Против акне/пъпки по лицето 9

  • 54 070
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 628
A как се борите с вътрешните комедони(грапавини се виждат, черна точка няма)?
Уж с киселини (млечна или гликолова). В темата е писано за тях, както и в тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1153666.420
Аз имах такива грапавинки по челюстта, които се превърнаха в подкожни пъпки. Киселините прибраха някои от тях, а други се опитаха да ги изкарат на повърхността, но уви стана доста грозна гледка. Може да пробваш по-скоро с продукт, съдържащ ниацинамид или салицилов спирт. Би трябвало да се приберат. Аз ползвах киселини, защото исках да ги изкарам, но нямах идея, че ще стане толкова зле. :Д

# 376
  • Мнения: 1 227
Включвам се само, по повод подкожната пъпка и пробиването. Август месец след почистване на лице от козметик ми излезнаха две такива, по една на всяка буза.( Винаги съм имала пъпчици и черни точки, но такова чудо - не) Пробих с игла и ужаса се почна, стана кистозно акне, миналия месец посетих и дерматолог, сега съм на антибиотици. Останалото лице ми е чисто, без тези две зони. Моят съвет е да изчакаш. Задължително.

Аз затова съветвам да не се пипат или направо при дерматолог, евентуално той да каже какво да им се прави.
Големи бели могат да станат така. По меките части, като бузите, в повечето случаи става въпрос за някакъв вид кистички (кистозно акне) и няма как да се оправи, само ще се възпали.

# 377
  • Мнения: 3 421
A как се борите с вътрешните комедони(грапавини се виждат, черна точка няма)?
Уж с киселини (млечна или гликолова). В темата е писано за тях, както и в тази тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1153666.420
Аз имах такива грапавинки по челюстта, които се превърнаха в подкожни пъпки. Киселините прибраха някои от тях, а други се опитаха да ги изкарат на повърхността, но уви стана доста грозна гледка. Може да пробваш по-скоро с продукт, съдържащ ниацинамид или салицилов спирт. Би трябвало да се приберат. Аз ползвах киселини, защото исках да ги изкарам, но нямах идея, че ще стане толкова зле. :Д
Моите не заляват. Използвам пюр скин тоника, той е с няколко киселини. Изравнява до пресушаване, но никога не изчезват напълно. Търся други алтернативи.
Иначе пъпки нямам, но те ме мъчат много. И доста кремове, дори за акнеична кожа ги карат да стават още по-грапави и видими.
Досега добре се държат при мен на ларош крема, фитокод LB крема, екстраординару олиото за мазна кожа, микса 7%

# 378
  • Мнения: 754
За подкожните пъпки, бях писала съвсем скоро, че в рамкитр на няколко дни ми се появиха много такива по брадичката и няколко по челото. Точно тогава почнах да слагам закупения преди няколко месеца интензивен гел на SVR, който е със салицилова киселина. Не знам дали от него, но за няколко дни повечето избиха, другите се скриха и сега останаха белези. Бяха почнали да ми се появяват и едни ситни пъпки по едната буза, там също слагам от този гел и изчезнаха. Засега оставих активния крем Акне Аут, защото пак ми пресуши кожата. А преди не ми действаше така. Имах много хубава кожа с него.

# 379
  • Мнения: 3 421
Акне аут лосион и измивен гел са ми любими. Все си мисля и за крема дали няма да е ок, но в състава на челна позиция има петролатум, който силно запушва порите. Писах няколко пъти въпрос в сайта им и прилежно всеки път го трият 😁
За мен крема никак не е ок с този състав, няма как да не запушва порите и да провокира подкожни пъпки!

# 380
  • Мнения: 3 307
Ще пробвам интензивния гел на SVR или ще си направя пилинг при козметичката.

# 381
  • Мнения: 975
О, Неви, ако имаш възможност за пилинг, винаги е за предпочитане според мен.

# 382
  • Мнения: 8 937
След всичко в темата, аз също ще пробвам с пилинг. В една клиника видях, че предлагат и на гръб. Единствено ме е страх, че както съм с чувствителна кожа, може да се стигне до реакция.

# 383
  • Мнения: 975
Ако си правиш при дерматолог, не се притеснявай, аз 3 г съм си правила при козметик, на 4 г. получих инфекция. Рядко се случва, но на мен ми се получи. Посетих дерматолог, това беше мин г. и ми изписа лекарства, оправих се. За това е по-добре според мен да е в клиника, където има деРматолози, ако нещо се обърка, знаят как да те оправят, отделно когато се прави от дерматолози, те изписват медикаменти за след процедурата. Тази зима след лазера и след микронидлинга ми изписаха за три дни антибиотик, също ми дадоха и други лекарства, ако примерно ми излезе херпес, което не се е случило, но идеята е, че са подготвени за всичко, а козметика като се оплеска нещо ти казва да отидеш на лекар. Другата година мисля пак да си правя пилинги, но в клиниката, не при козметик.

# 384
  • Мнения: 8 937
След като преди години една козметичка при почистване ми възпали кожата и лицето ми се поду от стискане, не правя експерименти. В клиника ще е, дори да е по-скъпо.

# 385
  • Мнения: 975
Добро решение, според мен има причина да е по-скъпо. Жалко, ме някои неща ги разбираме след малко горчив опит Simple Smile

# 386
  • Мнения: 8 937
Една седмица с компреси с риванол и какво ли още не... Случи се около 2005-2006 и нямаше такива възможности. Добре, че вече предлагат почистване с продукти, кожата ми не е с много черни точки, а и голяма част от грижата осъществявам вкъщи - парна баня, ленти за черни точки, маски. Да, не е като да почистят всичко със стискане, но и нямам подобни проблеми.

# 387
  • Мнения: 975
Аз продължавам да ходя на почистване, но само при един козметик, като вече не ходя всеки месец и аз се опитвам да полагам повече грижа вкъщи, но не мога да мина и без мануалното почистване. Преди месеци бях ходила и на воден пилинг. Честно казано хич не ми хареса. В смисъл обясняват го, че почиства като другият начин, а няма нищо общо. При повече комедони няма как да замени нормалното почистване. Не че не прави нищо процедурата, но просто е за по чиста кожа според мен.

# 388
  • Мнения: 4 628
Аз бях ходила веднъж на козметичка и ме направи (с извинение) на г*з. Нещо и мен ме е страх да отида, ама какви белези се очертават в момента, май ще ми се наложи. Чудя се само къде?

# 389
  • Мнения: 41
Какво ви е мнението за тези пачове за пъпки?

Общи условия

Активация на акаунт