Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 13 ноем. 2019, 08:58 ч.

Против акне/пъпки по лицето 9

• 4 949
  • 123
  •   1
Отговори
# 45
  • Стара Загора
Здравейте! Simple Smile Какво ще ми препоръчате за  заличаване на белези, нещо, като пилинг, но да е подходящо за кърмачки! Сега е сезона за тези продукти и процедури, но повечето продукти не са подходящи в случая. Като цяло пъпки ми излизат все по рядко, но белезите си стоят..
Преди години се шегувах, че ще се отърва от акнето, когато  вземат да ми излизат бръчки. Е, на 28г съм, бръчки нямам, още, но и от акнето не съм се отървала на 100%, та май съм била права..

Относно заличаване на белезите от пъпки най-добър ефект при нас има Effaclar Duo + (La roche posay). Освен за по-бързо заздравяване на акнето има много добър ефект за заличаване на белезите от него. Но изисква постоянно използване - поне веднъж дневно, на почистена кожа.
При медицинската козметика има и специални кремове за избелване на петна. Може да проверите дали са подходящи за вас. След тях обаче задължително се прилага крем със слънцезащитен фактор!

Относно годините и изчезването на акнето - аз се оттървах от него едва след 40-те си години, когато започнаха хормоналните промени. Да, всичко си има и добрата, и лошата страна Wink Е, имам малко повече бръчки, но няма и помен от гадните пъпки Simple Smile

# 46
Аз ползвам Gamma Hydroxy на Skin Doctors вече повече от месец, нанасям 2 пъти дневно в комбинация с крем със SPF 50+ и при мен определено кремчето действа. Белезите ми не са вече така дълбоки и се забелязват по-малко. Вътре е със Salicylic Acid, която не е подходяща за бременни. Но не съм сигурна дали може да се използва от кърмачки.
Здравейте! Simple Smile Какво ще ми препоръчате за  заличаване на белези, нещо, като пилинг, но да е подходящо за кърмачки! Сега е сезона за тези продукти и процедури, но повечето продукти не са подходящи в случая. Като цяло пъпки ми излизат все по рядко, но белезите си стоят..
Преди години се шегувах, че ще се отърва от акнето, когато  вземат да ми излизат бръчки. Е, на 28г съм, бръчки нямам, още, но и от акнето не съм се отървала на 100%, та май съм била права.. Sad Мъчно ми е, че така и не можах да се видя с хубава кожа, а все ми се налага да клепам нещо да прикрия я пъпка, я белег... Sad
Впрочем, от доста време ползвам гел от алое всяка вечер и съм много доволна. Май и до там ми се простира грижата в момента..

Последна редакция: чт, 21 ное 2019, 15:34 от mar_ti

# 47
mar_ti Цената си я бива, но предвид цените на пилингите в салоните, си заслужава! Количеството също е добро. Предполагам, че трябва да стигне поне за 2 месеца. Няма проблем отгоре да се нанася фон дьо тен/бб крем, нали?
Ще се радвам отново да споделиш резултатите си с нас! 🍀

# 48
Аз съм с комбинирана кожа, а Gamma Hydroxy е по-плътен като текстура и реално ползвам малко количество за 1 нанасяне и мисля, че ще ми стигне за 3 месеца. Сутрин след като го нанеса изчаквам 10-15мин да попие и после нанасям крем със SPF и фон дьо тена на Avene. Не съм пробвала до сега с ББ крем.
Вземи си тестер и виж при теб как, ще е. На мен първо ми пратиха тестер и много ми хареса как ми реагира кожата и после го поръчах.
mar_ti Цената си я бива, но предвид цените на пилингите в салоните, си заслужава! Количеството също е добро. Предполагам, че трябва да стигне поне за 2 месеца. Няма проблем отгоре да се нанася фон дьо тен/бб крем, нали?
Ще се радвам отново да споделиш резултатите си с нас! 🍀

# 49
  • Бургас
The ordinary само онлайн ли се продава в boots? Ходих в магазина и там ми казаха, че ги продавали смо онлайн, ама аз нещо не им вярвам сякаш 😂 та реших да ви питам

# 50
The ordinary се продава на място в магазините Douglas, както и онлайн от техния сайт. Simple Smile

# 51
  • Бургас
Това го знам. Но аз питам за Boots. Има ли ги на място в магазина ни или не?
Очевидно щом питам за Boots, явно не живея в България и информацията за Дъглас не ми върши работа.

