НОЕМВРИйки 2019 - тема 9

  • 26 028
  • 597
  •   1
Отговори
# 75
  • Наблизо
  • Мнения: 6 182
Сабрина и при мен е такъв проблема,иначе бебето е добре.
Аз лично от секцио много се притеснявам,защото води до други усложнения по-късно и по възможност искам да го избегна.

# 76
  • Мнения: 89
И аз искам да го избегна, но пък вече напрежението ми идва в повече. Преносвам 3 дни, док. не иска да го предизвикваме, защото всичко му е в норма, води, плацента а и е високо.
Обаче аз вече сама си давам срок до 19. Ако не тръгне да излиза, оставям на докторката да реши дали направо секцио или ще пробва да подпомогне. Аз повече няма да мога да чакам...

Сабрина и при мен е такъв проблема,иначе бебето е добре.
Аз лично от секцио много се притеснявам,защото води до други усложнения по-късно и по възможност искам да го избегна.

# 77
  • Мнения: 36
Мен ме притеснява, че въпреки системата може да се наложи накрая пак да се направи секцио (до сега не съм имала нито една контракция), и за това се чудя. Не ми се минава и през двете.

# 78
  • Наблизо
  • Мнения: 6 182
На мен ми дадоха хапче за шийката,засега няма болка.Както го виждам проблемът е ,че може да се забавят нещата и да си чакаш,но пък от друга страна нещата са натурални.
Чакаме да получа контракции и ще ми сложат епидуралната.

# 79
  • Мнения: 410
Не можем да се зарадваме на бебчо и съм много тъжна. Има увредени нерви (а може би и прекъснати) следствие на раждането и ръката е напълно обездвижена. С рехабилитация има някаква надежда да започне да функционира но няма гаранция, че ще е напълно. Може и да се наложи операция ако не се повлияе от рехабилитацията и физиотерапията, но и тя не дава гаранция за пълно въстановяване. Повече яснота ще имаме след може би 3 месеца а може да са 6 а може да е и година.  Това можеше да се избегне ако беше направено секцио, но не е преценено правилно не знам дали имаме вина, но се чувствам адски виновна, че може би не съм направила всичко възможно. Бебето има и инфекция и е на антибиотик и на имуностимуланти... ходихме да го видим но като го гледам още по - жално и тъжно ми става... особенно след днешните новини.. като ни изпишат ще направим к други консултации с други лекари ... надяваме се на най - доброто... и по - скоро да може да си го приберем и да е добре.

# 80
  • Мнения: 444
Не можем да се зарадваме на бебчо и съм много тъжна. Има увредени нерви (а може би и прекъснати) следствие на раждането и ръката е напълно обездвижена. С рехабилитация има някаква надежда да започне да функционира но няма гаранция, че ще е напълно. Може и да се наложи операция ако не се повлияе от рехабилитацията и физиотерапията, но и тя не дава гаранция за пълно въстановяване. Повече яснота ще имаме след може би 3 месеца а може да са 6 а може да е и година.  Това можеше да се избегне ако беше направено секцио, но не е преценено правилно не знам дали имаме вина, но се чувствам адски виновна, че може би не съм направила всичко възможно. Бебето има и инфекция и е на антибиотик и на имуностимуланти... ходихме да го видим но като го гледам още по - жално и тъжно ми става... особенно след днешните новини.. като ни изпишат ще направим к други консултации с други лекари ... надяваме се на най - доброто... и по - скоро да може да си го приберем и да е добре.

Поли, съжалявам за тези новини.
Надавам се всичко да се нареди накрая за бебчо. Ти със сигурност нямаш никаква вина за случилото се.
В коя болница сте?
Бих ти препоръчала да отидете после веднага при д-р Мартин Симеонов в Пирогов. Невероятен е. Млад лекар, но вече е доста популярен и на световната сцена. Води се детски хирург. Според мен не чакайте и търсете мнения, за да не мине пък времето и за операция, защото тепърва малкото човече започва бързо да расте.
Успех и не се отчайвай. Всичко ще е наред ❤️

# 81
  • Мнения: 4 859
Момичета ,родих !!!!Бебе Росен,3,400 ,50 см.
За два часа ,със система и епидурална упойка,с 4 напъна.Без болки протече раждането.Сцепих се на епизиптомията отпреди и имам 3-4 шева,само те ме боляха.
С упойка още няколко деца бих родила ,няма общо с първото ми раждане .

