Против акне/пъпки по лицето 9

  • 51 392
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 92
Аз пак да се включа:)Нз какво се случва след изпиване на два ант и седмица мускулно поставяне на ант.За седмица изчезнаха пъпките и от днес баммм петна бял връх!!!Не я ли преборих тази стафилококова инфекция,някой има ли с подобен проблем?

А защо не пробваш с локален аб като например Зинерит? Не се сещам за друг, но сигурно има. Честно казано аз никога не бих пила аб заради акне като знам какви последици си докарвам на тялото и организма. Може да си докараш сериозна дисбактериоза и гъбички там долу. Да не говорим, че с ненужно пиене на аб си правим бактериите резистентни и после се чудим как да ги лекуваме. Предполагам че пиеш Доксициклин или Тетрациклин. Мой познат редовно си прави курсове от по 2 месеца с ниски дози от типа на 50мг, но пак си му излизат пъпки и за толкова години не съм видяла особен ефект. На мен например Зинерит ми изчисти лицето за 2 месеца и дълго време нямах пъпки. Но сега пак имам като страничен ефект от лекарство и днес си взех Скинорен да пробвам. По принцип гнойните пъпки с връх завяхват много по-бързо отколкото подкожните и предполагам че и продукти от типа на Акне аут или БП биха ти свършили работа ако им дадеш достатъчно време да подействат. Следя темата от няколко години, но не се сещам да са се коментирали антибиотиците.

Ами първо пих Азакс ,цял месец през ден по половин хапче.После една седмица медалсон мускулно.Сега се мажа с БП 2,5% ,и се мажа със слънчезащитен и един хидратиращ.Също кожната ми каза да си купя Акнатак ама ми се вижда доста скъп.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 722
Не искам да те плаша , но скоро се запознах с една мацка , която от пиене на антибиотици за акне е отключила псориазис . С АБ не трябва да се прекалява, освен ако не супер наложително.

# 77
  • Мнения: 3 269
Със сигурност антиоксидантите помагат, както и яденето на предимно растителна храна. Знам същия случай с мои познат от агресивно лечение сега е с псориазис години наред.

# 78
  • Мнения: 92
Ами каквото стане ,то вече е късно.Аз имам стафилококова инфекция по цялата шия и нямаше как с друго да ме лекува,освен с ант мазила и ант.

# 79
  • Мнения: 3 269
Ами каквото стане ,то вече е късно.Аз имам стафилококова инфекция по цялата шия и нямаше как с друго да ме лекува,освен с ант мазила и ант.
В такъв случай нямаш избор.

# 80
  • Мнения: 41
Здравейте,аз съм на 14г.и вече ми се появяват супер много пъпки.Когато са с бял връх ги стискам,въпреки че съм чувала че не трябва.Появяват ми се и много черни точки и ситни пъпчици,които много си личат ако си с грим.Имам и малко белези вследствие на това.Моля,дайте ми някакви съвети как да намаля образуването им и някакви ефикасни неща за тях и за белези.

