Против акне/пъпки по лицето 9

  • 54 002
  • 737
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 17
Хепи, пускала ли си изследвания на хормоните? Аз знам, че когато пъпките са на брадичката се касае за хормонален дисбаланс. Какви са пъпките - подкожни, с гноен връх?
Йоли, и аз така се изгорих.. Спаси ме гела на La Roche Cicaplast b5.
Здравей Бенчита, не не съм пускала хормони зимата се прибрах до България и ме бяха посъветвали да отида на ендокринолог, защото в повечето случай може да е от житовидната жлеза, и тъй като нямах проблем с нея, докторката ме посъветва че нямам смисъл от хормони при положение, че цикъла е нормален.

Cherry18 Може би наистина се дължи на стрес. Мислех си, че може би и на някаква храна която не понася на организма, и при прекомерна употреба да става алергична реакция. Пробвах какво ли не, какво ли не сега ми изписаха сумамед 500 пък да видим какво ще се случи. Стискам палци и ти да го изчистиш това проклето акне. Казват че отнема много време особено ако се е появило след 25г. Тогава се води възрастно акне и лечението е по-трудно. Общо взето направо вече съм се побъркала от четене, проучване, гледане на Видеа и т.н и най-неприятно е като ти кажат, че нищо ти няма, че са само две пъпки..

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 21:19 от Не се сърди, човече

# 661
  • Мнения: 4 628
Ами и да е хормонално аз лично не бих си бърникала по хормоните.

# 662
  • Мнения: 17
Ами и да е хормонално аз лично не бих си бърникала по хормоните.
Да, не знам още успешна диета, храна и каквото и да е било за балансиране на хормоните. Има страшно противоречиви мнения по въпроса.

Последна редакция: ср, 19 фев 2020, 21:20 от Не се сърди, човече

# 663
  • Мнения: 52
здравейте, както написах аз страдам от акне, с тежки пъпки, подкожни, обхваща бузите и скулите най-вече, имам и по брадичката понякога и на челото. на вълни разбира се...ту зазлявам, ту се изчиствам. няма да споменавам всичко, което съм правила за изчистването му, имам и други постове.. та за хормоните.
акнето се получава точно от тях Simple Smile и мойте са перфектни по изследвания. единственият, в сравнение в други, който е по-близо до горна граница е разбира се тестостеронът. но не я надвишава. нямам прекомерно окосмяване и т. н, просто само ми излизат тези неща от вътре навън без никакъв контрол, и най-вече когато съм под стрес.
от ходене по лекари и т. н чух от една много мила дерматоложка-и да са в референтни стойности хормоните, може съотношението да е не идеално и от тази финна настройка да се получава свързване с мастните жлези. но ме посъветва- не пипай хормоните! казвали са ми, че след като родя, ще се оправя. ама аз не вярвам и на това.
т. н андрогенни или мъжки хормони са разковничето, скъпички са изследванията и се правят на 3ти ден от цикъла. работи с ендокринолог да ти изпише как да ги направиш.  моя съвет е - редовен и пълноценен секс и хубава храна, противозачатъчните също са окей, провери си яйчниците за кисти и минимално стрес. на мен хормоните ми са толкова бурни, че гърдите ми се уголемиха когато започнах да правя редовно секс, цикъла ми е обилен и изпадам в депресия 1-2 дни по време на него.. има такива хора Simple Smile)




Cherry18 Може би наистина се дължи на стрес. Мислех си, че може би и на някаква храна която не понася на организма, и при прекомерна употреба да става алергична реакция. Пробвах какво ли не, какво ли не сега ми изписаха сумамед 500 пък да видим какво ще се случи. Стискам палци и ти да го изчистиш това проклето акне. Казват че отнема много време особено ако се е появило след 25г. Тогава се води възрастно акне и лечението е по-трудно. Общо взето направо вече съм се побъркала от четене, проучване, гледане на Видеа и т.н и най-неприятно е като ти кажат, че нищо ти няма, че са само две пъпки..

за антибиотиците
пила съм доксициклин, ще обясня защо. бях се изчистила и си пиех противозачатъчни за да не забременея. спрях ги за един месец и после от страх да не забременея ги почнах и тогава имах най-лошия изблик от акне на който съм ставала свидетел...цялата ми брадичка беше в пъпки, болезнени за 3 дни обхвана мн голяма част, лекарката ми изписа доксициклин и аз просто трябваше да го изпия, беше се разразило от нищо до страшно възпаление... да ти кажа, нямат особен ефект антибиотиците, освен гадните странични ефекти те убиват бактерия, която обаче реално си живее нормално на кожата и според мен няма много ефект от тях за заличаване и спиране на пъпките, проблема не е точно в бактерията, а в храната им, т. е себума... .знам, че курсовете са от 3 до 6 месеца.. нз дали си заслужава. помисли си и поискай друго мнение!
казвам ти това, защото съм обсъждала с моята лекарка да приемам миноциклин, така че по-добре питай за него, него го няма в бг..
ако имаш много пъпки, аз се оправих за една година от роакутан но за съжаление пак се появиха.. обмислям пак да започвам да го пия, но той е за тежки случаи. релапса ми е по-лек, наистина от стрес става ужас. на една командировка си забравих козметиката в Бг, купих каквото намерих там и от стрес за 4 дена цъфнах, а се бях оправила почто изцяло. Раздават антибиотици наляво-надясно, но при теб може да подейства, не съм лекар все пак споделям за миноциклина и доксициклина защото съм прекалено навътре в материята :д овладяват го, но не го лекуват. съветвам ви и да си направите хим. пилинг при дерматолог! лекар.. всичко завяхва и се обновява

# 664
  • Мнения: 1 384
Аз имам Хашимото..винаги съм се питала дали не е от него лошата ми кожа..но сестра ми има също, леля ми и тя.. И са с кристални лица. Питала съм ендото.. Тя казва в норма ли са хормоните, всичко е наред.. Всички доктори така казват пф..
Иначе.. Моята колежка беше с много тежко акне.. Преди 3 месеца роди и лицето и се изчисти.. Няма нито една пъпчица. Всичко е строго индивидуално.. За жалост на един действа едно, на друг друго.. А ни тъпчат с едни и същи лекарства, мазила и тн.. Само си даваме парите и накрая ефекта е нулев. От 5 дни използвам това прословуто Акне аут.. Имам чувството, че ми излязоха повече пъпки Grinning Омръзна ми вече..

