Косопад Тема 17

  • 49 293
  • 765
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 101
Благодаря, момичета Simple Smile

# 331
  • Мнения: 184
Благодаря, момичета Simple Smile
При мен от маските с чесъна и ракия понмаля косопада до степен нормално, но сърбежа по скалпа не успявам да овладея с нищо. Мия се със Здраве, след измиване добре и на втория ден подивявам от сърбеж. Косъма, като пада освен, че има луковица има и нещо бяло. Дали да не опитам Низорал?

Ползваш ли сух шампоан? Аз нямам събеж, но също забелязвам бяла обвивка около луковицата на падналите косми. Мислех си дали не е наслагване от сухия шампоан, с който злоупотребявам..

# 332
  • Мнения: X
Ох, този сух шампоан е толкова вреден и ми става лошо като си помисля колко време ми отне да го осъзная. Много често ми се появяваха сърбежи и обикновено ми минаваха с 4-5 измивания с Кетозал/Низорал. Обаче последния път не ми помогна, а цял месец го ползвах. Сърбежа беше непоносим, постоянно се чешех и гледах как падат космите с луковицата, докато не прерасна в сериозен косопад. Последния месец и половина се мия само с Алпецин и сърбежа ми неусетно изчезна някъде около втората седмица. Но не знам дали е от него, защото си наложих твърдо да спра да се чеша и да спра сухия шампоан и сушенето с гореща струя в корените. Тези дни ми свършва Алпецин-а и искам да го сменя, защото ми изсушава косата, но се притеснявам пак да не раздразня скалпа.

# 333
  • Мнения: 1 601
Аз свързвам проблема с косопада донякъде и с употребата нс сух шампоан. Косата стана суха, скалпа сърбящ и с пърхут.

# 334
  • Мнения: 576
Ох, този сух шампоан е толкова вреден и ми става лошо като си помисля колко време ми отне да го осъзная. Много често ми се появяваха сърбежи и обикновено ми минаваха с 4-5 измивания с Кетозал/Низорал. Обаче последния път не ми помогна, а цял месец го ползвах. Сърбежа беше непоносим, постоянно се чешех и гледах как падат космите с луковицата, докато не прерасна в сериозен косопад. Последния месец и половина се мия само с Алпецин и сърбежа ми неусетно изчезна някъде около втората седмица. Но не знам дали е от него, защото си наложих твърдо да спра да се чеша и да спра сухия шампоан и сушенето с гореща струя в корените. Тези дни ми свършва Алпецин-а и искам да го сменя, защото ми изсушава косата, но се притеснявам пак да не раздразня скалпа.

Ако искаш пробвай Парусан ,имам го в момента, много е нежен,не  ми изсушава,малко трудно се пени в началото,но после прави хубава пяна,но е нежен ,за мен е хубав мек шампоана за косопад.Другото което мога да ти репоръчам за сърбежа,по евтино е Здраве Актив с Хинин, определено ми успокои скалпа от няколко измивания само.Пробвай ги ако искаш.

Аз определено виждам ефект от Аминоксил На Виши и то само  след 8 ампули.При мен действат, ще си купя още една опаковка като свършат за да направя препоръчания курс от месец и половина.След това ще видя.

# 335
  • Мнения: 10 265
Преди време в темата за професионалната козметика за коса много се хвалеха тези шампоани + балсама: https://www.zlatnaribka.com/napura/napura-protiv-kosopad. Ако някой ги е пробвал или иска да пробва....Скоро си преглеждах записките и ги мернах. Големи суперлативи се изписваха за тях. Бах ги забравила. Дано не се счете за реклама. Нищо не рекламирам и продавам.

# 336
  • Мнения: 184
Ох, този сух шампоан е толкова вреден и ми става лошо като си помисля колко време ми отне да го осъзная. Много често ми се появяваха сърбежи и обикновено ми минаваха с 4-5 измивания с Кетозал/Низорал. Обаче последния път не ми помогна, а цял месец го ползвах. Сърбежа беше непоносим, постоянно се чешех и гледах как падат космите с луковицата, докато не прерасна в сериозен косопад. Тези дни ми свършва Алпецин-а и искам да го сменя, защото ми изсушава косата, но се притеснявам пак да не раздразня скалпа.

Аз използвам сух шампоан от толкова много време. Съзнавам колко ми вреди и не мога, и не мога да го спра. Още на следващия ден след измиване, косата ми  е слепнала, изглежда още по-рядка и само сухия шампоан ме спасява. Сега косопада отново много се засили и омагьосаният кръг се завърта, а с години положението се влошава.

# 337
  • Мнения: X
Ема, и аз съм така. Даже днес се пръснах инцидентно леко в бретона, а тъкмо се похвалих, че цял месец не съм слагала. И то не съм слагала, защото си мия косата през един ден и Алпецина толкова изсушава, че не се омазнявам толкова бързо. И разбира се, веднага ме присърбя леко. Просто трябва да се намери начин да се редуцира това омазняване и да се спрат сухите шампоани окончателно. Иначе това наслагване около луковицата, за което казваш, сигурно е от сухия шампоан. Моя е за брюнетки /оцветен в кафяво/ и като си мия косата пяната става кафява, абе гадна работа. В една съседна тема някой много хвалеше измиване с масла или нещо подобно против мазна коса. Но съм забелязала, че ако слагам маски или масла в скалпа, падат двойно повече косми.