# 81
  • Мнения: 558
Здравейте,аз съм на 14г.и вече ми се появяват супер много пъпки.Когато са с бял връх ги стискам,въпреки че съм чувала че не трябва.Появяват ми се и много черни точки и ситни пъпчици,които много си личат ако си с грим.Имам и малко белези вследствие на това.Моля,дайте ми някакви съвети как да намаля образуването им и някакви ефикасни неща за тях и за белези.
На твоята възраст е нормално - това са хормони. Това, което ти можеш да направиш, е да се храниш балансирано и пълноценно, като избягваш сладко, пържено и пикантно, също може да намалиш консумацията на млечни продукти. Важно е да поддържаш отлична хигиена, с подходящи за теб продукти, т.е. да си почистваш лицето сутрин и вечер и да хидратираш кожата с нещо леко. Да спортуваш, да спиш достатъчно и да не плескаш много грим отгоре. За избила вече пъпка е много добро това  БИОТРЕЙД АКНЕ АУТ АКТИВЕН КРЕМ за лице против черни точки и пъпки - маже се само върху пъпката. Опитай се да не чоплиш, за да не оставят белези, но, ако не можеш - поне го прави по правилата - след баня, на отворени пори и с чисти ръце. Лятото ползвай слънцезащита. А най-вече не им обръщай внимание и не го превръщай във фикс идея, радвай се на младостта и красотата си и хич да не ти пука от някоя и друга пъпчица. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 41
Здравейте,аз съм на 14г.и вече ми се появяват супер много пъпки.Когато са с бял връх ги стискам,въпреки че съм чувала че не трябва.Появяват ми се и много черни точки и ситни пъпчици,които много си личат ако си с грим.Имам и малко белези вследствие на това.Моля,дайте ми някакви съвети как да намаля образуването им и някакви ефикасни неща за тях и за белези.
На твоята възраст е нормално - това са хормони. Това, което ти можеш да направиш, е да се храниш балансирано и пълноценно, като избягваш сладко, пържено и пикантно, също може да намалиш консумацията на млечни продукти. Важно е да поддържаш отлична хигиена, с подходящи за теб продукти, т.е. да си почистваш лицето сутрин и вечер и да хидратираш кожата с нещо леко. Да спортуваш, да спиш достатъчно и да не плескаш много грим отгоре. За избила вече пъпка е много добро това  БИОТРЕЙД АКНЕ АУТ АКТИВЕН КРЕМ за лице против черни точки и пъпки - маже се само върху пъпката. Опитай се да не чоплиш, за да не оставят белези, но, ако не можеш - поне го прави по правилата - след баня, на отворени пори и с чисти ръце. Лятото ползвай слънцезащита. А най-вече не им обръщай внимание и не го превръщай във фикс идея, радвай се на младостта и красотата си и хич да не ти пука от някоя и друга пъпчица. Simple Smile
Много благодаря!Аз миналата година използвах лосиона за пъпки на Биотрейд,но доста ми изсушаваше кожата.

# 83
  • Мнения: 18 542
също може да намалиш консумацията на млечни продукти.
Това, за 14 годишно дете, без индикации за проблем с млечните генерално, не е добър съвет. Може да ограничи пиенето на прясно мляко, но не и сирене и кашкавал например.

# 84
  • Мнения: 8 937
Млечните продукти не водят до акне при всички, така че и аз не подкрепям да ги ограничава.

# 85
  • Мнения: 41
Млечните продукти не водят до акне при всички, така че и аз не подкрепям да ги ограничава.
Благодаря за съвета!

# 86
  • Мнения: 709
При мен от няколко месеца покрай овулацията ми излиза някоя друга подкожна пъпка, но този месец е нещо страшно. Излязоха ми повече, някои от които бяха силно болезнени с бял връх, някои се поскриха, но направо не мога да се гледам. Иначе рутината ми е следната:  измивен гел, ниацинамида на ТО, хидратиращ крем и Акне аут активен крем при необходимост вечер. Сутрин почиствам добре и хидратирам. Обаче кожата ми стана доста суха и опъната, в същото време пъпките си избиват пак.

# 87
  • Мнения: 41
При мен от няколко месеца покрай овулацията ми излиза някоя друга подкожна пъпка, но този месец е нещо страшно. Излязоха ми повече, някои от които бяха силно болезнени с бял връх, някои се поскриха, но направо не мога да се гледам. Иначе рутината ми е следната:  измивен гел, ниацинамида на ТО, хидратиращ крем и Акне аут активен крем при необходимост вечер. Сутрин почиствам добре и хидратирам. Обаче кожата ми стана доста суха и опъната, в същото време пъпките си избиват пак.
И при мен го има този ефект.Като цяло сутрин използвам гел на Bioderma и някой път си почиствам лицето с розова вода.Вечер свалям грима си с мицеларна вода,пак същия гел от сутринта (или 1-2 седмично използвам на Garnier гела 3в1,който е черния.Преди лягане се мажа и с крем здраве по пъпките.И това е като цяло.

# 88
  • Мнения: 1 381
Само за информация да кажа.. аз нещо се  усъмних, че ми излизат пъпки от ниацинамида на ТО  и го спрях. Вече месец не го използвам и лицето ми се изчисти..

# 89
  • Мнения: 709
Само за информация да кажа.. аз нещо се  усъмних, че ми излизат пъпки от ниацинамида на ТО  и го спрях. Вече месец не го използвам и лицето ми се изчисти..
Аз го ползвам от близо 2 месеца, в началото имаше точно такава рекция, след което обаче кожата ми стана по-хубава, затова ме съмнява при мен това да е причината.

Общи условия

Активация на акаунт