Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 593
  • 743
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 22 867
Аз напръсквам, оставям известно време, не знам колко точно, докато се намоткам, след това изтривам с гъба няколко пъти до чисто, подсушавам с домакинска хартия, но фурната ми няма някакви наслоени замърсявания. Просто, като пръска нещо при печене, след това изчиствам. Не мисля, че някаква химия се задържа, та чак в храната да попадне.

# 211
  • софия
  • Мнения: 2 463
аз след чистенето с препарат, слагам една малка тавичка с вода и оцет и я пускам за 20 минути, после оставям вратичката отворена за няколко часа.

# 212
  • Мнения: 10 266
И аз нямам чак такива наслоявания. Също след готвене, ако е пръскало или нещо се е изляло, го почиствам. И да не е веднага, гледам да го махна до следващото ползване на фурната.

# 213
  • софия
  • Мнения: 2 463
точно тавичката с оцет, и забърсване редовно - фурната никога няма наслоявания

# 214
  • Мнения: 125
Дайте идея с какво да почистя наслоеното лепкаво покритие по сешоара. Не знам как го обясних, но по повърхността, вероятно от топлината, на самата пластмаса все едно се е образувал лепкав слой.
Опитайте да го почистите със спирт.

# 215
  • Мнения: X
Родих се с фурната с пиролиза. Всичко, което може да се самопочиства ми харесва. Е, харчи ток доста, но си струва, пък и я пускам през нощта.

# 216
  • Мнения: 41
Здравейте. Мм разля шампанско на столовете, които са изкуствена кожа.. попихме го веднаха, на другия ден ги изчистих с препарат за прозорци и с кърпичките на лидл, но на места има по светли линии.. с какво мога да пробвам да ги махна?

# 217
  • here and now
  • Мнения: 4 289
Фурната я чистих скоро с K2R препарат за фурни. Напръсках и оставих 24 часа, че и повечко защото забравих(рядко я ползвам) и резултата беше фантастичен. Не пръскам около вентилатора и след като забърша, минавам с влажна кърпа и пускам 30 минути на вентилатор с отворена врата(за всеки случай).

# 218
  • София
  • Мнения: 166
Идея за почистване на петно от куркума? Изстисках лимонов сок, минах с чиста гъбичка, пак лимон... избледня значително, но още си личи Sad((

# 219
  • Мнения: 39 478
Какъв цвят е плата? Ако е бяло може да пробваш с кислородна вода.

# 220
  • София
  • Мнения: 166
Бял е. Има подобрение върху петното, което веднага накапах с лимонов сок, но върху едно друго по-малко, което не бях видяла и беше изсъхнало - не. Благодаря, ще продължа да слагам неразредена кислородна вода, дано продължи да действа.

# 221
  • Мнения: X
По-ефикасна мисля, че ще бъде кашичката с кислородна вода, сода и препарат за чинии.

# 222
  • Пловдив
  • Мнения: 723
При мен се получи такъв лепнещ ефект с уреди, които са като кадифе, когато са нови. При тези, които са с лъскава пластмаса не се получава това лепкаво и захабено покритие. Аз на сешоара му свалих това кадифено покритие с циф и много / но деликатно/ търкане и стана лъскав и като нов. Е, изтърках му и надписите и декоративни разни изрисувани завъртулки. Сега, като купувам нови уреди избягвам "кадифеното" покритие - докато е ново стои  много нежно и красиво, приятно е на допир , но за няколко месеца се захабява.

# 223
  • Мнения: 229
Здравейте! Има ли някакъв начин да премахна текст, написан с химикал върху гланцирана хартия?

# 224
  • Мнения: 16 874
Помагайте! 1 седмица отсъствахме от вкъщи и като се върнахме заварихме много неприятна миризма, която вече 5-6 дни няма махане. Проветрявам всеки ден, пръсках с един дезинфекциращ спрей на детол, никакво спасение. Разместих навсякъде да видя дали няма избил мухъл - няма никъде. В предишните теми ми се върти, че сте препоръчвали сода да се сложи в стаята или бъркам?
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт