Хитринки за всякакъв случай - 22

  • 52 474
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 1 916
Какво стана с миризмата? Изчезна ли? Преди няколко години само където не разглобих кухнята, че в единия и край все ми миришеше на гадно и мислех, че нещо е паднало зад, под нея. Най-накрая проумях, че вонята идва от Великденското яйце качено на високо и сложено пред иконка.

# 256
  • Мнения: 1 532
Какво стана с миризмата? Изчезна ли? Преди няколко години само където не разглобих кухнята, че в единия и край все ми миришеше на гадно и мислех, че нещо е паднало зад, под нея. Най-накрая проумях, че вонята идва от Великденското яйце качено на високо и сложено пред иконка.
И при мен се случи същото,само че мислех, че има нещо развалено в хладилника.В нас стои на хладилника до иконата
Докато разбера ,че е от яйцето...

# 257
  • Мнения: 16 871
Всъщност не, не е изчезнала. Намаля като че ли. Подлудява ме. Ето от 2 часа е отворен прозореца и всички шкафове са отворени. Сложих сода, не знам има ли файда. Намаля, но не изчезва и не намирам от какво Confused

# 258
  • Мнения: 5 916
Преди години пушалня наММ беше кухнята. Въпреки аспиратора си миришеше. Тогава четох някъде да се сложи гъба, напоена с оцет в купичка. Сложих върху един шкаф и периодически навлажнявах отново. Вършеше работа, макар и не напълно. Дали в случая ще помогне не зная, но не пречи да опиташ.

# 259
  • София
  • Мнения: 11 489
С какво да изчистя петно от лютеница Confounded
Детето си изцапало якето (зимно, нещо като шушляк е материята, сещате се). Трих с мокри кърпи, след това прах в пералнята. Все още си личи.

# 260
  • Мнения: 5 916
Петно от мазнина или нещо, съдържащо такава, посипвам с талк. Стои една нощ и изтупвам. Няма грешка. Не зная, след като си го изпрала, дали няма да е късно, но не пречи да опиташ.

Последна редакция: чт, 09 яну 2020, 11:00 от W

# 261
  • София
  • Мнения: 584
При изпиране необработеното петно се фиксира.
Дългогодишен опит имам с намокряне на петното със студена вода и със сапун, след това разтърквам с ръце сякаш го пера. Накрая в пералнята.

# 262
  • Мнения: 5 916
Невинаги. Махала съм с талк прано петно от тениска. Само да не е гладено. Но яке-надали.

# 263
  • Мнения: 39 330
Пробвай с обезмаслител върху якето. Малко да постои, после пак пръскаш и переш.

# 264
  • София
  • Мнения: 11 489
Благодаря ви, ще пробвам всичко, пък каквото стане.

# 265
  • Мнения: 17 987
Магическите гъби ми чистят перфектно белите подметки на кецовете, преди перях целите, сега минавам само там

# 266
  • Асеновград
  • Мнения: 1 371
С какво да изчистя петно от лютеница Confounded
Детето си изцапало якето (зимно, нещо като шушляк е материята, сещате се). Трих с мокри кърпи, след това прах в пералнята. Все още си личи.

Аз изпрах петно от лютеница от бяла тениска лятото, ядох филия с току що направена домашна лютеница, ярко червена.. със Spot на Perilis, мисля че няколко пъти са говорили за него в темата, едно розово шише е отпред с пате! Махам всякакви петна с него, с лютеницата освен бялата тениска си бях омазала и дънките!

# 267
  • Мнения: 16 871
Спота е незаменим помощник. Колко дрешки спасих на бебето! Обаче имайте едно на ум на цветни, защото избелва.

# 268
  • Мнения: 5 129
С какво да изпера/изчистя бяло яке от промазана материя /якето е за морски спортове/, водо- и ветроустойчива е материята. В ежедневието нормално се цапа доста /не се возя на яхти Stuck Out Tongue Winking Eyeи затова си го нося всеки ден, подплатата му е достатъчно топличка/. И това ми е проблема - пера го в пералнята, но не поема вода и препарат и излиза все едно не е прано... Не смея да експериментирам с третиране на различни препарати да не увредя устойчивостта му... Как се справяте с такива материи?

# 269
  • Мнения: 4 582
beauty_magnolia, буквално ги измивам с гъбата и веро. Нямам повредена дреха до сега, но и са детски, ползват се само по един сезон, та за по-дълга употреба не знам дали ще навреди.

Общи условия

Активация на акаунт