# 665
  • Мнения: X
От 5 дни използвам това прословуто Акне аут.. Имам чувството, че ми излязоха повече пъпки Grinning Омръзна ми вече..
И аз от толкова дни го ползвам. Хем някои пъпки се посвиха, хем нови ми избиха! Много интересно, че след като мазах обилно няколко подкожни на брадичката, след 1-2 дни избиха в гнойни пъпки и успях да ги стисна, но явно не толкова добре, защото пак седят доста надути. Всеки ден се събуждам с по няколко нови пъпки и се чудя кога ще свърши този кошмар. Поне успявам да ги прикрия доста добре с фон дьо тен.

# 666
  • Мнения: 1 384
ioli,  същата работа е и при мен. На брадичката подкожни, които набират в гнойни.. Пукам ги и ги правя на рани.. Редовния ми номер Grinning

# 667
  • Мнения: 1 290
Още една такава дето се обезобразява със стискане. Ама много ми е нечистоплътно да видя пъпка с връхче. Знам колко почистване и грижа трябват за такава кожа и пак изглежда все едно не съм се мила. Frowning1

# 668
  • Мнения: 4 628
И аз не мога да ги оставям. Резултат - доста "красиви" белези и рани. Но май и без да се стискаме пак си остават белези. Все е тая накрая, хаха.

# 669
  • Мнения: 752
Аз драстично намалих стискането и новите пъпки минават много по-бързо и лесно, без да ги пипам. Но това е при мен. Може би зависи и от пъпката. Но определено виждам подобрение, като не ги пипам.

# 670
  • София
  • Мнения: 1 757
А пробвали ли сте с домашен дарсонвал?
Аз вече се чудя дали да не си взема за пъпките по брадичката.
А за черните точки май спасение няма

# 671
  • Мнения: 52
ох, това с пукането е ужас.. те верно си остават белези и без да ги стискаш, обаче поне при мен някой даже не избиват изобщо.не се пипат, защото се разпространява инфекцията и то подкожно...не стискайте, ако има бял връх и е избила пъпката при миене трябва да се отпуши, после спирт и лееко стискане ако трябва да излезв. при механичното стискане наранявате отдолу и без това възпалената жлеза и си представете и без това е възпалено, ами правите и рана и то става... . имам един съвет за черните точки-след баня, внимателно с памучни тампони със салицилов спирт почиствам, не наранявайте порите много е важно да е нежно и после мажа с имекс! цялото лице. имекс имекс имекс казвам ви, може да е мазен, да не става за вс ден но съм много доволна за слес черни точки. има тетрациклин. накарайте някоя аптекарка да ви даде, някой искат рецепта

# 672
  • Мнения: 1 227
И според мен зависи от пъпката. Ако е съвсем повърхностна и има малко бяло връхче, аз лично не я пипам а я мажа с зинерит/акн аоут/ нещо което ще я изгори и действително на следащия ден я няма и няма и белези след това. Но съм имала такива дебели подкожни, които ако не ги цедиш многократно в продължение на дни не минават...
Дарсонвалът при мен помага, особено ако е в комбинация с някакви процедури преди това, а само да не ме мързеше да го ползвам, щеше да е супер...

# 673
  • Мнения: X
Аз подкожните не ги пипам и ги чакам или да наберат или да се свият, а това понякога продължава седмици, даже и месеци. И съм забелязала, че като се посвие, след време пак си избива същата пъпка на същото място. От две години имам 3-4 на брадичката, които периодично се появяват и нито избиват като хората, нито изчезват. Ако е гнойна и набрала достатъчно я стискам, но имам чувството, че не винаги се справям добре, понеже после пак избива или някъде около нея. А да ходя с гнойна пъпка без да я стисна направо не мога да си го представя Grinning Не мога да го разбера този Акне Аут гори ли пъпката, какво я прави и защо някои подкожни избиха в гнойни за 1-2 дни с него, а други нито се свиват нито избиват.

За щастие нямам вдлъбнати белези, а акнето ми е на периоди от 10 години вече. Останала съм с впечатление, че белезите са предимно по бузите, а там рядко съм имала пъпки, а ако съм имала винаги са били много дълбоки и не съм могла да ги стисна.

Последна редакция: пт, 21 фев 2020, 01:13 от Анонимен

# 674
  • Мнения: 1 290
В събота правих почистване при нова козметичка. Лицето ми беше сравнително невъзпалено преди процедурата. Жената много хубаво ме почисти, обаче в неделя имах около 8-9 възпалени места. Червени, подути болезнени. Ужас! Мажа ги с активното кремче на СВР и локалния на Ла рош, ама без видим ефект. Едва ли е виновна жената, просто моята кожа е такава. Но изглеждам покъртително...като тийнеиджър съм!

Общи условия

Активация на акаунт