Против акне/пъпки по лицето 9

  • 51 483
  • 737
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 571
Много благодаря за отговора! А от кой сайт поръчвате?
Аз две години се мажех с флуид на SVR 50 фактор. Обаче от 2 месеца не ползвам слънцезащита, нищо че всяка вечер се мажа с киселини. Пия от три месеца рибено масло. Лицето ми сега е чисто, няма пъпки, само белези. И се замилсих дали подобрението е от рибеното масло или от това, че спрях слънжезащитния? Само този флуид се понася от кожата на лицето ми. Не лъщя и не се потя като прасе. За това сега търся нещо от Корея, с тайната надежда да съм изчистила лицето си благодарение на витамините, а не щото не ползвам слънцезащита!

# 421
  • Мнения: 383
Поръчвам главно от ebay, jolse & yesstyle.
Като цяло може и да има ефект. Аз и преди съм споделяла, че откакто спрях да приемам млечни и намалих драстично захарните изделия (гледам да не консумирам също така и пържени храни), както и приемането на цинк (поне 15 мг в таблетка) + витамин А и Д, кожата ми значително се поизчисти.

# 422
  • Мнения: 2 242
Така.. от корейската козметика ползвам тези три неща засега и съм доволна.
Два пъти седмично след почистено лице се мажа с този тоник - https://www.notino.bg/cosrx/bha-blackhead-power-liquid-eksfolira … iv-cherni-tochki/ определено има ефект върху черните точки, дори имам чувството че по-лесно излизат.
Също така, два до три пъти седмично пак след почистено лице слагам от този серум - https://www.notino.bg/klairs/freshly-juiced-khidratirassh-serum- … lice-s-vitamin-s/ като след него лицето определено се избистря и петната намаляват.
Ии се глезя ето с тази хидратираща маска отвреме навреме - https://www.amazon.co.uk/MediHeal-Teatree-Healing-Solution-Essen … ial/dp/B00GHA1L3C много добре хидратира и освежава лицето.
Нищо не купувам от Бг, защото тук са откачили с цените.. всичко си поръчвам от Амазон като се комбинираме с приятелка, за да ни е по-изгодно Simple Smile
Сега съм в процес на търсене на крем за лице.

# 423
  • САЩ
  • Мнения: 471
Пробвайте да замените канелата с куркума. Направете маската с мед. Само това -- мед и куркума.
И аз съм много доволна от тази комбинация. Мислех че аз съм я измислила, но я има на първа страница на темата. Недостатък е че трудно се измива и ако не я отмиете хубаво оставя жълтеникави петна на кърпата за лице.
Също добре ми се отразява шипковото масло.

# 424
  • Мнения: 709
Аз вчера импулсивно си купих няколко неща на Клиник от серията за проблемна кожа и ще дам отзиви след време, но исках да похваля пяната за лице. За първи път след измивен продукт кожата ми не се усещаше суха и опъната.
Преди време ми бяха дали мостра на кремче от серията и бях останала много доволна. Сега ще видим дали пак ще ми действа така.

# 425
  • Мнения: 1 290
Аз пробвах една мостра на Babe, гел за мазна кожа. Определено и аз го чувствах добре, кожата не беше опъната и суха. Сложих и кремчето от тази серия, но след около 2 часа кожата ми беше доста мазна и определено не ми беше комфортно.
От няколко дена ползвам на Ла Рош гелчето и ефаклар дуо крема. Кожата ми е леко омазнена в областа на челото, между веждите най вече, това е в следобедните часове и не е прекалено. За сметка на това пък влияе добре на пъпките.
Вечер мажа с Sebium на Биодерма, крема с гликолова киселина.
Иска ми се да пробвам измивния гел или пяна на Уриаж, но не мога да намеря мостри от него.
Излезнаха ми няколко пъпчици на брадичката и довечера мисля да пробвам SOS пастата на уриаж.

# 426
  • Мнения: 4 611
Аз влизам да споделя, че скинорена добре ми се отразява. Мажа сутрин и вечер. Още една-две подкожни трябва да се махнат скоро и ще си остана само с комедоните и белезите Joy

# 427
  • Мнения: 3 271
Аз влизам да споделя, че скинорена добре ми се отразява. Мажа сутрин и вечер. Още една-две подкожни трябва да се махнат скоро и ще си остана само с комедоните и белезите Joy
И белезите маха. Ох, трябва по-старателно да го потърся по аптеките. В една доста голяма го нямаше. Ето я моята подкожна, за която говорих. И вече празнува двуседмичен РД. Онази вечер си правих сама глоколов пилинг само с 2 %. Моята приятелка козметичка ми е дала вкъщи и инстрултирала.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 07:51 от неви86

# 428
  • Мнения: 1 290
За дълбоки подкожни/може да ви е смешно и да не вярвате/ слагате едно парче обикновен локум с лепенка за през ноща и сутринта пъпката е намаляла. С няколко такива процедури за 2-3 вечери изчезва. При мен не изчезва, понежа като локума изсмуче гнойта и аз я стискам и става рана. Но щом някой има воля да търпи 2 седмици ще има воля да не я изстиска.
Снощи пробвах пастата на Уриаж. С повърхностните се справи добре, но имам две подкожни, там е много слаб до никакъв ефекта.
Днес съм с 3 регул на Уриаж, да видим как ще мине деня.

# 429
  • Мнения: 3 271
Не е като да не пробвах да я стискам. Излезна само кръв. Много е дълбока. Това с лукума се постига и с ихтиол.

# 430
  • Мнения: 4 611
Неви, на мен ми излизаха по 1-2, но откакто си правя пилинги с млечна киселина ми излезнаха 50 Joy уж с цел да излезне цялата гняс, но ето че супер бавно се махнаха и сега имам супер много белези. Чак ме е яд, че не се примирих с 2-3, а си причиних 250... Уж за добро, а защо стана по-зле и аз не съм сигурна. Като обезобразена съм. Така, че... Радвай се, че е само една и внимателно с пилингите.

# 431
  • Мнения: 1 227
Някой ако има добър козметик в София, който се справя добре с проблемна кожа, моля да сподели. Може и на лично да ми пише, за да не изглежда като реклама.

# 432
  • Мнения: 934
И аз се присъединявам към молбата, много е трудно да се открият.

# 433
  • Мнения: 3 271
За акне трудна работа. Имах една Стела по едно време, много добра. Тя самата е била с проблемна кожа и е много в час. Но и загубих контакта и фамилията. Беше някъде в центъра. Тогава кожата ми се оправи и бях започнала да си ходя в салона до нас. Редактирам поста. Открих и контакта, тук в кореспонденцията в БГ мама. Ако някой иска, ще пиша на лични.

Последна редакция: пт, 17 яну 2020, 19:29 от неви86

# 434
  • Мнения: 1 381
Аз бях на преглед. Предписаха ми Epiduo gel. Чета, че е доста силен.. д-рката ме предупреди, че много изсушава кожата, но аз съм с доста мазна.. и все пак ще се мажа с него през 2 дни първите 10 дни. Също на Юсерин едно хидратиращо кремче, слънцезащитен спрей на Ла Рош  и фондьотен на Виши (последните две аз я помолих да ми предложи и препоръча). От утре започвам пък ще видим..

Общи условия

Активация на акаунт