да ми я подари като родя,но той каза,че прилича на вибратор и , че съм се побъркала съвсем.
Аз правя тези упражнения от преди да родя и мисля,че имат ефект.
Родих бързо и с няколко напъна и все си мисля,че е благодарение на упражненията за тазовото дъно.
Сега не смея още да започна , защото май е рано - родих преди 25 дена.
Някъде бях чела , че трябва да се изчака да минат 6 седмици.
Между другото и на нашия Стилианчо нослето му хрипти и се запушва,кърмя го трудно,защото не може да диша добре,трудно диша и като спинка.Сърцето ми се къса да го слушам така.Ползваме аспираторче на НУК и пръскам морска вода от тези спрейчетата.
В петък сме на преглед при педиатъра ни и дано всичко е наред.

# 568
  • Мнения: 679
Момичета, някои сблъсквал ли си е със Стафилококи в носа? Откриха на Дара и много се притеснявам....предписаха ни бактробан назал...Защо ли трябваше да се ровя да чета и много се стреснах

# 569
  • Мнения: 709
Здравейте!

За епизиотомията - в неделя стават 40 дни от раждането, имам още няколко конец на мястото на разреза, бяха повече, но сега на пипане са доста по - малко, според мен 2-3. Имам и аз нещо като топченца, надявам се да се разнесат.
Иначе лохиите уж бяха свършили, но от време на време пак се появява някакво кървене, по-скоро зацапване, щом се справям само с ежедневни превръзки, но е дразнещо - ту го има, ту го няма.

Секс правихме около 20-тия ден, ММ имаше РД, лохии нямаше, а аз имах огромно желание, та не сме чакали... Не изпитах нито болка, нито сухота. Може би съвсем лек дискомфорт от конците, но слаба работа.
С всеки изминал път става все по - хубаво, забравих, че бебе е излязло от от там вече. Grinning Но пък бебка не ни позволява много-много да интимничим. В седмицата 2 пъти, ако успеем е добре. Joy

Навън излизахме още на 10-тия ден. Първо за половин час, после няколко разходки по около час и половина. Скоро не сме излизали обаче, защото е нещо страшно, докато я облекла и наглася - рев до небесата. В понеделник се опитахме да излезем, но се съдра от рев, излязохме, уж се успокои, но шапката я дразнеше, рева, докато не я махнах, та се наложи набързо да се приберем, че имаше пък вятър и ме беше страх.
Иначе си я обличам, както е вкъщи - боди с дълъг ръкав, макар че вкъщи вече е все с къс, блузка и панталонче, или ромпър, отгоре едно поларене космонавтче, пелена и покривалото.
Сега обаче ще ѝ поръчам чувалче за количката и изобщо няма да се занимавам с космонавти.... Пъхам вътре, слагам покривалото и толкова.

Оставям я на майка ми понякога. Най-много за час и половина се е случвало. Не ми е особено приятно все още обаче. Не че не я гледа добре, просто е малка още и не ми се иска да съм далеч от нея... Дано свикна с времето и да ми е по-лесно да я оставям.

Общи условия

Активация на акаунт