Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 203
  • 743
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: X
Ех, пак този автокорект.
Stuck Out Tongue Winking Eye

# 241
  • Мнения: 15 250
И моя ги върши такива, аз поправям него, той поправя мен, пада борба, но пък колкото и да ме дразни, понякога ми е и полезен. Grinning
Надявам се не си се засегнала от предния ми коментар, беше шега, защото грешчицата беше готина, хем и на място. Hug

# 242
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 844
Здравейте, за първи път пиша в темата, но я следя отдавна и ми е много полезна.
Може ли да се махне червено вино от стена, боядисана с жълт латекс. Да пробвам ли с обезмаслител или друго ще препоръчате.

# 243
  • софия
  • Мнения: 25 203
Не мисля, че може, единственият начин е пребоядисване.

# 244
  • В страната на мечтите
  • Мнения: 737
Аз бих опитала с магическа гъба.

# 245
  • Мнения: X
Джаста Праста, обикновено гледам, но някой път не виждам как ме е поправил. Ето и сега, три пъти ти пиша името, а той продължава да ме поправя. Wink
Усмихна ме. Flowers Hibiscus

# 246
  • Мнения: 24 121
 Пухено яке, което се степало. Как да се поправи?

Последна редакция: вт, 07 яну 2020, 06:48 от Г-жа Рамацоти

# 247
  • Мнения: 40 317
Може да пробва пак да го изпере и после да го суши с топки. Или първо да пробва само с пара.

# 248
  • Мнения: 12 306
Наскоро си направих същия номер. Излезе от пералнята тънко като вестник... че и нямам сушилня, в нея се оправя лесно. Важното е да изсъхне добре, после пухът се разбухва ако трябва и на ръка, както примерно ако е пухена възглавница. Голям бой падна, някъде четох и за някой как си налагал пухенката с точилката... Joy Ако има сушилня, да го пусне в нея с няколко топки да разбият пуха. И да не слага омекотител като го пере.

# 249
  • Мнения: 132
Здравейте, за първи път пиша в темата, но я следя отдавна и ми е много полезна.
Може ли да се махне червено вино от стена, боядисана с жълт латекс. Да пробвам ли с обезмаслител или друго ще препоръчате.

При мен, петно от червено вино изчезна със слаб разтвор на белина. Стените са бледо оранжеви.
След като изсъхна, не личеше къде е било изцапано.  Нямаше изсветляване на цвета на стената от белината.
Опитай на малък участък с грубата страна на гъба за миене на съдове.

# 250
  • Мнения: 351
Здравейте! Как съхранявате големи торби с прах за пране? Купих 8 кг. ОМО за бяло, което ще ползвам сигурно цяла година. Притеснява ме да не се овлажни. По какъв начин да затварям чувалчето или да пресипя някъде?
 Не знам дали е хитрина, но аз съхранявам свежи магданоз, копър във фризера-измити, подсушени и накълцани ги слагам в пластмасови чашки от кафе, отгоре със стреч фолио завити. Така като готвя винаги имам свежи подправки.

# 251
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 770
Вместо пластмасови чашки можеш да ползваш пластмасови кутии, които се затварят с капак.
Аз обикновено ползвам такива от сладолед.

Лично аз големи разфасовки прах не купувам. Имам си пластмасова кофа от прах Диксан и в нея слагам всички отворени пакети с прах, но ги защипвам преди това с щипки.

# 252
  • Мнения: 5 833
Аз си от сипвам в бутилка от течен, горния край на пакета го навивам плътно и лепя с тиксо и после връзвам в още една найлонова торба. Но 8 кг. не купувам. Мах 4 и то по изключение. Бях купила прах без да ми е необходим, пликът не го отворих и го оставих в мазето около месец. Беше станал тук-там на бучки. Така и не разбрах дали е бил така при купуването. Не че не го използвах...

# 253
  • София
  • Мнения: 577
Скрит текст:
Здравейте, за първи път пиша в темата, но я следя отдавна и ми е много полезна.
Може ли да се махне червено вино от стена, боядисана с жълт латекс. Да пробвам ли с обезмаслител или друго ще препоръчате.

При мен, петно от червено вино изчезна със слаб разтвор на белина. Стените са бледо оранжеви.
След като изсъхна, не личеше къде е било изцапано.  Нямаше изсветляване на цвета на стената от белината.
Опитай на малък участък с грубата страна на гъба за миене на съдове.
Предполагам стените са боядисани с много качествена боя.

# 254
  • Мнения: 132
Скрит текст:
Здравейте, за първи път пиша в темата, но я следя отдавна и ми е много полезна.
Може ли да се махне червено вино от стена, боядисана с жълт латекс. Да пробвам ли с обезмаслител или друго ще препоръчате.

При мен, петно от червено вино изчезна със слаб разтвор на белина. Стените са бледо оранжеви.
След като изсъхна, не личеше къде е било изцапано.  Нямаше изсветляване на цвета на стената от белината.
Опитай на малък участък с грубата страна на гъба за миене на съдове.
Предполагам стените са боядисани с много качествена боя.
Обикновен латекс, нищо специално.

Общи условия

Активация на акаунт