Шизофрения- клиника

  • 1 017
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте,
Знаете ли в София дали има домове за настаняване на болни с ментални заболявания или по-точно шизофрения. Чувала съм, че вече има модерни хосписи, но в тях допускат ли хора с шизофрения. Болният е в добро състояние, не е агресивен.
Благодаря

# 1
  • Мнения: 63
Дневни стационари са налични към "Александровска болница" (ремонтиран, спретнат, уютен и с добри специалисти) и към психиатрична клиника "Шипковенски" (за там нямам отзиви). Друг вариант в София, за който знам, че е добър, е „Комплекса за психично-здравни услуги в общността" в кв. Слатина. Чувала съм добри отзиви и за там. Да, на всички тези места приемат пациенти с шизофрения. Необходимо е преварително интервю за прием, доколкото знам.

# 2
  • Мнения: 17
Щом не е агресивен и ако не създава някакви други големи проблеми, примерно с хигиената, може и в хоспис да го приемат. Друг въпрос, че няма да има кой да поддържа умствената му стимулация, да му предлага подходящи занимания и терапии. Но пък ако го приеме частен хоспис, винаги може да извикате да идва терапевт на частно.

В публичния регистър на Агенцията за социално подпомагане са публикувани домовете за пълнолетни лица с психични разстройства: https://asp.government.bg/bg/deynosti/sotsialni-uslugi/registar-na-dostavchitsite

Общи условия

Активация на акаунт