Между другото днес бях на дерматолог и му споделих за проблема с косопада. Той каза, че обикновено около два месеца след спиране на антибиотик се появява реактивен косопад и след месец трябва да намалее леко докато изчезне спре напълно. Аз лично пих доста антибиотици лятото, но и имам анемия, дефицити на витамини плюс доста стрес, така че не се учудвам изобщо. Гледам да не го мисля вече и да се фокусирам повече в стимулирането на растежа на нова коса.

# 338
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам (извинявам се за може би глупавия въпрос), но не съм се сблъсквала до сега и нямам представа, а именно имам проблем с косата - силен косопад и никакъв растеж. Пробвах какво ли не и накрая реших, че няма да се размина без лекар. Дерматолог, ендокринолог или друг лекар трябва да посетя? Благодаря!

# 339
  • София
  • Мнения: 481
Аз използвам сух шампоан от толкова много време. Съзнавам колко ми вреди и не мога, и не мога да го спра. Още на следващия ден след измиване, косата ми  е слепнала, изглежда още по-рядка и само сухия шампоан ме спасява. Сега косопада отново много се засили и омагьосаният кръг се завърта, а с години положението се влошава.

Ema, колкото и нелогично да звучи на пръв поглед, маслените маски регулират омазняването в корените на косата.
Мисля, че съм писала и преди- с редовно правени маски, вече мога да си позволя да си мия косата не всеки втори ден, а на четвъртия примерно и дори тогава не изглежда мръсна. По-важно е даже, че и самият косопад може да се повлияе положително от маските. Не пречи да опиташ  Hands V

# 340
  • София
  • Мнения: 6 259
Като идея да замените сухия шампоан с някакъв спрей, някои ампули / лосиони също имат такъв ефект.

Спомням си преди време съм взимала едно на Гарние за, корените. Наскоро от dm си взех на Nature Box спрей за обем се води с бадемово масло, много хубаво ми оформя кичурите (къдрава съм), но забелязах, че ми поизсушава дължините.
Също на някой от спрейовете п/в косопад добавях бадемово масло, защото ми опъваше на скалпа, а аз не искам. Или хининовия на Престиж или този на Билка.

# 341
  • Мнения: 1 601
Шапокляк може ли подробно за такава маска? Как точно я правиш? С масла или готова някаква, колко време стои?

# 342
  • Мнения: 7 214
Преди време в темата за професионалната козметика за коса много се хвалеха тези шампоани + балсама: https://www.zlatnaribka.com/napura/napura-protiv-kosopad. Ако някой ги е пробвал или иска да пробва....Скоро си преглеждах записките и ги мернах. Големи суперлативи се изписваха за тях. Бах ги забравила. Дано не се счете за реклама. Нищо не рекламирам и продавам.

Преди няколко години ползвах този за силен косопад, точно от темите тук прочетох добри отзиви. Помня, че останах много доволна.

Сега пак съм си взела, но още не съм го почнала, че имам да довършвам друг. Дано пак има същия положителен ефект.

# 343
  • София
  • Мнения: 481
Шапокляк може ли подробно за такава маска? Как точно я правиш? С масла или готова някаква, колко време стои?
Valeriq.k, започнах да правя маслени маски заради силен и продължителен косопад, което определи и избора ми на масла- смесвам масло от ему с черно ямайско рициново масло + етерично масло от розмарин в концентрация 2% (25 капки етерично, разтворени в 50 мл базово масло). Затоплям на водна баня и втривам добре с масажни движения в корените. После найлонова шапка, дебел шал и стоене 2-3 часа. Намаленото омазняване в корените беше като страничен ефект, но много видим и приятно ме изненада.
Да предупредя обаче, че при масажирането пада доста коса, която така или иначе вече е мъртва и е щяла да падне в следващите дни. Видяна накуп е малко стряскащо, но ако знаеш че е нормално и резултатът си струва, можеш да го преглътнеш. По-късно ще се опитам да намеря снимки преди/след, за да не съм голословна  Hands V

# 344
  • Мнения: 576
Ох, този сух шампоан е толкова вреден и ми става лошо като си помисля колко време ми отне да го осъзная. Много често ми се появяваха сърбежи и обикновено ми минаваха с 4-5 измивания с Кетозал/Низорал. Обаче последния път не ми помогна, а цял месец го ползвах. Сърбежа беше непоносим, постоянно се чешех и гледах как падат космите с луковицата, докато не прерасна в сериозен косопад. Тези дни ми свършва Алпецин-а и искам да го сменя, защото ми изсушава косата, но се притеснявам пак да не раздразня скалпа.

Аз използвам сух шампоан от толкова много време. Съзнавам колко ми вреди и не мога, и не мога да го спра. Още на следващия ден след измиване, косата ми  е слепнала, изглежда още по-рядка и само сухия шампоан ме спасява. Сега косопада отново много се засили и омагьосаният кръг се завърта, а с години положението се влошава.

Намери нещо друго за корените

Общи условия

Активация на акаунт