# 52
В boots не продават, имат си магазин/и в Лондон.

# 53
  • Бургас
Благодаря, ще потърся техен магазин тогава Simple Smile

# 54
  • София
Здравейте и от мен в новата тема.
Пиша, за да споделя мнение относно продуктите, с които замених до сега използваните от мен La roche pose, с Eucerin и SVR и по конкретно ползвам това
Едното е серум, който се ползва вечер, с хидратиращият крем на SVR го ползвам денем. В допълнение си взех витамини Б комплекс плюс вит. Ц
Искам да кажа, че съм изключително доволна от продуктите, но мисля че не само те ми помогнаха. Споделяла съм назад в темите, че по принцип съм с мазна и комбинирана кожа, но рядко съм имала пъпки, изключвам тези преди цикъл. След доста време лутане, пускане на хормони, промяна на диетата и четене, достигнах до извода, че всичко е от вътре. И по конкретно чисто емоционалното състояние и мислите оказват голямо влияние върху кожата и появата на пъпките. Всичкото напрежение, стрес и натоварено ежедневие се отразява на всеки по различен начин. За това съветвам при възможност насочете се първо навътре към себе си, прочетете повече информация, опитайте да се разтоварвате от стреса и мисля, че в комбинация с подходящи продукти, нещата значително ще се подобрят!
Хубав ден на всички!

# 55
Здравейте!От една ,две години започнаха да ми излизат пъпки по често.Явно от стрес излязоха още няколко и за две седмици се превърна в обрив,който излезе и стафилококова инфекция.Пих месец антибиотик азакс и една седмица бях на Медрол.Отделно се мажех с мазило заместител на Зинерит и малкото оцветено кремче,за което бяхте писали малко преди това.Сега имам ужасно мн белези.Дерматоложката искаше да започна Роакутан,но аз отказах.Сега се мажа с БП 2,5%.

# 56
Здравейте!От една ,две години започнаха да ми излизат пъпки по често.Явно от стрес излязоха още няколко и за две седмици се превърна в обрив,който излезе и стафилококова инфекция.Пих месец антибиотик азакс и една седмица бях на Медрол.Отделно се мажех с мазило заместител на Зинерит и малкото оцветено кремче,за което бяхте писали малко преди това.Сега имам ужасно мн белези.Дерматоложката искаше да започна Роакутан,но аз отказах.Сега се мажа с БП 2,5%.
За белези Роакутан? За мен това лекарство е абсурдно, че го изписват като аналгин вече.
Ако бориш само белези вече насочи се към процедури за отстраняването им.
Аз правя вече няколко процедури микронидлинг 
и съм доволна от резултата. Почети. Има много информация.

# 57
А вие как излекувахте акнето,дали сега веднага да посетя козметик за процедури или трябва да ги отложа.Все още ми излизат по една две пъпки.

# 58
При мен беше хормонален проблема и въпреки, че не съм го решила напълно, професионалното почистване и грижа ми се отразяват много добре.
Посетете и се консултирайте с добър козметик, за да прецени какви процедури са подходящи, според състоянието на кожата Ви.

# 59
И при мен избиха 2 гадни огромни, подкожни пъпки на брадичката. Аз си правя серия от пилинги. Но преди 3 месеца имах медикаментозен аборт и предполагам хормоните ми се разбъркаха. Чувствам се зле с тези буци.

Общи условия

Активация на акаунт