# 82
  • Мнения: 2 224
Лейди, честитоооо! Да е жив и здрав малкият Росен и да носи много радост на мама и тати! Имаш късмет с ражданията. Чак почвам да съжалявам, че и моите не бяха естествени, за да мога да си родя още две без притеснения 😂

Поли, много съжалявам за лошите новини! Истински ти съчувствам, знай че ти нямаш абсолютно никаква вина. Доверила си се на лекарите и в случая е тяхна грешка. От все сърце желая бебчо да може да се възстанови напълно. Със съвет не мога да помогна тъй като от години не живея в България, но поинтересувайте се къде и направете всичко възможно да намерите адекватно лечение.

Бюти, до какви усложнения води секциото? Понеже имам три и ми няма нищо. Не че не са възможни, но секцио не означава автоматично лоши последствия. Зависи как е направено, зависи от организма... стискам палци всичко да мине възможно най-бързо и безболезнено!

Последна редакция: пт, 15 ное 2019, 16:43 от Anastasiya_S

# 83
  • Мнения: 681
Честито, Лейди! Добре дошъл на Росен! Да е здрав и много да ви радва!

# 84
  • Наблизо
  • Мнения: 6 182
Страствания на органи най-вече и т.н.Неща,която се проявяват по-късно.
Не че и сз не съм тръгнала към секцио.Вече трети ден съм тук,откачам направо.
Честито бебенце Лейди!! Май само аз пренасям вече.

Поли,много съжалявам.Не сте виновни вие.

# 85
  • Мнения: 958
Честито момичета !

Поли за жалост те разбирам .... всичко ще мине . И при нас има проблеми и уговаряме дати за операции .

Лейди къде го беше скрила този голям човек ! Браво 🍀

# 86
  • Мнения: 656
Честито бебче, всичките ти притеснения през бременността са били напразни. 😊

Поли, няма за какво да се чувстваш виновна. Вярвам, че ще се оправи напълно. 🙂

# 87
  • Мнения: 687
Честито бебче, Лейди! Голямо бебче си крила в този иначе миниатюрен корем 😁 Бъдете здрави и много да ви радва малкият юнак! 💙

Поли, много съжалявам, че така се случиха нещата. Но не обвинявай себе си. Докторите са тези, които е трябвало да те информират Sad Вярвам, че всичко ще се нареди и ръчичката на малкия ще се оправи!

Относно секциото да попитам тези от вас, които вече са минали веднъж през него, докога ще ми е безчувствено мястото на операцията? Днес ми е 8 ден, а все още като пипна и ми е като изтръпнало...

# 88
  • Мнения: 958
Аз на 7 ми ден пътувах София -Варна и имах вече само леко опъване и толкова . На следващият ден и него го нямаше Simple Smile

# 89
  • Мнения: 106
Честито бебче, Лейди! Голямо бебче си крила в този иначе миниатюрен корем 😁 Бъдете здрави и много да ви радва малкият юнак! 💙

Поли, много съжалявам, че така се случиха нещата. Но не обвинявай себе си. Докторите са тези, които е трябвало да те информират Sad Вярвам, че всичко ще се нареди и ръчичката на малкия ще се оправи!

Относно секциото да попитам тези от вас, които вече са минали веднъж през него, докога ще ми е безчувствено мястото на операцията? Днес ми е 8 ден, а все още като пипна и ми е като изтръпнало...
Вчера мина месец от моето секцио и аз все още усещам странно мястото и целия корем. Не ме боли или опъва в никакъв случай, но го усещам като чуждо. Коремът ми е чувствителен на моменти.

Общи условия

Активация на акаунт