Против акне/пъпки по лицето 9

  • 51 539
  • 737
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 541
Това от Роакутана ли? Ужас! Добре че го забраниха.
Мерси за инфото за Епидуото, Бенчита. Ще питам и аз в Медеята в моя квартал. Това че, все пак се намира на бг пазара ме радва. Иначе ходех в онази "секретна" лаборатория на Христо Ботев да ми правят бензоил пероксид.
Забранен ли е? Хм... на мен искаха да ми го изписват миналата година. Иначе това са само част от ефектите. Освен, че всеки месец трябва да ходиш на изследвания, за да ти следят здравословното състояние, не трябва и в никакъв случая да правиш деца (и мъже, и жени) нито по време на лечението, нито до две години след приключване на приема. Само не съм сигурна 1 ли 2 години бяха, да не греша.

# 496
  • Мнения: 4 571
Мисля, че в края на миналата година в Англия имаше смъртни случаи заради това лекарство и  го забраниха. Но дано не подвеждам.

# 497
  • Мнения: 541
Мисля, че в края на миналата година в Англия имаше смъртни случаи заради това лекарство и  го забраниха. Но дано не подвеждам.
Възможно е. Бях чела, че тук в България може само с рецепта да си го купиш.

# 498
  • Мнения: X
Вярно е за смъртните случаи, даже и в темата писахме. Ето един линк

https://www.dnevnik.bg/sviat/2020/01/02/4011742_sled_samoubiistv … aniia_razsledvat/

Според мен трябва да се изписва само в наистина мнооооого крайни случаи на кистозно акне, което не се е повлияло от нищо години наред. Представям си каква отрова е това лекарство и колко време седи в организма  щом не трябва да имаш деца известно време след това.

# 499
  • Мнения: 4 571
Да, аз от темата разбрах за смъртните случаи.

# 500
  • Мнения: 1 290
Да ви попитам случайно някой да е ползвал кремчетата на Биле за акне?
Има тема с добри отзиви, но е стара.

# 501
  • Мнения: 709
От около 3 седмици ползвам Клиник - пяна, тоник и хидратиращ крем. Лицето ми се изчисти, кожата ми не се е изсушила, но от няколко дни съм със малки пъпчици с бял връх по челото и няколко по брадичката. Възможно ли в да е от тях? Не съм яла нищо различно, не съм ползвала нищо ново. Вече ми писна. А ако е от тях, възможно ли е чак сега да реагира кожата? Боря се с тези пъпчици от много време, единствено досега установявам че всв се появяват около овулацията, но са упорити и трудно се махат. Този път обаче съм решила да не ги пипам, че от няколко месеца съм с белези от стискане.

# 502
  • Мнения: 975
Смайли, тоника от трите стъпки ли използваш?

# 503
  • Мнения: 709
Смайли, тоника от трите стъпки ли използваш?
Да, точно него.

# 504
  • Мнения: 975
Тоникът има в състава алкохол. Той действа доста освежаващо, чувстваш кожата си чиста, но в някои случаи може да предизвика раздразнения и дори опъпчване. В дългосрочен план също не е ок, защото може да благоприятства появата на бръчки. Не всички алкохоли да лоши в козметиката, но точно този в тоника не е от хубавите. На останалите от серията не съм гледала състава. Тази информация ти я споделям просто да си имаш едно на ум.

# 505
  • Мнения: 709
Тоникът има в състава алкохол. Той действа доста освежаващо, чувстваш кожата си чиста, но в някои случаи може да предизвика раздразнения и дори опъпчване. В дългосрочен план също не е ок, защото може да благоприятства появата на бръчки. Не всички алкохоли да лоши в козметиката, но точно този в тоника не е от хубавите. На останалите от серията не съм гледала състава. Тази информация ти я споделям просто да си имаш едно на ум.
Ако говориш за akcohol denat, за жалост и в пяната го има, и е на челни позиции. Като нищо съм се обринала от него. Жалко, много съм доволна от пяната, но явно ще я спирам.

# 506
  • Мнения: 975
Да , за него говоря. Много е гадно това, реално и в много леки кремове го добавят, точно за да се получи това усещане за лекота. Можеш да спреш за известно време и да пробваш после да го използваш отново.

# 507
  • Мнения: 4 611
Е, тъкмо имаше подобрение и сега взех, та се обринах. Не мога да арзбера от какво, обаче. Вие какво ползвате при обриви? Точно по бузите и малко по носа. Един господ знае от какво е... Ако е от продукт нямаше ли по цялото лице да съм обрината?

# 508
  • Мнения: 975
Уейв, да не ти е нещо от храна? Иначе аз като се обрина, просто за ден, два рязко намалям използваната козметика и си слагам само околоочен, хидратиращ и слънцезащитата, като дори последният път се мазах с един крем на а-дерма, но в момента кожата ми не е мазна, не знам твоята каква е. Просто гледай нещо максимално щадящо, без много аромати и без активни съставки като киселини и ретинол.

# 509
  • Мнения: 709
Да , за него говоря. Много е гадно това, реално и в много леки кремове го добавят, точно за да се получи това усещане за лекота. Можеш да спреш за известно време и да пробваш после да го използваш отново.
Благодаря за съвета. Така смята  и да направя.

Общи условия

Активация на акаунт